Tradiciškai skaitlingiausiu išlieka programavimo konkursas – jame jėgas išmėginti nusprendė 103 mokiniai.

Fakulteto svečiams – dronų varžybos ir programavimo dirbtuvėlės

Šiemet pirmą kartą į fakultetą buvo kviečiami atvykti ne tik forume dalyvaujantys mokiniai, bet ir visi, norintys susipažinti su mikrovaldiklių ir robotų programavimo ypatumais. Užsiėmimuose dalyvavo 64 mokiniai ir beveik 30 jų mokytojų. Moksleiviai buvo mokomi užprogramuoti robotą atlikti tam tikras užduotis – važiuoti nustatyta trajektorija, užropoti siena, apsisukti ir pan. Pasibaigus dirbtuvėlėms ir foumo konkursams, visi moksleiviai galėjo išmėginti ne tik KTU IF sukurtas virtualiosios realybės (VR) pramogas, bet ir susirungti dronų ir robotų varžybose.

„Dronų važyboms parengėme trasą, kurią įveikti turėjo mechaniškai valdomas dronas. Kad nebūtų per lengva, trasą papildėme kliūtimis. Dalyviai turėjo nutupdyti droną ant jam paruoštos nusileidimo aikštelės, tačiau prieš ją pasiekdami, turėjo perskristi žiedą ir aplenkti balionus“, – pasakojo dronų varžybas organizavusi fakulteto dėstytoja Lina Narbutaitė.

Dovanos geriausiems 

Renginyje apdovanoti regionuose programavimo ir informacinių technologijų taikymo konkursuose geriausiai pasirodę moksleiviai. Jiems buvo įteikti Kazickų šeimos fondo diplomai bei vienkartinės stipendijos. Suvalkijos, Aukštaitijos, Žemaitijos ir Dzūkijos regionų laureatus dovanomis pradžiugino IT saugumo sprendimus ir paslaugas verslo ir namų vartotojams visame pasaulyje kurianti įmonė ESET. Kauno regiono IT taikymo konkurso laureatams stipendijas ir daiktinius prizus įsteigė IT įmonė „Energy Advice“, pasaulinei rinkai tiekianti elektros energetikos sistemos rėžimų modeliavimo tyrimus ir kurianti programinę įrangą EA-PSM.

Kauno regiono programavimo konkurso nugalėtojams stipendijas įsteigė JAV programavimo paslaugas teikianti įmonė „Devbridge Group“. „Kauno miesto ir rajono programavimo konkurso nugalėtojams piniginius prizus steigiame nuo 2015 metų. Šio konkurso nugalėtojus remiame ne tik dėl sentimentų įmonėje dirbantiems šio konkurso laureatams, bet ir dėl sutapusio strateginio forumo ir „Devbridge“ ilgalaikio tikslo – dešimt kartų padidinti stojančiųjų į informacines technologijas kiekį per artimiausius dešimt metų“, – kalbėjo įmonės švietimo projektų vadovė Gintarė Dzindzelėtaitė.

IT taikymo konkurse prizines vietas užėmusius moksleivius apdovanojo IT įmonė „Bluebridge“. Multimedijos ir sukurtų programų konkurso laureatus tradiciškai rėmė įmonė „Data Dog“, kurianti optimizacijos algoritmais paremtus sprendimus verslui.

Programavimo konkurso laureatu tapusiam Gediminui Lelešiui iš KTU gimnazijos prizą dovanojo tarptautinė Lietuvos ir Vokietijos kapitalo programinės įrangos kūrimo kompanija „NFQ Technologies“. Laureatui įteiktas „Lenovo V-30“ nešiojamasis kompiuteris. Antrosios ir trečiosios vietų laureatams prizus įsteigė skaitmeninės grafikos technologijų ir produktų kūrimo kompanija „Indeform“. 4–15 vietas užėmusiems moksleiviams buvo įteiktos papildomos IT priežiūros, programavimo, specializuotų programų kūrimu užsiimančios įmonės „Optitecha“ dovanos.

„Svarbiausia gyvenime – nebijoti svajoti ir veikti“

Renginyje dalyvavusi Kazickų šeimos fondo Vilniaus padalinio direktorė Agnė Vertelkaitė džiaugėsi renginyje susirinkusiais jaunais talentais, aštriais protais ir kūrybingomis sielomis. Kaip pasakojo A. Vertelkaitė, tokiems konkursams pradžią davė Dr. Juozo Kazicko projektas „Mokykla – informacinei Lietuvai“, kuriam startavus 1998 m. per keletą metų kompiuterių klasėmis buvo aprūpinta beveik 300 Lietuvos miestų ir miestelių mokyklų, o šiose mokyklose besimokantiems vaikams buvo sudarytos sąlygos išmokti naudotis kompiuteriu, naršyti internete.

„Džiaugiuosi, kad šiuolaikiniai moksleiviai turi visas galimybes išnaudoti pačias šiuolaikiškiausias technologijas. Visgi žmonės technologijomis neapsiriboja ir štai naujas iššūkis – pradėti galvoti, svajoti ir kurti savo viziją, kokią Lietuvą mes norime matyti. Dr. Kazickas sakydavęs, jog tų pačių pastangų reikia siekiant tiek mažų, tiek didelių dalykų, tad palinkėsiu siekti didelių svajonių“, – sakė fondo Vilniaus padalinio direktorė A. Vertelkaitė.

KTU moksleivių kompiuterininkų forumas. IT taikymo konkursas (5-8 kl.)

Nr.

Dalyvis

Klasė

Mokykla

Vieta

1

Gražulevičius Nojus

8

Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinė mokykla

I

2

Šmaižys Martynas

8

KTU inžinerijos licėjus

II

3

Mažvilaitė Ieva

8

Anykščių Antano Baranausko pagrindinė mokykla

II

4

Uckus Povilas

8

Kupiškio Povilo Matulionio progimnazija

III

5

Žilinskas Jonas

8

Alytaus Šaltinių pagrindinė mokykla

III

6

Babravičiūtė Dominika

8

Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija

III

KTU moksleivių kompiuterininkų forumas. Programavimo konkursas.

Nr.

Dalyvis

Klasė

Mokykla

Vieta

1

Lelešius Gediminas

12

KTU gimnazija

I

2

Jasiūnas Tautvydas

12

KTU gimnazija

II

3

Bagvilas Benas

10

KTU gimnazija

II

4

Kaunietis Dovydas

12

KTU gimnazija

II

5

Norkus Robertas

12

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija

III

6

Cibulskis Martynas

12

Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazija

III

7

Urbonas Rokas

11

KTU gimnazija

III

8

Vadišius Dovydas

10

Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazija

III

9

Mardosas Audrius

11

Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija

III

KTU moksleivių kompiuterininkų forumas. Multimedijos ir sukurtų programų konkursas.

Nr.

Dalyvis

Klasė

Mokykla

Darbo pavadinimas

Vieta

1

Vaicekauskas Arnas, Tiškus Rokas

10

Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazija, Klaipėdos moksleivių saviraiškos centras

„Star Shatterer“

I

2

Stonikas Lukas

12

Klaipėdos licėjus

„Laiko rezervacijos sistema“

II

3

Emilija Čiužaitė

6

Klaipėdos moksleivių saviraiškos centras

 „Aplink Lietuvą“

III

Regioninių konkursų rezultatai forumo puslapyje.

Renginio rėmėjai ir draugai: 

Daugiau apie renginį vaizdo įraše: https://www.youtube.com/watch?v=eWrarOcLl6E