Renginys, kurį globoja LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, kasmet sulaukia vis didesnio mokyklų susidomėjimo, tačiau renginį organizuojančio Kauno technologijos universiteto (KTU) atstovai neabejoja, kad svarbiausia – ne konkurencija tarp mokyklų, o bendruomeniškumo skatinimas, padėka aktyviausiems, kūrybiškiausiems mokyklų bendruomenių nariams.

Rekordinis dalyvių skaičius

„Eikite į priekį, nesustokite“, – Metų mokytoja paskelbta Vitalija Lukavičienė į publiką kreipėsi žemaitiškai ir pakvietė apsilankyti Plateliuose.

Šiemet į renginį registravosi daugiau nei 500 dalyvių. Tai – didžiausias dalyvių skaičius renginio istorijoje. Daugiau nei pusė renginio dalyvių – 9-10 kl. moksleiviai. Mokyklos savo kandidatus galėjo teikti dešimčiai nominacijų – jos pateiktos iš 26 Lietuvos miestų ir miestelių. Pastebima, kad LMA sulaukia vis didesnio dėmesio iš regioninių mokyklų.

Iš viso Lietuvos mokyklų apdovanojimams buvo pateikta 121 nominacija. Balsavimas vyko socialiniame tinkle „Facebook“, o daugiausiai „patinka“ (angl. like) balsų-paspaudimų kiekvienoje nominacijoje surinkęs trejetukas toliau buvo vertinamas komisijos. Ją Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS), KTU atstovai, verslo įmonių vadovai, švietimo organizacijų specialistai.

2019 metų LMA nugalėtojai:

Metų mokytoja –