Kiečiausi tie, kas žengia pirmą žingsnį

Anot pranešėjo, tik baimė mus stabo nuo geriausių įvykių gyvenime, kas gali nutikti kiekvienam. Netikite? „Vibelift“ renginyje dalyvavęs Samas atviravo, kad dažnai mes tiesiog bijome, nes nežinome, kas bus. Bijome, ką apie mus pagalvos, kaip mes atrodome, ką daryti, kad mus žinotų. „Mes paskęstame savo apmąstymuose ir baimėse, todėl ilgus metus nieko nedarome. Tik galvojame. Pirma mes stebime aplinką, pamatome, kas kažką padarė, o tada sekame iš paskos, kopijuojame. Kas yra pirmas, tas yra kiečiausias, nes jis nugali baimes“, – teigė žinomų TV projektų prodiuseris.

Žinomas vyras akcentavo visiems jauniems žmonėms įsikalti į galvą, kad bijoti nereikia nieko. Kas blogiausia gali atsitikti? Mirtis. Anot S.Urbonavičiaus, tai yra natūralus procesas, kuris kažkada įvyks. „Kas gali dar blogiausio atsitikti? O daugiau su jumis realiai nieko negali atsitikti. Aišku, dabar jaunimo baimė – ką apie jus pagalvos  draugai, ką pasakys. Mus kamuoja mintys, ar gerai esu apsirengęs, ar gerai atrodau, ar tiek sveriu ir panašiai. Šios baimės jus kankina ir neduoda žengti kito žingsnio, kuris išgelbėtų nuo visų nesąmonių, galėtumėte padaryti kažką gero“, – kalbėjo prodiuseris.

Kaip Samas susidorojo su savo baime

Samas prisiminė, kai būdamas studentas sukūrė grupę BIX. „Tai buvo baisūs ir tamsūs laikai. Buvo kažkoks košmaras – sovietinė valdžia. Tai pragaras, kurio jums neteko pamatyti ir nesuprantate, kaip galima nieko neleisti, viską uždrausti. Tu negalėjai kalbėti, ką norėjai, negalėjai daryti, ką nori. Turėjai būti paklusnus tai valdžiai. Tuomet reikėjo tos pačios drąsos nugalėti savo baimę. Mus tėvai mokė, kad, vaikeli, tu tik patylėk. Tu tik nieko nesakyk, nesipriešink, nes bus šakės. Mūsų tautos lemtis buvo tikrai tragiška: mūsiškius vežė, šaudė, bet mes kovojome už savo laivę ir mes ją turime. Mes buvome drąsūs“ – apie senus laikus kalbėjo vyras.

Grupės BIX priešistorė

BIX grupės įkūrėjas pasakojo, kai Šiauliuose, Kultūros namuose, buvo surengtas konkursas. Jis kvietė grupes sukurti dainas ir jas parodyti prieš komisiją. Tai kažkas panašaus į šiuolaikinį „X Faktorių“, tačiau nereikėtų apsigauti. „Ten komisija buvo sovietiniai partiniai šulai. Mes padarėme tas kelias dainas, išėjome į salę, o ji – tuščia, aplinkui tamsu. Tik vienoje eilėje sėdi komisijos nariai su užrašų knygutėmis. Panašiai kaip kokioje Šiaurės Korėjoje. Pagrojome savo pankrokines dainas, vietoj mušamoje instrumento naudojome plūgą, daužėme su plaktuku, kad geriau skambėtų. Įsivaizduokite, kad tuo metu muzikos instrumentų nebuvo tiek daug, kad ateini į parduotuvę ir kaip dabar gauni viską. Kas

Gyvenimas – nuolatinis konkursas, kuriame dalyvaujame

Daugelis jaunimo savaitgaliais įsijungia TV ir mato Samą projektuose, kuriuose jis užima vertintojo-teisėjo kėdę. Anot pašnekovo, yra nemaža dalis žmonių, kurie mano, kad visi tie konkursai, projektai – laiko švaistymas, kad tai tik dėl reitingų ir viskas ten surežisuota. S.Urbonavičius turi kitokią viziją ir yra įsitikinęs, kad jei turi kažką, ką nori parodyti, tai turi naudotis visais įmanomais būdais tai padaryti – net ir televizija.

„Jeigu tu nori kažką parodyti, padaryti, tai tu jau iš karto esi konkurse. Tu net draugui norėdamas pasakyti bajerį esi konkurse. Draugas tau gali pasakyti, kad ne kažką tas tavo bajeris, girdėjau jau geresnį. Tu turi tiesiog nusiteikti, kad visada tave vertins ir tai bus daroma įvairiai: vieni – tave girs, o kiti – sumals į miltus. Svarbu yra tikėti, atrasi jėgų atsilaikyti prieš bet kokią nepagrįstą kritiką. Mes dabar šiais laikais esame itin kritiški. Tu tik kažką parašyk, įdėk nuotrauką ir jau sulauki lavinos komentarų. Viskas yra blogai. Visi yra visažiniai, nes juk kiekvienas nusimano krepšinyje, kad galėtų būti treneriu, visi nusimano muzikoje, visi yra žinovai, tačiau niekas nieko nedaro. Mažai kas ką daro. Būkite sau tikri. Jei kažką sugalvojate, manote kažkokią viziją, tai ir darykite. Jūs greičiau patys išsiaiškinsite, kas yra tiesa, nei klausysitės tų visų kritikų. Pasižiūrėkite, kas jus kritikuoja: ar tas, kuris daro, ar tas, kuris nieko nedaro“, – teigė žinomas vyras.

Patarimas: vadovaukitės širdimi

Pabaigai jis pridėjo, kad geriausias patarėjas – kiekvieno mūsų širdis. „Jūs turite pajausti. Protas jums nepadės, jis tik gali padėti padaryti žingsnius, sprendimus, bet viską padaro širdis. Jei jaučiate, kad visa širdimi norite būti dalininku, mokslininku ar kažkuo kitu, tai spjaukite į visas kliūtis. Eikite ir darykite. Kuo ilgiau galvoji, tuo durniau viskas gaunasi“, – inspiravo Samas jaunimą.