Žurnalisto Edmundo Jakilaičio moderuojamoje diskusijoje savo dalyvavimą jau patvirtino kandidatai į Prezidentus – Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda, taip pat laukiama ir kitų kandidatų.

Pasak projekto koordinatorės KTU SHMMF docentės Eglės Vaidelytės, Europos socialinio tyrimo duomenys rodo, kad daugiau nei 90 proc. Lietuvos jaunuolių (14-20 metų) visiškai nesidomi politika, o pagal šį rodiklį Lietuva yra kone paskutinė Europoje.

Jos teigimu, stiprios demokratijos šalyse, kaip Švedija ar Danija, politika domisi apie 60 proc. jaunų žmonių, kurie yra bet kurios šalies ateitis. Šio renginio tikslas – skatinti aktyvų jaunimo dalyvavimą šalies politiniame gyvenime, gilinti jų žinias ir domėjimąsi politiniais valstybės procesais.

Ankstesnėse šio socialinio-edukacinio projekto diskusijose „Mokiniai renka Europos Parlamentą“, „Mokiniai renka merą“, „Mokiniai renka Seimą“, „Mokiniai renka ateities universitetą“ tiesiogiai ir nuotoliniu būdu dalyvavo daugiau nei 150 šalies mokyklų.

Taip pat jų metu į KTU atvyko ir tiesiogiai diskusijoje dalyvavo per 500 mokinių iš visos Lietuvos, nuotoliniu būdu (teletiltais) prisijungė 5 mokyklos iš Anykščių, Joniškio, Klaipėdos, Plungės ir Vilniaus.

Diskusijos organizatoriai, remdamiesi gerąja edukacinių projektų, kurie jau daugelį metų sėkmingai organizuojami Jungtinėje Karalystėje, Norvegijoje, JAV ir kitose šalyse, praktika, pagrindiniu projekto „Mokiniai renka(si)“ tikslu kelia siekį skatinti aktyvų jaunimo dalyvavimą šalies pilietiniame gyvenime, gilinti mokinių žinias ir domėjimąsi viešosios politikos procesais bei viešuoju valdymu.

Šių metų renginyje kviečiami dalyvauti 9–12 kl. mokiniai ir kandidatai į šalies Prezidentus. Diskusijos metu mokiniai turės galimybę užduoti juos dominančius klausimus diskusijos dalyviams. Jos pabaigoje tiek dalyvaujantys tiesiogiai, tiek stebintys diskusiją internetu mokiniai galės tiesiogiai balsuoti, o balsavimo rezultatai bus iš karto matomi ir viešai skelbiami ekrane.

Projekto organizatoriai tikisi, kad mokinių dalyvavimas tokiose diskusijose, suprantama ir patrauklia jiems forma, leis pajusti piliečių socialinę atsakomybę, dalyvavimo viešajame valdyme svarbą, bus laipsniškai ugdomas jų pilietiškumas, socialinis aktyvumas, skatinamas įsitraukimas į politinį ir pilietinį šalies gyvenimą.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/1261700367327370/

Registracija mokykloms / mokytojams – užregistruoti mokinių grupes: Projekto koordinatorė Eglė Vaidelytė – egle.vaidelyte@ktu.lt arba tel. +370 682 91750