Apsirenkite šiltai ir eikite į lauką. Eikite pasivaikščioti į gryną orą, pajudėti. Tai padės nepasiduoti sloguliui, pagerins jūsų savijautą ir neleis apnikti blogoms nuotaikoms, jei sėdėsite prie kompiuterio ar knygų be jokios pertraukos. Negana to, jei jau mokotės, pasistenkite, kad sėdite prie lango, kur bent minimaliai gaunate tiesioginės šviesos ar saulės, jei ji mus pradžiugins. Pamatysite, tikrai veikia labiau nei sėdėti prie dirbtinos šviesos.

Citrusiniai vaisiai ir jų kvapas mūsų pasąmonėje sukelia teigiamas emocijas, padeda mums nusiraminti. Ant kiekvieno stalo galima surasti mandarinų, tai suvalgykite kelis. Jei turite galimybę, nusipirkite ir užsidekite žvakę, kuri būtų prisotinta citrusinių vaisių aromatais. Jei turite, būtinai pauostykite ar tam tikras kūno vietas patepkite eteriniu aliejumi. Tai akimirksniu pagerins jūsų savijautą.

Eikite. Taip, jau minėjome, kad būtina eiti į gryną orą, bet pasirodo, kad ėjimo tempas, ritmas ramina mūsų smegenis. Tai padeda mums atsikratyti įtampos ir pagerina miegą. Neišeina vakare užmigti, nes galvoje sukasi begalės minčių apie tai, kiek mokytojai pridavė namų darbų per atostogas? Išeikite trumpam pasivaikščioti aplink namus.

Minkšta plaštakos vieta tarp nykščio ir rodomojo piršto tradicinėje kinų medicinoje yra vadinama „hoku“ tašku. Tvirtai abiem kitos rankos pirštais paspauskite šią vietą ir palaikykite įtampą bent pusę minutės. Šis metodas padeda nuimti stresą ir įtampą viršutinėje kūno dalyje. Jei jau nutiko taip, kad šventinis chaosas jus įtraukė, atsipūskite, giliai įkvėpkite ir paspauskite mūsų aprašytą plaštakos vietą.

Šventinis laikotarpis yra tikrų tikriausias košmaras ne tik moksleiviams, bet ir kitiems. Kodėl? Mes turime savo pareigas, darbus, tačiau prisiimame kažką papildomai, nes norime pradžiuginti, nustebinti, kažkaip kitaip pasielgti prieš šventes. Pradėkime nuo to, kad kelias dienas lekiame ir nardome po parduotuves, ieškodami dovanų. Tuomet gaminame maistą namie ir ruošiamės vakarienei. Kai kurie kepa sausainius, tortus ir juos dovanoja kaip dovanas. Nepamirškime atviručių, laiškų siuntimo, o ką jau kalbėti apie įvairius renginius, kurie prieš šventes pasipila kaip iš gausybės rago. Tik spėk suktis. Stop. Išmokite pasakyti „ne“ ir daugiau laiko skirkite sau, o ne tam, kad patenkintumėte kitus.

Sunku šventiniu laikotarpiu gyventi savo įprastu ritmu, tačiau būtent tai ir reikėtų daryti, nepasiduokite norui į viską spjauti, tingėti ir tiesiog nedaryti nieko. Taip, šventės būna tik kartą metuose, jomis reikia džiaugtis, švęsti, tačiau nepasiduokite pagundai jas prailginti nuo kelių dienų iki savaitės. Yra darbai, kuriuos privalote padaryti, namų darbus, galbūt yra kažkoks projektas. Viskas turi būti atlikta ir negali būti jokių pasiteisinimų.

Vėl sugrįžtame prie to, kad baikite save spausti į kampą, kad viskas turi būti padaryta šimtu procentu. Kalbame apie tai, ką jūs „privalote“ padaryti prieš šventes kaip dukra, sūnus, anūkas ar panašiai. Galbūt galima dovaną padovanoti vėliau, galbūt nebūtinai ją reikia pirkti ir galima padaryti? Galbūt nepavyko iškepti torto, kurį bandėte jau n valandų, bet gal ir nereikia verstis per galvą ir vėl imtis gaminti? Pailsėkite. Nedarykite spaudimo ten, kur jo nėra. Džiaukitės mažomis detalėmis ir jei kažko nepaspėjote, pasidžiaukite buvimu drauge, momentais ir akimirkomis.