Esame visuomeniniai gyvuliukai

Atlikėjas kalbėdamas jaunimo festivalyje „Vibelift“ pasidalino labai paprasta įžvalga, kuri, anot jo, yra labai vertinga. „Man tai visada padeda su žmonėmis ir natūralu, kad ir kitiems ji bus aktuali, nes mes visą gyvenimą kažką darome su žmonėmis, dėl žmonių, nes žmonės ir žmonėms. Esame visuomeniniai gyvuliukai, todėl be žmonių mes neapsieisime nei vienoje gyvenimiškoje situacijoje: mes reaguojame į šypsenas, į triukšmą, kai žmogus rodo meilę ir sako „I love you“, reaguojame, kai akyse matome, kad žmogui rūpi, kai matome, kad kitam žmogui skauda“, – kalbėjo J.Didžiulis.

Pažvelkite į gyvenimą per Maslou piramidę

Kartais iš šono gali atrodyti, kad žmonės, kurie yra daug pasiekę, maudosi pripažinimo spinduliuose, turi mėgstamą darbą, gražią šeimą, turi kažkokią slaptą sėkmės formulę. Neapsigaukite. Jurgis nori atkreipti dėmesį, kad jokių čia mistikų nėra: reikia tik suprasti, kodėl mus kažkas priverčia elgtis vienaip ar kitaip. Tai puikiai atspindi Maslou (Maslow) piramidė. Tai kas tai per dalykas? Tai – alternatyvus būdas paaiškinti žmogaus elgseną yra susijęs su poreikių, kuriuos žmogus siekia patenkinti, suvokimu.

Anot J.Didžiulio, mes gimstame ir neturime jokios instrukcijos, kaip gyventi. Turime patys mokytis, nes knygos apie tai, kaip nugyventi laimingai – nėra. Kaip tai padaryti? Suvokti savo poreikius. Būtent čia ir praverčia garsioji piramidė. „Apačioje yra fiziologiniai poreikiai, paskui atsirado saugumo, vėliau visuomeniniai, o po to meilės, pripažinimo ir panašiai. Kas yra svarbu suvokti čia? Apačioje yra fiziologiniai poreikiai, nes mums reikia valgyti, miegoti, užuovėjos, pasidauginti, tačiau kai turi tuos bazinius dalykus, tai vis tiek negarantuoja gyvenimo kokybės. Pripažinkime, kad svarbu yra ne tik išgyventi, jūs norite gyventi, patirti malonumą. Valgome juk ne dėl to, kad priaugti lašinių, valgome, kad pajustumėme malonumą. Jūs norite pajausti malonumą“, – kalbėjo atlikėjas.

Jausmai yra be galo svarbūs

Jurgis duoda ne vieną pavyzdį iš gyvenimo, kad jausmai ir emocijos mums yra be galo svarbu. Štai, kad ir merginos, kurios tikrai turi ne vieną batų porą. „Kiek batų porų turite? Tie batai juk nėra skirti vien tam, kad būtų galima vaikščioti drąsiai, juk norisi būti gražioms. Kartais užsidedate idiotiškus batus tam, kad atrodyti kiečiau. Aš irgi galėčiau užsidėti šiukšlių maišą, kuis tarnautų tikslui, bet aš noriu gerai atrodo. Tie jausmai yra be galo svarbūs“, – teigė J.Didžiulis.

Anot žinomo vyro, blogiausia, kai bandome emocinius poreikius tenkinti su fiziniais. „Kas iš jūsų nori mašinos? Kas iš jūsų nori prabangios mašinos? O kam jums tokios reikia? Kad gerai jaustumėtės, kad kiti žmonės sakytų „wow, koks jis kietas“. Čia prasideda įdomus momentas, nes mūsų emocijos persipina. Jei judėsime aukščiau: turiu maisto, gražių drabužių ar batų, turiu žmoną, tada pradedu galvoti apie kitus. Pradeda rūpėti, ką kiti apie mane galvoja“, – teigė atlikėjas.

Kas yra manosios vertybės?

O čia jau „stop“. Anot pranešėjo, reikėtų išsigryninti savo vertybes, kad būtų galima judėti aukščiau Maslou piramide. Tai kas tos vertybės? Jei nueitumėte į „Google“ ir paieškotumėte, kas yra vertybė, sakytų, kad yra moralinės nuostatos, įsitikinimai, bet iš tikro tai yra tai, kas jums yra brangu, kas rūpi. Tai, kas kutena jus viduje, yra jūsų vertybės. „Kuo greičiau jas įsiaiškinsite, tuo greičiau prieisite prie tikslo. Ar turite draugų? Ar turite draugų, su kuriais išeinate kažkur, jų klausiate, kur nori valgyti, o jie visada atsako, kad nežino? Su žmonėmis, kurie nežino, ko jie patys nori, yra labai sudėtinga gyventi. Jūs patys, kai mėtotės, nežinote, kas jums yra vertybė, ar tai yra gyvūnai, benamiai vaikai, sportas, jūs negalite prieiti arčiau prie savo tikslo. Šiais laikais gajus įsitikinimas, kad viską žmogus daro dėl pinigų, tačiau galiausiai pasirodo, kad viskas yra daroma dėl emocinių priežasčių“, – kalbėjo J.Didžiulis.