Kad pasiryžimas neliktų tik žodžiais, štai keletas patarimų, kad visas mokymosi procesas vyktų efektyviai ir greitai.

Susiekite savo gyvenimo tikslus su tuo, ką norite išmokti

Pirmiausia pagalvokite apie savo svajones ir siekius. Tada pagalvokite, kaip naujai įgytos žinios ar patirtis jums padės pasiekti savo tikslų.  Juk dažniausiai mums geriausiai sekasi mokintis tuos dalykus, kurie mums yra prie širdies, kurie mus „veža“, kas mums yra įdomu. Jei suvoksime, kad tai yra tai, ko mums reikės, kas mums atvers duris ateityje, tai – taps mums ne našta, o malonumas. Žinosite, kad pabaigoje dar žingsniu priartėjote prie savo tikslo.

Lengva yra pasakyti, kad pradėsiu nuo rytojaus daryti vieną ar kitą, tačiau jau kitą dieną pamiršti. Kodėl? Nes tol, kol mes nesuvokiame mokymosi svarbos siekiant vieną ar kitą tikslą, startuoti bus sunku. Turite žinoti, ko norite iš gyvenimo prieš pradėdami mokytis. Tas pas galioja ir dėl studijų universitete. Jei nežinote, ką norite veikti gyvenime, koks jūsų pašaukimas, tai labai tikėtina, kad įstojus į bet kokią studijų programą vien dėl to, kad įstoti, jūs labai greitai tapsite apatiškais, jums bus neįdomu, o galiausiai mesite studijas.

Vadovaukitės pavyzdžiais ir nebandykite iš naujo išrasti dviračio

Jei norite kažko išmokti, tai geriausia būtų, kad turėtumėte pavyzdį. Reikia turėti kažkokį šaltinį, kuris jau yra tai daręs, yra bandęs ir turi žinių, kaip gauti jūsų norimų įgūdžių. Blogiausia, kas gali būti, tai pradėti mokytis kažko, ko dar niekas nėra daręs. Skam

Taigi, nori išmokti kažko naujo? Užsirašyk į kursus, susitik su žmonėmis, kurie jau perėjo tą tarpsnį, skaityk literatūrą, kurioje – begalė informacijos ir nuorodų, ką daryti.

Teorija be praktikos – bevertė

Jei išmokai kažką, tai būtina tą įgūdį lavinti. Na, pavyzdžiui, kalba, jei išmokote vienos ar kitos kalbos, bet jos nenaudojate, tai natūralu, kad po kažkiek laiko viskas pasimiršta, susiaurėja žodynas, o galiausiai pasidaro sudėtinga reikšti mintis.

Kitas svarbus aspektas – neišmoksite, jei tą darysite tik vieną kartą per mėnesį. Jei norite kažką įvaldyti, išmokti gerai, tai turite tam skirti laiko ir dėmesio. Tai negali būti daroma tik pribėgant vos kelias minutes per mėnesį. Į šį procesą reikia investuoti daug laiko ir pastangų, todėl apsišarvuokite kantrybe ir nenuleiskite rankų, jei būna dienų, kad galbūt sekasi sunkiau, kad nesigauna.