Nuo 1998 m. kartu su Kazickų šeimos fondu organizuojami konkursai moksleiviai vykdomi dviem etapais. Visų pirma regioniniuose (Dzūkijos, Aukštaitijos, Suvalkijos ir Žemaitijos) ir Kaune vykstančiuose konkursuose jaunesnieji (5-8 kl.) moksleiviai varžosi informacinių technologijų (IT) taikymo konkurse, o vyresniųjų klasių mokiniai jėgas išmėgina programavimo konkurse.

Geriausiai pasirodę ir 1-3 vietas užėmę moksleiviai ne tik gauna rėmėjų prizus, bet ir Kazickų fondo skirtas vienkartines stipendijas. Šiemet Aukštaitijos, Žemaitijos, Suvalkijos ir Dzūkijos regioninių konkursų laureatus prizais pradžiugins įmonė „ESET“, kuri jau daugiau nei 30 metų kuria rinkoje pirmaujančius IT saugumo sprendimus ir paslaugas verslo ir namų vartotojams visame pasaulyje. Paremta mokslinių tyrimų ir plėtros centrų (R&D) visame pasaulyje, „ESET“ tapo pirmąja IT saugumo kompanija, pelniusia net 100 nepriklausomos testavimo laboratorijos „Virus Bulletin“ apdovanojimų „VB100“. Kiekvieną „in-the-wild“ kenkėją kompanija be klaidų nustato nuo 2003 m. „Iš mažos, dinamiškos kompanijos mes išaugome į globalų prekės ženklą su daugiau nei 100 milijonų vartotojų 202 valstybėse ir teritorijose“, – atkreipia dėmesį „ESET“ atstovė Neringa Kirijenkaitė.

Kauno regiono programavimo konkurso laureatus premijomis ir prizais apdovanos JAV programavimo paslaugas teikianti įmonė „Devbridge“, o IT taikymo nugalėtojus – įmonė „Energy Advice“, kuri pasaulinei rinkai tiekia elektros energetikos sistemos režimų modeliavimo algoritmų tyrimus ir kuria programinę įrangą EA-PSM.

Forume moksleiviai dalyvaus ne tik jau minėtuose IT taikymo ir programavimo konkursuose, bet ir multimedijos bei sukurtų programų konkurse. Kaip pasakoja konkurso pirmininkas KTU IF lektorius Mindaugas Vasiljevas, moksleivių sukurtos programos kasmet vis aukštesnio techninio lygio.

„Labai džiugu, kad kasmet pristatomos sukurtos programos vis tobulėja ir sprendžia ne tik programuotojų bendruomenei, bet ir visai visuomenei reikšmingas problemas“, – pastebi M. Vasiljevas.

Moksleivių darbus vertina ir tarptautinė įmonės „DATA DOG“, kuriančios optimizacijos algoritmais paremtus sprendimus verslui. Įmonė įsteigė prizus ir apdovanos konkurso 1-3 vietų laureatus. Kaip intriguoja įmonės atstovė Eglė Zarembė, pirmų trijų vietų konkurso nugalėtojai gaus prizus, padėsiančius optimizuoti ir prasmingai panaudoti laiką, poilsį ir vietą.

Programavimo konkurso 1-os vietos laureatą apdovanos įmonė „NFQ Technologies“ – tarptautinė, Lietuvos ir Vokietijos kapitalo programinės įrangos kūrimo kompanija, turinti daugiau nei 15 metų patirtį įgyvendinant didelės apimties web ir mobiliuosius sprendimus kelionių, logistikos, aviacijos ir prekybos sektoriuose.

Tuo tarpu 2-os ir 3-ios vietos laureatai sulauks dovanų iš skaitmeninės grafikos technologijų ir produktų kūrimo kompanijos „Indeform“. 4-9 vietų prizininkus apdovanos IT priežiūros, programavimo, specializuotų programų kūrimu užsiimanti įmonė „Optitecha“. IT taikymo konkurso laureatus apdovanos IT kompanija „BlueBridge“.

Į baigiamąjį forumą atvykusiems mokytojams ir mokiniams, kurie nedalyvauja konkursuose, bus organizuojamos mikrovaldiklių ir robotų programavimo dirbtuvėlės. Visi atvykę moksleiviai galės pasivaržyti robotų varžybose ar išmėginti KTU Informatikos fakulteto studentų sukurtus virtualiosios ir papildytosios realybės produktus.

Registracija į baigiamąjį forumą vyksta iki kovo 13 d. Registracija ir informacija apie konkursus: https://forumas.ktu.lt/

Registracija į mikrovaldiklių ir robotų programavimo dirbtuvėles: https://bit.ly/2UZPgTi  

Renginio programa