Šiemet konkursas moksleiviams „IT galvosūkiai“ švenčia jubiliejų – nuo 2009 metų organizuojamam konkursui sukanka dešimt metų. Konkurso tikslas – skatinti moksleivius domėtis informacinėmis technologijomis ir kūrybingai jas pritaikyti sprendžiant sudėtingas užduotis.

Konkursas kasmet sulaukia didelio moksleivių susidomėjimo dėl savo netradicinių užduočių. Kaip sako jo pradininkas KTU Informatikos fakulteto dėstytojas Tomas Blažauskas, kiekvieną užduotį sudaro keli sluoksniai, o užduotims išspręsti reikia ne tik žinių, bet ir pastabumo. Šiemet kūrėjų komanda stiprina savo gretas – užduotis kurs ir moksleivių sumanumą tikrins ir fakulteto studentai.

„Tikimės, kad šis konkursas atskleis moksleivių gebėjimą logiškai mąstyti ir tinkamai panaudoti IT sprendžiant sudėtingus galvosūkius, paskatins labiau domėtis IT, glaudžiau bendrauti su fakulteto studentais ieškant optimaliausio varianto užduotims išspręsti“, – sako KTU IF dekanas Eduardas Bareiša.

Konkurso užduotys yra skelbiamos Informatikos fakulteto konkursų moksleiviams puslapyje: https://konkursai.if.ktu.lt (skiltyje „IT galvosūkiai“), taip pat fakulteto simbolio Informiko Informatiko paskyroje socialiniame tinkle „Fa

Užduotys bus pateikiamos tokiais intervalais:

I-oji užduotis pateikiama vasario 19 d.

II-oji užduotis pateikiama kovo 4 d.

III-oji užduotis pateikiama kovo 18 d.

IV-oji užduotis pateikiama balandžio 1 d.

V-oji užduotis pateikiama balandžio 15 d.

VI-oji užduotis pateikiama gegužės 6 d.

VII-oji užduotis pateikiama gegužės 24 d.

Už kiekvienos užduoties sprendimus bus skiriami balai, kurie bus sumuojami. Maksimalus balų skaičius, kurį galima surinkti už vienos užduoties sprendimą – 10, o jei sprendimas bus pateiktas per dvi savaites nuo užduoties paskelbimo, papildomai bus skiriamas 1 balas. Užduotims spręsti prašome naudoti nemokamą ir legalią programinę įrangą.

Be atsakymų būtina pateikti ir užduotims spręsti sukurtas priemones:

  • Jei buvo naudotos programavimo priemonės, tuomet reikia pateikti išeities tekstus.
  • Jei buvo naudoti kitokie įrankiai, tuomet reikia pateikti jais sukurtas sprendimo priemones, pavyzdžiui, tai gali būti Excel, Mathcad ir kitokių programų dokumentai.

2019 metų užduotys bus skelbiamos: https://konkursai.if.ktu.lt/index.php/2019-metu-galvosukiai 

„IT galvosūkių“ konkurso laureatai bus apdovanoti birželio mėnesį fakultete vyksiančio baigiamojo konkursų moksleiviams renginio metu.