Čia gali persipinti grožis su funkcionalumu, modernumas su klasika. Malonią, atpalaiduojančią arba atvirkščiai, stimuliuojančią aplinką galime kurti ne tik namuose, bet ir darbo vietose, vasarnamiuose, parodose, biuruose. O kur išmokti kurti tą grožį?  Labai paprasta! Jei esi neabejingas spalvoms, interjero detalėms, jei tik apsidairęs pamatai, ko trūksta aplinkoje, jei net rankos niežti, kaip norisi kažką vis perdaryti namuose, tu turi tą gyslelę savyje. Tau reikia tik ateiti į Kauno taikomosios dailės mokyklos interjero apipavidalintojo specialybę. Čia tu sutiksi nuostabių žmonių, kurie bus tau ne tik mokytojais, bet ir draugais, patarėjais, konsultantais. Čia tu susipažinsi su interjero dekoravimo  medžiagomis bei įrankiais, interjero elementų dekoravimo technologijomis, reklaminėmis medžiagomis ir jų panaudojimo galimybėmis. Negana to, išmoksi kompiuterinėmis programomis projektuoti interjerus, atlikti vizualizacijas. Susipažinsi su erdvės formavimo principais, interjerų stilistika .

Pradžioje didelis dėmesys bus skiriamas interjero detalių ir aksesuarų gaminimui bei dekoravimui įvairiomis technologijomis: dažymui popieriaus ir sienų dažais, dekupažui, dažymui EBRU technika, auksavimui, maketavimui. Baigę pirmą kursą mokiniai moka pasigaminti smulkias  interjero detales, suvenyrus.  Gal būt, tai galėtų būti nuosavo verslo pradžia?

 Čia išmoksite parinkti medžiagas ir įvairiomis technikomis dekoruoti sienas. Kaip žinome ir vėl grįžta dekoratyvine kompozicija dažais dekoruotų sienų mada.

Atlikti praktiką galima visuose baldų salonuose, užuolaidų, žaliuzių, tapetų salonuose. Architektų biuruose galėsite pagal duotą planą projektuoti interjerus Skechup programa. Mokykla artimai bendradarbiauja su įmonėmis „Artreka“, „Heliopolis“, UAB „Giedraitis&Architektai“. Mūsų absolventai čia mielai laukiami.

Mokiniai kasmet dalyvauja tiek mokykliniuose, tiek  nacionaliniame interjero apipavidalintojų profesijos meistriškumo konkurse. Konkurencinga siela čia tikrai ras ką veikti, nes siekis būti geriausiu yra daugelio žmonių varomoji jėga. O jei šių konkursų negana, yra įvairių logotipų kūrimo konkursai, tarptautiniai projektai bei įvairūs vietiniai projektai, kur mokiniai gali demonstruoti savo įgūdžius.

Didžiuojamės savo mokiniais, kurie ir toliau dirba šioje srityje, o kai kurie iš jų yra sėkmingi savo verslo vadovai. Pvz. Paulius Januškevičius, baigęs mūsų mokyklą 2002 m., turi savo  architektūros ir interjero dizaino studiją „Studio 1x1“ . Mikas Vilutis - interjero dizaineris (interjero projektavimo studija „V&P Design“).

Ateik pas mus ir nuostabų jaukumą išmoksi kurti pats!

Straipsnį paruošė: Asta Augustinavičienė