Jei apsisprendei, žinok, kad stojamųjų egzaminų nelaikysi, bet reikės dalyvauti atrankoje. Siuntimą jai išduos Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Prašymą jį gauti ir reikalingus dokumentus elektroniniu paštu stok@vsat.vrm.lt pateik iki šių metų liepos 12 d.

Kokius dokumentus? Užpildytą sutikimą būti tikrinamam valstybės informacinėse sistemose ir registruose, taip pat kopijas – asmens tapatybę patvirtinančio dokumento, brandos atestato ir jo priedų, užpildytos anketos (gyvenimo aprašymo), vairuotojo pažymėjimo (jeigu turi), privalomąją karo tarnybą (jei atlikai) ar bazinius karinius mokymus (jei baigei) patvirtinančių dokumentų. O jei brandos atestatą gausi tik šiemet liepą? Tuomet jo kopiją pirmiau nurodytu el. p. adresu gali siųsti iki patikrinimo pabaigos, bet ne vėliau kaip rugpjūčio 12 d.

Jeigu esi našlaitis ar pareigūno, žuvusio atliekant tarnybines pareigas, vaikas, turi pateikti tai patvirtinančių dokumentų kopijas. Atitinkamų dokumentų dublikatų reikės, jei esi Jaunojo pasieniečio būrelio ar Lietuvos šaulių sąjungos narys arba baigei Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjų.

Jei renkiesi pasieniečio profesiją, įsidėmėk dar kelias svarbias datas. Pretendentų bendrojo fizinio pasirengimo įskaita – rugpjūčio 20 ir 21 d., bendrųjų žinių testas ir konkursinio balo nustatymas – rugpjūčio 22 d.

Jeigu sėkmingai pereisi atranką ir būsi priimtas mokytis, savo pavardę rasi sąraše, rugpjūčio 23 d. iškabintame Pasieniečių mokyklos informaciniame stende, taip pat interneto svetainėse www.pasienis.lt,

www.pasienietis.lt.

Mokslo metai Pasieniečių mokykloje šiemet prasidės kiek ankstėliau – rugpjūčio 29 d.

Apie viską smulkiau gali sužinoti čia.

Jei dar turi klausimų dėl dokumentų pateikimo, užduok juos Miglei Novoslavskaitei tel. (8 5) 271 7338 arba migle.novoslavskaite@vsat.vrm.lt. Dėl fizinio ir gebėjimų patikrinimo, konkursinio balo skaičiavimo, mokymosi Pasieniečių mokykloje išsamiai paaiškins Anna Volčok tel. (8 5) 219 8235 arba parašius el. p. anna.volcok@vsat.vrm.lt.

Matai, kaip paprasta – visa tai sutvarkyti gali neišeidamas iš namų, sėdėdamas prie kompiuterio, laikydamas rankoje planšetę ar išmanųjį telefoną.

Jei susidomėjai, susimąstei, apsisprendei – tuomet pirmyn!