Šių metų parodos tema – karjeros planavimas, todėl gausu renginių, susijusių su šia tema. Jaunimas jau nuo 11 valandos ryto galėjo klausytis įvairiausių pranešimų, kurie skaitomi ten penkiose salėse. Jaunimas buvo kviečiamas sužinoti, kaip pasiruošti karjeros planavimui, kokia darbo rinkos dabartis ir ateitis, kaip nepasiklysti renkantis tarp 50 000 specialybių, kaip savo pomėgį paversti verslu, kaip teisingai rašyti savo pirmąjį CV ir ką svarbu paminėti motyvaciniame laiške, kaip drąsūs sprendimai padeda karjeroje, kodėl kūrybiškumas yra tokia svarbi kompetencija ir daug kitų įdomių dalykų.

Dovilės Filmanavičiūtės besiklausanti Ieva, kuri atvyko iš Klaipėdos pasakojo, kad žino, kur norėtų studijuoti. Ji – vienuoliktokė, dalykai jau pasirinkti, tačiau Dovilės atėjo pasiklausyti ne dėl to, kad jos ateitis bus siejama su menais, kūrybiškumu ar panašiais dalykais, bet todėl, kad žavisi Avimi kaip asmenybe, seka ją „Instagramoje“. „Aš noriu studijuoti mediciną, tai tikrai nėra labai kūrybiška, bet pas mane šeimoje visi yra gydytojai – mama ir tėtis, tai net nesiblaškiau. Eisiu jų pėdomis. Net žinau, į kurį universitetą norėčiau stoti, esu jau viską išsinagrinėjusi, todėl labiau vykau dėl kompanijos, nes važiavo visi iš mokyklos. Einu per sales ir klausausi, kas įdomu“, – pasakojo vienuoliktokė.

Šiais metais tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos2019“ dalyvauja 200 Lietuvos universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų, kalbų mokymo bendrovių, Lietuvos verslo įmonių, per 50 užsienio universitetų ir kolegijų. Jaunimas drąsiai stabtelėdavo prie užsienio universitetų stendų, klausinėjo apie galimybes. Trečioje salėje vienas po kito vyko pranešimai, susiję su studijomis užsienyje, kokius egzaminus laikyti, kaip geriau pasiruošti IELTS dalims ir daug kitų. Jei kažkas nespėjo apsilankyti šiandien, tai kai kurios temos parodoje bus kartojamos penktadienį ir šeštadienį – iš tikro, tai tik spėk suktis, jei nori visur spėti.

Penktoji salė nuo ryto pradėjo itin motyvacine gaida, kurioje verslininkas, lektorius Arnas Markevičius savo asmeniniais pavyzdžiais bandė paaiškinti jaunimui, kaip save atrasti, kaip pasirinkti tai, kas prie širdies. Vyras ne kartą savo kalboje akcentavo, kad savęs ieškojimas trunka visą gyvenimą ir nebūtina žinoti, kuom tu nori būti, esant aštuoniolikos. „Tikslaus ir tinkamo laiko, kada tu turėti kažkokią viziją, ką tu nori veikti, daryti – nėra. Šiuolaikinė visuomenė per savo gyvenimą turi pakeisti profesiją iš vienos į kitą nuo 3 iki 5 kartų. Kai kurie šaltiniai teigia, kad net nuo 5 iki 7 kartų. Tai reiškia, kad darbai, kuriuos reikės jums dirbti po 10 metų dar neegzistuoja, nes nėra išrastos technologijos, su kuriomis reikės dirbti. Kur aš lenkiu? Kad tu negali to išmokti. Mano galva, rinktis, kur studijuoti ir kaip studijuoti, turi tada, kai tu žinai, o ne užsibrėžti, iki kada turiu žinoti“, – teigia lektorius.

Po pranešimo kalbintas vilnietis juokėsi, kad Arno pasakojimas buvo labai vaizdingas. Jam labiau patiko ta dalis, kur jis sumokėjo 25 eurus, kad būtų sumuštas, nes norėjo būti labiau vyriškas. Jaunuolis teigė, kad yra pasimetęs ir nežino, ką studijuos. Turi kažkokią viziją, bet viskas priklausys nuo egzaminų, o tai – loterija. „Gali galvoti, kad ten arba ten nori, o paskui gausi egzamino rezultatus, o tada pamatai, kad niekur negali stoti. Neužtenka tau tokių balų. Blogiausiu atveju važiuosiu kur nors padirbėti, galbūt pakeliauti reikėtų“, – kalbėjo abiturientas.

Per tris dienas jaunimo lauks daugiau nei 100 įkvepiančių renginių ir susitikimų, penkios salės studijų programų ir mokymosi galimybių, alternatyvių pasiūlymų kaip prasmingai praleisti gap year, beprotiškiausių inovatyvių idėjų ir ateities technologijų, dabartį keičiančių susitikimų.

Primename, kad galite užsukti pasilabinti ir įsigyti spaustuvės dažais dar kvepiantį naujausią „Kuo būti“ numerį. Mus rasite 5 salės pirmame aukšte. Taip pat primename, kad ryt ir poryt nepamirškite apsilankyti mūsų žurnalo herojų pranešimuose.

Antrąją parodos dieną, vasario 8-ąją, 13–13.45 val., seminarą „Kuo būti? Kaip pasirinkti specialybę? ves psichologas, verslininkas, asmenybės ir verslo konsultantas Sikstas Ridzevičius. Seminaras vyks 1.1 konferencijų salėje (įėjimas iš 1 salės fojė).

Šeštadienį, vasario 9-ąją, paskutiniąją parodos dieną, 13–13.45 val., seminarą „Kuo būti? Kaip pasirinkti specialybę? moksleiviams ves vienas žinomiausių šalies verslininkų, maratoninkas, knygų autorius Ignas Staškevičius. Seminaras vyks 5.1 konferencijų salėje (II aukštas, įėjimas iš 5 salės ekspozicijos.