Susiraskite porą. Kalbame ne apie santykius, o apie tai, kas galėtų būti jūsų mokytojas, pagalbininkas, tas, kurs galbūt moka anglų kalbą geriau nei jūs. Būtent svarbu yra turėti žmogų, kuris pastebi klaidas, nebijo pataisyti ir garsiai tai paakyti. Tai turi būti žmogus, kuriam galbūt anglų kalba yra gimtoji arba tas, kurio gramatika yra beveik ideali. Negana to, labai tikėtina, kad bendraujant su tokiu žmogumi, norint ar nenorint išmokstama tam tikrų naujų žodžių, galbūt tam tikrų įsireiškimų, kurių iki šiol nevartojote.

Kiekvienas žmogus, kuris bando kalbėti angliškai, turi tam tikrą akcentą. Kartais net galima nuspėti valstybę, iš kurios yra kilęs pašnekovas. Daugelis bando atsikratyti akcento ir kalbėti taip, kaip tai daro britai ar amerikiečiai. Didžiuokitės tuo, kas esate ir nebandykite būti kažkuo, kuo nesate. Nereikia bandyti atsikratyti akcento, o atvirkščiai – reikia juo didžiuotis ir galbūt kai kuriose situacijos išspausti iš to kažką naudingo. Svarbiausia, kad jūsų klausantys žmonės suprastų, ką sakote, nes žinutės turinys yra svarbiau. Taip pat turėkite omenyje, kad kalbėjimas su akcentu tik įrodo, kad mokate kalbėti ne viena, o keliomis kalbomis. Didžiuokitės tuo ir paverskite savo privalumu.

Natūralu, kad neįmanoma išmokti visų galimų žodžių, todėl naudokite sinonimus. Tai ypač aktualu tuomet, jei sunkiau sekasi ištarti vieną ar kitą žodį. Anglų kalboje yra begalės žodžių, kurių tarimas gali pakišti koją ir vietiniams. Jei nusprendėte pasirašyti kalbą, laukia atsiskaitymas, tai venkite tokių žodžių, kurie rodos, kad yra misija neįmanoma jūsų liežuviui. Jau geriau vartoti paprastesnį sinonimą nei kalbėjimo metu užsikirsti.

Nesvarbu, ar kalbate angliškai, ar lietuviškai, ar kokia kita kalba, bet nepamirškite – skubėti niekur nereikia. Kalbėkite lėtai, tačiau ne per daug lėtai. Kartais, kai mus apninka jaudulys stovint prieš auditorija, įsijungia aukštesnė pavara ir žodžius pradedame berti kaip žirnius. Įkvėpkite ir nusiraminkite. Kalbėkite normaliu tempu: nei per greitai, nei per lėtai. Nepamirškite pauzių ir paryškinti kai kuriuos žodžius, kuriuos norite akcentuoti, pakeldami balsą, galbūt labai pabrėždami.

Kai kurie žmonės turi problemą tarti žodžius, prasidedančius iš vienos ar kitos raidės, pavyzdžiui, v, r, w, p. Jei esate iš tų, kuriems tai aktualu, tai pabandykite tarti po vieną raidę: susiraskite žodį, kuriame yra tos raidės ir kartokite jį. Jūsų burna pripras prie to, ką sakote, o tuomet bus tik lengviau tarti.

Sakoma, kad iš gerų pavyzdžių mokomasi. Aplink mus yra begalės žmonių, kurie gali būti mokytojais. Pavyzdžiui, susiraskite galbūt internete žmogų, kurio kalbėjimo maniera jums patinka. Tai nebūtinai turi būti žmogus, kuriam anglų kalba yra ne gimtoji. Pasiklausykite, kaip jie kalba, atkreipkite dėmesį, kaip jie akcentuoja svarbiausią žinutės vietą, kaip pabrėžia svarbų tekstą. Pasisemkite idėjų ir pamatykite iš šalies, kaip galima patobulinti savo kalbą.

Nuolatinis darbas – raktas į sėkmę. Jei jau reikia sakyti kalbą, tai nepamirškite, kad reikia tam ruoštis. Jei sekasi sunkiau, teks paplušėti iš peties ir pasėdėti ne vieną, ne dvi valandas. Praktika – pats tiesiausias žingsnis į norimą rezultatą. Norite gauti aukščiausią įvertinimą, tai pasirašykite ir mokykitės. Pasinaudokite aukščiau įvardintais patarimais ir tobulinkite savo kalbėjimo įgūdžius.