Pasistengti dėl geresnių pažymių. Yra begalės variantų, kaip galite tai pasiekti. Jei šiek tiek nesiseka su vienu ar kitu dalyku, sunkiau sekasi įsivažiuoti, nelabai suprantate, galima eiti papildomai, samdytis korepetitorių. Taip pat galima tiesiog paprašyti pagalbos draugų, aplinkinių, kurie supranta. Nebijokite klausite ir pačių mokytojų, juk jie ir yra tam, kad jums padėtų.

Daugiau miego. Daugiau dėmesio skirkite į miego kokybę, o tai galima padaryti daugiau sportuojant, atsisakant pokaičio miego. kokybiškas miegas ne tik padeda jaustis gerai, bet ir padaro jus imlesnius informacijai, padeda susikoncentruoti, nebereikia energetinių gėrimų ar kavos, kad išlaikyti budrumą ir neužmigti, kai to labiausiai reikia.

Daugiau dėmesio skirkite savo sveikatai. Nepraleidinėkite fizinio lavinimo pamokų, nes tai yra puikus ir nemokamas būdas pajudėti, pasportuoti. Jei netenkina pamokos, visada galite rasti įvairiausių pramogų lauke: pabėgioti, pasivažinėti riedučiais, riedlente ar šiaip pasivaikščioti. Judėjimas yra būtinas, jei norime būti ne tik sveiki, bet ir gerai jaustis.

Praplėskite savo horizontus. Taip, mokytis reikia, reikia siekti geriausio įvertinimo, nepraleidinėti pamokų, tačiau nereikia pamiršti, kad visur egzistuoja balansas. Nepamirškite praleisti laiko su draugais, išeiti į miestą, galbūt aplankyti parodą ar tiesiog praleisti popietę darant tai, kas jums patinka. Jei esate mokykloje, prisiminkite, kad yra begalės būrelių ir kitokios popamokinės veiklos, kurioje galite atrasti save, galbūt tobulinti kažkokius įgūdžius, kurie vėliau pravers ne tik būsimose studijose, bet ir gyvenime, pavyzdžiui, dalyvavimas debatų klubo veikloje.

Nors pinigai neatneša laimės, tačiau reikėtų turėti omenyje, kad papildomas euras niekada nepamaišys. Jei esate moksleivis, kuris mokosi dešimtoje ar vienuoliktoje klasėje, tuomet jūsų vasaros dar gan laisvos, nes nereikia sukti galvos dėl stojimo. Pagalvokite, kaip būtų gerai per vasarą užsidirbti papildomai kažką, ką vėliau būtų galima išleisti, norint nusipirkti norimą daiktą, galbūt pakeliauti, kažką pamatyti. Pasiplanuokite, pasidomėkite, kokios yra galimybės. Galbūt praleisti vasarą dirbant kokioje kavinėje ar restorane nėra jau tokia bloga mintis? Ne tik papildomai užsidirbsite, bet ir susirasite naujų draugų, išmėginsite save klientų aptarnavime, įgysite naujų įgūdžių.

Mokslo metai gan įtemptas periodas, todėl susirasti darbą yra beveik misiją neįmanoma. Palaukite, kol pradėsite studijuoti. Dar spėsite. Tačiau vienas iš variantų yra pradėti savanoriauti. Raskite prieglaudą, organizaciją ar šiaip judėjimą, kurio idėja jums yra prie širdies. Tai gali būti šuniukų prieglaudą, kurioje galite praleisti kelias valandas per savaitę vedžiodami šunis, galbūt apsilankykite senelių namuose, kuriuose senyvo amžiaus žmonės tik ir laukia, kada galėtų pabendrauti. Veikla gali būti labai įvairi ir jūs galite nebūtinai skirti keliasdešimt valandų per savaitę – užtenka vos kelių. Ne tik gausite karmos taškų, bet ir įgysite naujų patirčių.

Balansuokite. Jau ne kartą esame kalbėję, kad gyvenime reikia atrasti balansą. Taip, mokytis yra svarbu, tačiau nepamirškite savęs šiame procese. Nepameskite galvos. Leiskite sau atsipalaiduoti, kažką nuveikti, nesusijusį su mokslais. Nepamirškite savo hobių, draugų ir kitos veiklos, kuri jums suteikia malonumą.

Išmokite kažką naujo. Norite išmokti naują kalbą, skambinti pianinu, žaisti tenisą? Neatidėliokite ir nebeprisigalvokite n priežasčių, kodėl negalite to daryti. Mokykloje galima rasti būrelį, o negana to, internetas yra puikus mokymosi šaltinis – jame gausu nemokamos medžiagos, seminarų, knygų, kurios gali būti puikus žinių šaltinis.

Planuokitės ateitį. Jau esame kalbėję apie gyvenimo plano susidarymą bent keleriems metams, kad būtų aišku, kokia linkme judame, ką veikiame. Susidėliokite, ką norite pasiekti per keletą metų, tai leis jums susidėlioti, kokių veiksmų reikia imtis, kad pasiektumėte šio tikslo.