„Kuo būti“ seminarai vyks visas tris parodos dienas. Lankytojus į šiuos renginius pritraukia įdomūs seminarų vedėjai, mokantys sudominti, motyvuoti ir patarti savo kelio beieškantiems jaunuoliams.

Kaip atrasti savo pašaukimą?

Pirmąją parodos dieną, vasario 7-ąją, 11–11.45 val. seminarą „Kuo būti. Kaip pasirinkti specialybę?“ ves lektorius, motyvatorius, verslininkas Arnas Markevičius. Seminaras vyks 5.1 konferencijų salėje (II aukštas, įėjimas iš 5 salės ekspozicijos).

Anot A.Markevičiaus, paskutinieji metai mokykloje tampa tikru išbandymu kiekvienam. Į tave būna nukreiptos visų akys, nes turi nuspręsti kokią studijų kryptį rinksiesi, pasiekti gerų rezultatų baigiamuosiuose egzaminuose. Atsakomybė kartais gali ne juokais pradėti slėgti net ir paties emocionaliai stipriausio abituriento pečius.

„Nereikėtų žiūrėti į savo emocines žaizdas, į tėvų norus ir elgtis, nes taip reikia. Tas žodis „reikia“ gyvenime nieko nereiškia. Nieko mums nereikia daryti. Mes nieko niekam nesame skolingi. Žmogus gali būti laisvas bandyti ir jausti, kas jį užpildo“, – teigia profesionalus lektorius A.Markevičius.

Daugiau nei 17 tūkst. žmonių yra girdėję Arno pranešimus, apie 6 tūkst. išklausė mokymų, o nemažam kiekiui pažintis su lektoriumi pakeitė gyvenimą kardinaliai.

„Tikslaus ir tinkamo laiko, kada tu turėti kažkokią viziją, ką tu nori veikti, daryti – nėra. Šiuolaikinė visuomenė per savo gyvenimą turi pakeisti profesiją iš vienos į kitą nuo 3 iki 5 kartų. Kai kurie šaltiniai teigia, kad net nuo 5 iki 7 kartų. Tai reiškia, kad darbai, kuriuos reikės jums dirbti po 10 metų dar neegzistuoja, nes nėra išrastos technologijos, su kuriomis reikės dirbti. Kur aš lenkiu? Kad tu negali to išmokti. Mano galva, rinktis, kur studijuoti ir kaip studijuoti, turi tada, kai tu žinai, o ne užsibrėžti, iki kada turiu žinoti“, – teigia lektorius.

„Nulipdyk“ save pats

Antrąją parodos dieną, vasario 8-ąją, 13–13.45 val., seminarą „Kuo būti? Kaip pasirinkti specialybę? ves psichologas, verslininkas, asmenybės ir verslo konsultantas Sikstas Ridzevičius. Seminaras vyks 1.1 konferencijų salėje (įėjimas iš 1 salės fojė).

Psichologo teigimu, kiekvienam reikia atrasti savo pašaukimą, bet jis nebūtinai turi sietis su universitetu. Kiekvienas žmogus yra pats geriausias kurioje nors srityje: kažkas yra pats geriausias gėlių puokščių ir kompozicijų meistras, kažkas yra geriausias tortų ar picų kepėjas, automobilių kėbulo lygintojas ar mūrininkas – o juk tokių specialybių aukštosios nerengia.

„Naivu būtų tikėtis, kad universitetas iš jauno žmogaus ką nors „nulipdys“, nors taip manančių yra vis dar nemažai. Iš tiesų, tai ką pats žmogus padarys, tą jis ir turės. Jei jaunuolis tik ieškos, kad iš jo kas nors ką lipdytų, tai jis ir liks visą laiką tik plastilino masė. O jei savo gyvenimo scenarijų bandys rašyti pats, tai jis tikrai gali nueiti toli“, – sako S.Ridzevčius, kurio žodžius patvirtina jo paties pasiekimai bei nuveikti darbai.

Sėkmės formulė – „juodas“ darbas

Šeštadienį, vasario 9-ąją, paskutiniąją parodos dieną, 13–13.45 val., seminarą „Kuo būti? Kaip pasirinkti specialybę? moksleiviams ves vienas žinomiausių šalies verslininkų, maratoninkas, knygų autorius Ignas Staškevičius. Seminaras vyks 5.1 konferencijų salėje (II aukštas, įėjimas iš 5 salės ekspozicijos).

„Gera turėti ne vieną mokytoją, su dėkingumu semtis patirties ir išminties, tačiau joks autoritetas neįkrės žinių su šaukštu ar samčiu“, – sako Ignas Staškevičius. Siekiantiems įdomios ir gerai apmokamos karjeros vienas žinomiausių ir turtingiausių šalies verslininkų, rašytojas, filantropas, maratono bėgikas pataria viskuo domėtis ir stengtis padaryti daugiau, nei iš jų tikimasi.

I.Staškevičius pabrėžia, kad norint daug pasiekti, būtina ne tik nuolat mąstyti ir kurti įvairias idėjas, planus, bet ir pačiam „juodai“ dirbti. Per savo turiningą gyvenimą jam yra ne tik tekę vadovauti didelėms įmonėms ir gesinti viešųjų ryšių krizes, bet ir išbandyti pačius įvairiausius darbus – kroviko, turgaus prekeivio, statybininko, runkelių ravėtojo, slaugytojo.

Nė vieno darbo verslininkas nesigaili, nes tai – neįkainojama patirtis. Taip pat ir mediko išsilavinimas, nors pagal specialybę nedirbo nė vienos dienos, I.Staškevičiui praplėtė akiratį, suteikė žinių, kurios leidžia aplinką įvertinti kitu kampu, pamatyti naujų veiklų galimybes.

Tarptautiniu mastu pripažintas vadovas viename interviu yra prisipažinęs, kad kartais šiek tiek gailisi dešimtmečių nuolatinio intensyvaus darbo, kai dažnai ištisomis savaitėmis nebūdavo namie, nematydavo šeimos.

Tačiau karjeros pasiekimai šiandien leidžia daryti tik tai, kas patinka ir atrodo prasminga pačiam, praleisti daugiau laiko su artimiausiai žmonėmis, bendrauti su jaunąja karta – būsimaisiais verslininkais, lyderiais, specialistais, rašytojais.

Interviu su šiais pranešėjais rasite žurnale „Kuo būti“. O parodos „Studijos 2019“ metu galėsite įsigyti naująjį „Kuo būti 2019“ žurnalą. Susitiksime Vilniuje „Kuo būti“ stende!

Daugiau renginių, kurie vyks parodoje „Studijos 2019“ rasite čia: 
Apie šią parodą informuosime jus visą šią savaitę.

 

facebook_logoKuo būti