Kai kuriems galbūt pasirodys, kad darbas – svarbu, kad gerai mokėtų ir gautumėte socialines garantijas. Reikėtų prisiminti, kad beveik trečdalį savo gyvenime žmogus praleidžia ne kur kitur, o darbe, todėl itin svarbu, kad tas laikas nekeltų blogų emocijų. Taip, bus dienų, kai galbūt kažkokia juoda katė perbėgs jūsų profesinį kelią, kai ištiks krizės, tačiau tai – laikina.

Daugelis žmonių dirba darbus, kurių nemėgsta. Pavyzdžiui, JAV net 8 procentai dirbančių gyventojų pas gydytojus kreipiasi dėl problemų ar ligų, sukeltų dėl darbo, streso jame ar kitų faktorių. Štai keletas kūno siunčiamų signalų, į kuriuos neturėtumėte numoti ranka. Jie visi pasako, kad esate ne ten, kur turėtumėte.

Negalite miegoti

Tai viena iš pagrindinių problemų, su kuriomis susiduria darbuotojai, nesantys savo „rogėse“. Jie dažnai turi problemų užmigti, todėl kankina nemiga, arba atsibunda vidury nakties ir negali užmigti. Galvoje sukasi mintys apie darbus: ką padaryti, kas jų laukia, kokie darbai yra numatyti rytoj ar šią savaitę. Taip, natūralu, kad kartais nemiga užklumpa, bet ji neturėtų tęstis daugiau nei kelias dienas. Tai signalas, kad kažkas yra ne taip, kad trūksta balanso jūsų profesiniame gyvenime.

Galvos skausmai

Mūsų kūnas visada yra parengties padėtyje ir saugo mus nuo įvairiausių aplinkos pokyčių. Tarkime, kad darbas, universitetas ar mokykla jums kelia blogas asociacijas.

Bendras raumenų skausmas

Jei darbas yra „toksiškas“ – išsiurbiantis energiją iš jūsų, sukeliantis blogas emocijas, tai kiekvieną dieną jaučiatės taip, tarsi eitumėte į kovą. Natūralu, kad tokiu momentu smegenys išskiria adrenalino hormoną ir jis paplinta po jūsų sistemą. Esate parengties padėtyje: jūsų kūnas yra įsitempęs, veido raumenys įtempti, galvoje sukasi vis mintys apie tai, ką daryti, kaip bendrauti su kolegomis, vadovu...

Psichologinės būsenos pablogėjimas

Natūralu, kad kasdieninis stresas veikia mūsų psichologinę būseną. Vieno tyrimo metu nustatyta, kad įmonėse, kuriuose darbuotojai yra žeminami, su jais nėra elgiamasi žmogiškai, kenčia nuo įvairiausių ligų, susijusių su maža saviverte. Darbuotojų psichologinė būsena suprastėja, jie dažniau serga depresija ar „perdega“.

Dažniau segate

Jei esate tas žmogus, kuris nuolatos serga: ar tai būtų paprastas peršalimas, ar gripas, ar kitokios ligos. Tai yra indikatorius, kad turėtumėte pagalvoti, o kaip jūs jaučiatės apie tai, ką darote. Pasirodo, kad chroniškas stresas yra susijęs su imunine sistema: jei kenčiate nuo pastarojo, tai ligos jus puls nesivargindamos.