Pradėkime nuo to, kad turbūt daugelio namuose kažkur kampe guli numesta knyga, kurią nusipirkote ir nusprendėte, kad mokysitės naujos kalbos. Pas kai kuriuos kampe guli įsigytas koks nors sporto inventorius, kuris tik ir prašosi, kad būtų panaudotas pagal paskirtį. Galbūt pas kai kuriuos spintoje guli per ilgos kelnės ar suknelė, nes vis svajojama, kad kažkada ateis įvėpimas, išmoksime atsilenkti, pasitrumpinti ir galėsime džiaugtis nauju apdaru.

Dažnai pagauname įkvėpimą, kad norime tapti geresni, išmokti kažką naujo, tobulėti. Pradedame tai daryti, pasirengiame, o po kelių dienų ūpas dingsta. Mūsų mintys kažkur nukeliauja kitur, mūsų kūnas nėra ten, kur esame, nes galbūt galvoje sukasi kažkas kitas. Taip mes neretai nuleidžiame rankas ir pasiduodame.

Rašytojas Joshas Kaufmanas, kuris parašė knygą „The First 20 Hours: How to Learn Anything … Fast and The Personal MBA: Master the Art of Business“ suprato, dėl ko daugelis iš mūsų labai lengvai pasiduodame. Pasirodo, kad pradedant kažką naujo mokytis, į kažką gilintis, mes jaučiamės kvaili. Esame žali toje srityje, o būtent tai mums ir numuša ūpą, nes mes nesijaučiame gerai, mes pradedame save nuvertinti, graužti.

Knygos autorius savo asmeniniu kailiu išbandė ne vieną būdą, kol surado tai, kas veikia. Kodėl būtent 20 valandų per mėnesį? Todėl, kad tai yra puikus skaičius, kurį padalinus gauname, kad kiekvieną dieną reikia skirti bent 45 minutes  - beveik kaip kasdien turėti pamoką. Tai tikrai nėra ilgas ir varginantis laiko tarpas.

Įgūdį ar norimą savybę suskaidykite į smulkesnius segmentus

Pradėkime nuo to, kad turite nuspręsti, o ko gi norite išmokti. Tuomet reikia tai suskaidyti į mažesnius ir labiau apčiuopiamus segmentus. Pavyzdžiui, norite išmokti namuose išsikepti duonos, o ne ją pirkti prekybos centruose. Visas procesas susideda iš daugybės veiksmų: reikia išmokti, kaip pagaminti tešlą, kaip užtikrinti, kad ji iškiltų, kaip gerai iškočioti, kaip suformuoti duonos kepalą, kaip iškepti orkaitėje ar specialioje krosnyje. Natūralu, kad kiekvienam žingsniui reikia ne tik skirtingų įgūdžių, bet ir įrankių.

Kitas pavyzdys – joga. Jei nusprendėte, kad norite išbandyti, tai galbūt pirma, namie pabandykite įsijungti „Youtube“, susipažinkite su pagrindinėmis pozomis, tuomet sužinokite apie kvėpavimą, pasipraktikuokite, o tik tada eikite į užsiėmimus.

Pastebėkite, kada darote klaidą

Dažnai gyvenime nėra vienos tikrosios tiesos. Jei nusprendėte kažko naujo išmokti, tuomet reikėtų šiek tiek atlikti namų darbus ir pabandyti susirasti nuo trijų iki penkių šaltinių, kurie suteiks jums informacijos apie tai, kas jus domina. Kalbame apie įvairius DVD, knygas, internetą – tinka viskas, kas yra informacijos šaltinis. Aišku, nereikėtų hiperbolizuoti ir pradėti sekti visus informacijos šaltinius. Nusistatykite kelis ir iš ten semkitės žinių, informacijos, galbūt kažkokių patarimų, kaip ir ką daryti. Jei kalbėsime apie jogą, tai informacija bus ne tik susijusi su pozomis, kvėpavimu, bet, pavyzdžiui, kur įsigyti geriausią jogos kilimėlį, kaip jį išsirinkti ir panašiai.

Eliminuokite bet kokius trukdžius

Taip, galbūt teks laikinai padėti visus telefonus į šalį, kad jie netrukdytų, juk taip kartais knieti pamaigyti jį, pasižiūrėti, ką draugai veikia socialiniuose tinkluose. Stop. Jei nusprendėte, kad ši valanda yra skirta mokymuisi naujo įgūdžio, tai tą ir darykite. Nenukreipkite savo minčių ar dėmesio kitur. Aišku, visada galima į viską pasižiūrėti kitu kampu. Norite nepražiopsoti savo mėgstamo serialo serijos? Galbūt įsijunkite ir stebėkite, kuomet kepate ar kažką gaminate. Jei nesimatėte su draugėmis, bet labai norėtumėte sužinoti naujausias paskalas, sužinoti naujienas, tai galbūt padarykite namie jogos sesiją, kur galėsite ne tik pasipraktikuoti, bet ir susimatyti su drauge. Vienu šūviu nušausite du zuikius.

Skirkite bent 20 valandų

Būtent šis skaičius yra magiškas. Anot knygos autoriaus, kuris pradžioje teigė, kad daugelis iš mūsų nuleidžia rankas, nes mes nesijaučiame gerai. Mes jaučiamės, kad esame žali, todėl mes dažnai esame linkę mesti kažką, nors pereinamasis periodas yra privalomas. Būtent minėtas valandų skaičius yra minimaliai reikalingas, kad mes pradėtumėme perprasti tai, ką darome. Tuomet, kai tai įvyksta, mes visame kame pamatome jau malonumą, mes norime tobulėti, eiti į priekį. Tuomet mes taip pat matome savo progresą, matome rezultatą.