Kalbame apie tai, kad reikia rinktis ne tik tai, kas jus „veža“, bet tai taip pat turi balansuoti su savęs išlaikymu. Nenorite būti įkopęs į ketvirtą dešimtį, tačiau vis dar išlaikomas tėvų, nes jūsų profesija realiai neduoda jokio finansinio grįžtamumo. Pasirinkite teisingai, o štai keletas patarimų, o tiksliau – klaidų, kurių nereikėtų daryti renkantis. Galbūt galima šį kartą pasimokyti iš kitų klaidų ir to nedaryti savo kelyje?

Visi žino geriau už jus

Klausyti žmonių, kurie mano, kad žino geriau už jus. Tai žmonės, kurie jums kala į galvą, ką daryti arba ko nedaryti. Taip, daugelis mano, kad yra jų pareiga ar prievolė pasidalinti savo mintimis, kas jums yra tinkama. Tai gali būti jūsų tėvai, draugai, o galbūt antroji pusė. Atkreipkite dėmesį, kad jūsų priimtas sprendimas daugiausiai padarinių turės jums, o ne jiems. Jei pasirinksite vadovaudamiesi kitų patarimais, tai ne jiems, o jums reikės ne vienerius metus akis į akį susidurti su tokio sprendimo padariniais. Rinkitės tai, kas jums tinka ir patinka, kur matote save dirbant visą dieną ne pro sukąstus dantis.

Šeimų klanai

Sekti kitų žmonių pėdomis – geras dalykas, tačiau viena yra tai, kai tau kažkas yra autoritetas, kai norisi pasiimti galbūt kažką geriausio, ką tas žmogus yra padaręs. Kitas variantas ir beje, jis nėra geriausias, kai bandome eiti tėvų keliais, kai bandome būti tuo, ko nori jie. Taip, natūralu, kad jūs augdami matėte, kad tėvai, dirbdami šį darbą, galėjo jus išlaikyti, suteikti stogą virš galvos, bet tai nereiškia, kad tai yra vienintelis būdas užsitikrinti materialinę gerovę ir stabilumą. Žinome, kad tai padaryti yra sunku, bet atsiribokite nuo tėvų spaudimo. Pasakykite jiems „ne“, jei jums jų brukama profesija yra nepriimtina. Priminkite tėvams, kad kažkada jie turėjo priimti sprendimą, o šį kartą – jūsų eilė. Tai, kas galbūt buvo tinkama jiems, nebūtinai tiks jums. Labai tikėtina, kad tėvai nori tik jums gero, todėl geriau leis patiems pasirinkti nei matys jus sužlugdytus, nepatenkintus ar nusivylusius tuo, ką darote.

Namų darbai – privalomi

Namų darbai yra kasdienybė mokykloje. Be jų – nei iš vietos. Panaši situacija yra ir su karjeros pasirinkimu. Jei nepasidomėsi, nepasianalizuosi, nepaskaitysi ar nepabendrausi su tais, kas jau tai daro, tai labai tikėtina, kad padarysi blogą sprendimą. Darbo pavadinimas nieko nesako, todėl svarbu žinoti, kokios yra atsakomybės, darbai, kas yra daroma kasdien. Pavyzdžiui, daugeliui atrodo, kad rinkodara – vien tik linksmumai, kūryba, idėjos ir panašiai, tačiau šioje profesijoje labai daug yra analizės, skaičiavimų ir panašių dalykų.

Bendravimas – raktas į sėkmę

Nekalbėjimas su tais, kurie sukasi jau toje virtuvėje. Jūsų namų darbai nebus iki galo atlikti, jei nepakalbėsite ar nepabendrausite su tais, kurie jau dirba jūsų norimoje srityje. Jei įmanoma, neapsiribokite ties vienu žmogumi. Kalbėkite su keliais, paklausinėkite tai, kas jums aktualu. Negana to, tai yra žmonės, kurie yra ne tik puikus informacijos šaltinis, bet galbūt ir būsimi jūsų kolegos.

Ne piniguose laimė

Pinigai – svarbus faktorius, tačiau ne esminis. Taip, jūs galite savo banko sąskaitoje kas mėnesį matyti įspūdingą sumą, tačiau tai nereiškia, kad viduje jausitės gerai. Darbo pasitenkinimas nėra priklausomas nuo pinigų sumos. Tarkime, kad jūsų atlyginimas išties įspūdingas, tačiau jei jūs į darbą eisite su nerimu, nenoru, tai ir pasiektais vaisiais nebus noro džiaugtis. Tai jums paprasčiausiai neteiks jokios satisfakcijos. Ieškokite balanso – raskite tokią profesiją, kuri leistų jums kaip asmenybei augti, tobulėti, mėgautis kiekviena diena, tačiau ir nenuskriaustų jūsų banko sąskaitos.

Kiekvienas esame unikalus

Neignoruokite savo asmenybės. Jūsų asmeninės savybės, vertybės ir pomėgiai daro jus patrauklesniu vienai ar kitai specialybei. Kartais kai kurių įgūdžių galima išmokti, tačiau labai dažnai mūsų asmenybės viražai nukreipia ten, kur geriausia. Pagalvokite, kas esate, kas jums yra svarbu, ko norite, tai tikrai padės pasirenkant. Tarkime, jei jums svarbu yra sveika gyvensena, tai jūs tikrai nenorėsite dirbti tabako įmonėje, net jei galėsite ten užimti geriausias pareigas. Panašiai viskas veikia ir su profesijomis, jei jums kažkas yra nepriimtino, netinkamo, tai ir nesirinkite to. Nelipkite per save, nes galite save pagauti trumpam, bet anksčiau ar vėliau viskas išlįs.

Jei sunku pakelti sparnus kitur

Lokacija. Nors gyvename tokiu metu, kai žmonės daug keliauja, juda iš vienos šalies į kitą, tačiau renkantis karjerą ar profesijos kryptį reikėtų turėti omenyje, kad kai kurie darbai yra labai specifiniai. Kai kurie darbai gali būti tam tikrose miestuose ar šalyse, todėl jei negalvojate apie persikėlimą arba jums mieliau yra užmiestis nei betoninės džiunglės, tai galbūt ir nereikėtų rinktis kažko, kas yra ne jūsų komforto zonoje. Taip, jūs baigsite studijas, įgysite išsilavinimą, tačiau norint gauti darbą reikės persikelti, tad jei to nenorite, galbūt pasirinkite kitą kryp

Galvokite savo galva

Kas kelias savaites ar mėnesius žiniasklaidoje pasirodo straipsniai, kuriuose pristatomos pačios perspektyviausios, daugiausiai uždirbančios profesijos ir panašiai. Taip, tokie sąrašai yra informatyvūs, padeda susidaryti bendrą vaizdą, tačiau jais aklai pasitikėti negalima. Yra tikrai nemažai kitų alternatyvų, kurios nepatenka į sąrašus, bet jos nėra kažkuo blogesnės ar menkesnės. Negana to, jei žiūrėsime į Lietuvą, tai teisė, medicina ir ekonomika – ne vienerius metus populiariausių tope neužleidžia vietų, tačiau ar šaliai reikia tiek daug specialistų? Pabandykite pasižvalgyti po darbo skelbimus, ar tų profesijų atstovai yra tarp tų, kurie ieško darbo ar atvirkščiai, jų paklausa yra didelė.