Natūralu, kad ne visi esame apdovanoti gera atminti, kad vos perskaitai ir informacija nugula kažkur galvoje. Štai keletas patarimų, kaip įsiminti tai, ką mokėtės, nes tai itin aktualu tiems, kuriems ant nosies ne kas kitas, o brandos egzaminai.

Susikurkite atminties rūmus

Na, galbūt tas įsireiškimas skamba šiek tiek keistai, bet paaiškinsime, ką turime omenyje. Ši idėja remiasi tuo, kad mūsų erdviniai prisiminimai yra stipresni nei prisiminimai, kuriuos sukelia tam tikri žodžiai ar objektai. Ką tai reiškia? Pavyzdžiui, jums reikės eiti į parduotuvę ir turite maisto sąrašą, kaip nepamiršti visko, ko norite, jei kažkur nespėjote užsirašyti? Tarkime, kad turite nusipirkti obuolių, popierinių rankšluosčių pakuotę, duonos kepalą ir pieno pakelį. Eidami lauk iš namų į parduotuvę „išimkite“ reikiamus daiktus iš savo sąrašo ir sukurkite jų vietą kiekvienoje erdvėje. Pavyzdžiui, svetainėje galite įsivaizduoti vaikus, valgančius obuolius, valgomajame – kiekvieną baldų elementą, padengtą popieriniu rankšluosčiu. Praeinant pro virtuvę matote užkandžius su šviežia duona, o vonioje kriauklė pripildyta pienu. Būtent vaizdiniai, susieti su jūsų pirkinių sąrašu, ilgiau išliks atmintyje.

Sukurkite situaciją

Mūsų atmintyje yra užfiksuota begalės prisiminimų. Vaizdiniai prisiminimai mūsų atmintyje gimsta panašiai kaip fotoaparatu įamžinus kadrą: nuspaudi mygtuką ir užfiksuoji. Visi vaizdiniai, kuriuos mes įsimename ir užfiksuojame nugula mūsų galvoje.

Dažnai mes kai kuriuos veiksmus atliekame kasdien, o mūsų smegenys nebeatgamina, nes veiksmas yra pasikartojantis. Pavyzdžiui, kiekvieną dieną vis kitur numetame raktus, parėję namo, nusviedžiame savo telefoną tai ant lovos, tai padedame ant stalo, tai paliekame kišenėje. Mūsų smegenys kiekvieną kartą tai užfiksuoja, tačiau ilgainiui kai kurie prisiminimai pradeda blankti, nes realiai situacija kartojasi skirtingai kiekvieną dieną.

Norite lavinti savo atmintį ir užbėgti įvykiams už akių, kad išeinant iš namų nereikėtų keliasdešimt minučių ieškoti raktų ar telefono? Susikurkite situacijas ar vaizdus, kurie lengviau įsimins. Pavyzdžiui, įsidėmėkite ant kokio paviršiaus palikote s

Sujunkite viską emociniu ryšiu

Kai turime sukūrę emocinį ryšį su vienu ar kitu daiktu, mums būna lengviau prisiminti ir įsiminti tam tikras detales. Buvo atlikti tyrimai, kurių metu stebėta, kaip žmonės įsimena detales apie nuotraukas ir spalvotus kvadratus. Įdomu tai, kad žmonės geriau įsiminė informaciją ir įvairias detales, susijusias su nuotraukomis nei su kvadratais. Mokslininkai mano, kad tai yra natūralu, nes žmonės yra labiau save sugretinti su nuotraukomis, pasitelkti savo prisiminimus, jausmus ir taip išlaikyti protą aštrų.

Sujunkite naujus dalykus su senais

Yra daug žodžių, kurie mums kelia skirtingus jausmas. Pavyzdžiui, jei jums pasakytų, kad prisiminkite žmogų, kuris yra pilotas. Tikėtina, kad atrasite kažką, ką skaitėte, galbūt matėte per televiziją ar turite aplinkinių rate. Bet jei jums pasakys, kad prisiminkite žmogų, kurio pavardė yra Pilotas, teks pasukti galvą. Kodėl? Nes pavardė nieko nereiškia jums. Pirmiausia išgirdus šį žodį jums mintys suksis apie lėktuvus, apie keliones, galbūt paskutines jūsų atostogas, kuomet skridote į šiltus kraštus. Mokantis naujų dalykų, kuo jūs labiau susiesite su tuo, ką jau mokate, rasite ryšį, tuo jūs greičiau įsiminsite informaciją. Jūs tarsi sukursite tiltą tarp buvusios įsimintos informacijos ir naujai gautos. Atsiras nenutrūkstamas ryšys.