Du mokslininkai atliko produktyvumo apklausą, kurios rezultatais pasidalino su „Harvard Business Review“. Pasirodo, kad tokius žmones, kurie yra nuolatos produktyvūs, vienija trys pagrindiniai įpročiai.

Tikslų prioretizavimas

Sėkminga diena prasideda ne tada, kai pramerkiate akis, o iš vakaro. Apklausą vykdę mokslininkai pabrėžia, kad būtina kitos dienos darbus peržiūrėti iš vakaro ir juos suprioretizuoti. Prie kiekvieno susitikimo, pamokos ar paskaitos pasirašykite po tikslą, kurį turite įvykdyti. Jei įmanoma, nevilkinkite laiko ir iš anksto ruoškitės kitos dienos darbams, nes sutaupysite laiko: nereikės iš naujo susipažinti su užduotimi, kalbėti su aplinkiniais, ką tiksliai reikia daryti. Jei iš anksto žinosite, koks jūsų tikslas, tuomet per numatytą laiką nereikės blaškytis atliekant papildomus veiksmus, o visas laikas bus skiriamas konkrečiai užduočiai.

Tas pats galioja, jei jums reikia kažką perskaityti ar parašyti. Nepulkite aklai daryti prieš tai neišsiaiškinus, ar tikrai to jums reikia. Antra, jei, pavyzdžiui, reikia parašyti rašinėlį, prieš tai pabandykite susidėlioti seka, kaip dėstysite mintis, kokios dalys bus jame ir panašiai. Tai padės jums išsilaikyti kelyje ir nenukrypti.

Susikurkite sau tinkamą metodą, kuomet reikia įsisavinti didelį kiekį informacijos

Svarbu, kad dienos metu nešvaistytumėte energijos ir laiko ten, kur nereikia. Pavyzdžiui, sukti galvą, o ką aš šiandien rengsiuosi, ką aš valgysiu pusryčiams, o ką pietums. Jei mokykloje ar universitete jus užvertė atsiskaitymais, darbais ir šiaip įvairiomis užduotimis, tai bandykite visą krūvį skaidyti į mažesnius segmentus. Už kiekvieną atliktą ir įvykdytą darbą ar užduotį apdovanokite save. Ne, tai nereiškia, kad turite bėgti į parduotuvę ir kažką sau pirkti arba padaryti taip, kad jūsų atpildas trunka visą likusią dieną. Galbūt leiskite sau pasižiūrėti vieną serialo seriją, nueikite pabėgioti, išveskite augintinį, išplaukite namie indus. Tiesiog atsitrūkite nuo to, ką darėte, kad galėtumėte pravėdinti galvą.

Taip pat turėkite omenyje, j

Bendraukite su aplinkiniais aiškiai išsakydami savo mintis

Tarkime, kad turite bendrą projektą su kitais klasės draugais ir reikia suorganizuoti susitikimą. Žūtbūt nedarykite jo ilgesnio nei pusantros valandos. Kodėl? Nes jei užtruksite ilgiau, tuomet prarasite produktyvumą: sėdėsite ir iš tikro nepajudėsite iš mirties taško tikslo link. Bereikalingai sugaišite laiką. Be to, nepamirškite, kad svarbu yra deleguoti užduotis ir jas aiškiai ne tik suformuoti, bet ir ištransliuoti. Kiekvienas bendras projektas ar užduotis turi turėti tikslą ir vertinimo kriterijų, kaip jūs išmatuosite progresą ir sėkmę. Negana to, prisipinkite, kad visada yra svarbu su aplinkiniais nutarti, kokie bus žingsniai, jei nepavyks pasiekti, jei pasidarys per sunku. Nereikia į vienas kitą rodyti pirštais, kas yra kaltas dėl vienos ar kitos klaidos. Reikia tiesiog pasimokyti ir rasti būdą, kaip ateityje daugiau nekartoti tokių paslydimų.

Svarbu yra nepamiršti efektyvaus komunikavimo. Pavyzdžiui, jei gaunate svarbią žinutę ar el. laišką, nelaukite sekančios dienos, atsakykite kiek įmanoma greičiau. Laikas yra labai svarbus. Taip pat, jei reikia pristatyti prezentaciją, nesimokykite viso teksto mintinai, užsirašykite pagrindinius akcentus ar mintis.