Pavyzdžiui, asociacijos „Infobalt“, agentūros „Investuok Lietuvoje“ ir Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) duomenimis, 2013-2017 metų laikotarpiu, IRT specialistų skaičius išaugo 10 kartų sparčiau nei didėjo bendras samdomų darbuotojų skaičius.

Tuo tarpu Sąjungos statistikos padalinys „Eurostat“ skelbia, jog informacinių ir ryšių technologijų (IRT) srityje 2017 metais dirbo apie 8,4 milijonus žmonių, daugiau nei 80 procentų iš jų – vyrai.

Specialistų poreikį įvairiose srityse patvirtina ne tik statistika, bet ir drauge su Kauno technologijos universitetu (KTU) parodoje „Studijos 2019“ dalyvavę keturi Lietuvoje rinkoje gerai žinomai žaidėjai – „Devbridge“, „Mars Lietuva“, „ORLEN Lietuva“ bei „Continental Automotive Lithuania“.

„Ilgalaikis „Devbridge“ tikslas – dešimt kartų padidinti stojančiųjų į informacines technologijas kiekį per artimiausius dešimt metų“, – sako „Devbridge LT“ švietimo projektų vadovė Gintarė Dzindzelėtaitė.

Pirmą kartą studijų mugės metu KTU stende moksleiviams apie karjeros galimybes, darbuotojų poreikį, verslo įsitraukimą į studijų procesą pasako ne tik universiteto, bet ir patys verslo atstovai.

Drąsina rinktis tiksliuosius mokslus