–  Kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti žmogus, kad rinktųsi virtuvės šefo profesiją? 
– Aistra, drąsa, motyvacija mokytis ir dideliu noriu dalintis savo žiniomis. Kiekvieną dieną išmoksti kažką nauja net ir po daugybės darbo metų. Tik turi būti atviras žinioms, kitaip jos neįeis į tave, nors bus visai šalia.

– Ko pirmiausia turi mokytis ir išmokti geras virėjas ir būsimas virtuvės šefas?
– Vienareikšmiškai: kiekvienas turi pradėti nuo prancūzų virtuvės pagrindų. Šviesios atminties šefas, prancūzų kulinarijos patriarchas Paulis Bocuse’as pasakė: „Prisiminkite: svarbiausia gerai įvaldyti virtuvės meistriškumo pagrindus. Pirmiausia turite tapti kietu virėju, kuris puikiai gamina pagal klasikos dėsnius, o tada jau galite imtis savos kūrybos.“ Taigi, kai turi pagrindus, gerai žinai, kaip jie sudėlioti ir kaip veikia, tuomet gali pradėti juos laužyti, kurti ir interpretuoti. Per trisdešimt darbo metų tai supratau praktiškai.

XAVIER BOURIOT I Po daugiau nei 25 metų praleistų dirbant su garsiausiais Prancūzjos šefais tokiais kaip Guy Savoy, Alain Senderens, Michel Rostang ir Alain Ducasse, bei po beveik 10 metų dirbant vienu pagrindinių konsultantų Alain Ducasse Institute, Xavier prisijungė prie Ritz Paris Place Vendôme komandos, kad padėtų Ritz Escoffier Culinary School atidarymui Paryžiuje. Po sėkmingo šios mokyklos starto, 2016 metais Xavier nusprendžia įsteigti savo kompaniją, kurios tikslas būtų skleisti prancūzų gastronomijos pasaulio idėjas kitose šalyse. Xavier Bouriot taip pat vadovauja „Kulinarinio meno“ bakalauro studijų programai Lietuvoje, Kaune.
 
Gastronomijos žurnalistės Jūratės Sprindžiūnaitės interviu su prancūzų šefu Xavier Bouriot apie profesijos kelią, motyvaciją, užsispyrimą, aistrą savo darbui skaitykite :