Negana to, tokie darbai tikrai egzistuoja ir yra gerai apmokami. Nebūtina yra baigti teisės ar medicinos studijas, kad užsitikrinti orią ateitį – galima savo banko sąskaitą nemenkai papildyti ir dirbant visiškai „crazy“ darbus. Daugelis dvyliktokų dabar yra kryžkelėje, o ką gi pasirinkti, todėl pravėdinkime galvą, atsipūskime nuo mokslų ir apžvelkime linksmiausius pasaulio darbus.

Kaskadininkas

Jus tampate vaikščiojančiu degančiu fakelu, šokate nuo daugiaaukščio arba visu greičiu lekiate prabangiu automobiliu, kurį vėliau sumaitojate. Taip, tokia yra kaskadininko darbo kasdienybė. Šiame darbe tikrai nebus rutinos ar nuobodulio, nes kiekvieną dieną reikės daryti vis kažką naujo, perlipti per save, o galbūt kai kuriuos triukus kartoti ne vieną ar du kartus. Ko nepadarysi dėl tobulo kadro, kad žiūrovai liktų įtikinti veiksmo tikrumu.

Realiai, norint tapti kaskadininku, jokių mokslų baigti nereikia. Net nėra tokios institucijos, kuri ruoštu šios specialybės atstovus, todėl patekti į gan mažą darbo rinkos ratą – sudėtinga. Kai kuriose šalyse tu privalai priklausyti tam tikroms organizacijoms ar asociacijoms, pavyzdžiui, JAV turi būti Aktorių gildijos narys, jei nori tapti kaskadininku. Toliau viskas priklauso nuo tavęs: kontaktai, pažįstami ir kaip moki save pateikti.

Šios srities atstovai turi gan nemenką bagažą įgūdžių: nuo ekstremalių (slidinėjimo, laipiojimo olomis, motociklininko, kovos menų) iki fizinių duomenų, nes reikia būti panašiu į tam tikrą aktorių ar aktorę, kurią turi pakeisti ekrane. Jei turite visus duomenis, noro ir įgūdžius, tai toks darbas tikrai nebus nuobodus, šalia jūsų nuolatos sukiosis įvairios Holivudo žvaigždės, teks keliauti po pasaulį... Skamba tiesiog neįtikėtinai gerai.

Įmonės „Ben & Jerry’s“ skonių guru

Taip, jums susiskaitė teisingai – galite gauti atlygi už valgymą šios įmonės ledus. Vienas tokių šio darbo atstovų – Chrisas Rivardas. Jis ne tik ragauja ir vertina įvairius ledų skonius, bet ir yra maisto specialistas, kurio tikslas – sukurti naujo skonio ledus. „Mes vykstame į įvairias pasaulio šalis ir bandome įvairiausias naujienas. Norime pasižiūrėti, kas šiuo metu yra ant bangos kiekvienoje pasaulio dalyje ledų sektoriuje“, - pasakojo vyras.

Vien tai, kad jums patinka „Chunky Monkey“ skonio ledai jums durų į šią įmonę neatidarys. Vienas iš reikalavimų, kad asmuo turėtų bakalaurą, susijusį su pieno perdirbimu ar taikomaisiais mokslais, kurie galėtų pagelbėti ledų kūrimo procese. Taip pat jie privalo toleruoti laktozę ir nebūti jai alergiški. Jums teks persikelti į Vermontą, kur vyksta pagrindinis veiksmas, tačiau jums bus suteikta galimybė keliauti po pasaulį ir ragauti pačius skaniausius, įdomiausius ir visokius kitokius „ausius“ ledus.

Privačios salos prižiūrėtojas

Na, šis darbas gali kai kuriems pasirodyti ir ne toks fainas ar įdomus. Priklausomai, nes kai kuriems asmenims būti izoliuotoje saloje, toli nuo visų, kur nėra aplink žmonių – tikras košmaras. Tačiau kai kuriems turėti laisvę, būti vieniems, mėgautis kiekviena diena – tikras malonumas. O jei dar ta sala kažkur Ramiajame vandenyne, prie Koralinio rifo? Jeigu jums patinka būti gamtoje, būti lauke, tai neabejojame, kad tai – jūsų svajonių darbas.

Reikėtų nepamiršti, kad be visų pasivaikščiojimų yra ir kita darbo pusė, kuomet reikia pasiraitoti rankoves. Čia pravers visos žinios, kurias turite. Kartais gali prireikti pabūti elektriku, santechniku ar šiaip ūkvedžiu. Jei saloje yra įrengtas sodas ar kita žalia oazė, tai natūralu, kad ji turi būti prižiūrima, genėjama, laistoma ir panašiai.

Jei jums svetimas yra miesto triukšmas, jei norite pabėgti į gamtą, atsiriboti nuo visų, o gyvenimą be technologijų, interneto ar kitų priemonių įsivaizduojate be vargo, tai šis darbas – būtent jums.

Kompiuteriniu žaidimų testuotojas

negalite įsivaizduoti gyvenimo be kompiuterinių žaidimų? Taip, pasirodo, kad yra darbas, už kurį moka pinigus, o jums tereikia žaisti žaidimus. Kompiuterinių žaidimų rinka auga kaip ant mielių, kiekvieną dieną yra sukuriami nauji žaidimai, todėl natūralu, kad auga poreikis rasti specialistų, kurie galėtų juos išbandyti.

Jums gali atrodyti, kad šis darbas itin lengvas, bet neapsigaukite. Jūs žaidžiate žaidimą ne dėl savo malonumo, o tam, kad surastumėte spragas, kurias žaidimų kūrėjai galėtų ištaisyti. Realiai reikalingos ne tik geri žaidimo įgūdžiai, bet ir susikaupimas, mokėjimas apstebėti ir atrasti klaidas. Turite būti pastabūs mažoms detalėms, jas įsiminti, o vėliau perteikti kūrėjams.

Šiam darbui specialaus išsilavinimo nereikia, tačiau privalumas, jei turite bent jau minimalius programavimo ar žaidimų kūrimo įgūdžius. Jie jums gali padėti tobulėti ir atverti duris į kitas pozicijas šioje rinkoje.