Europos apskaitos savaitėje, kuri šiemet vyko Graikijoje, Kavalos mieste, dalyvavo atstovai iš 15-os aukštojo mokslo institucijų iš 13 Europos šalių: Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Portugalijos, Prancūzijos, Belgijos, Olandijos, Čekijos, Vengrijos, Vokietijos, Suomijos, Latvijos, Lietuvos ir Graikijos. Iš viso 76 studentai.

Kaip ir kasmet į šį renginį KTU EVF doc. dr Alfreda Šapkauskienė vyko su trimis pagal akademinius rezultatus pažangiausiais trečio kurso Apskaitos programos studentais: Rugile Ramanauskaite, Adriana Matulewicz ir Aivaru Joneliu. Pastarieji pratęsė jau savotiška tradicija tampantį puikų KTU studentų pasirodymą šiame renginyje.

Geriausios institucinės prezentacijos kategorijoje, vienbalsiu visų profesorių sprendimu, pirmąją vietą užėmė KTU studentai. Kitose kategorijose labiausiai sekėsi Rugilės Ramanauskaitės komandai, kuri užėmė pirmąją vietą Kultūrinio žaidimo kategorijoje ir buvo pripažinta geriausią komandinį pristatymą investuotojams parengusia  komanda. Svarbiausioje – profesionaliausios komandos kategorijoje – KTU studentės Rugilės Ramanauskaitės komanda užėmė antrąją vietą iš devyniolikos dalyvavusių.

„KTU studentai aktyviai integruojasi į tarptautinę bendruomenę, yra tolerantiški, draugiški, gebantys dirbti komandose, demonstruoja puikius profesinius ir komunikacinius gebėjimus“, – KTU studentų pasiekimais didžiuojasi KTU EVF tyrėja A. Šapkauskienė.

Kiekvieną Europos apskaitos savaitės dieną studentams vyko paskaitos ir praktiniai užsiėmimai įvairių tarptautinės apskaitos aspektų temomis, kuriuos vedė studentus lydėję dėstytojai iš įvairių šalių.

„Dėstymas tarptautinei studentų auditorijai mums, akademikams, suteikia įkvėpimo ir motyvacijos. Na, o studentai vos per penkias dienas turi galimybę išgirsti 15 Europos universitetų profesorių paskaitas. Net neabejoju, kad tai labai praplečia jų akiratį, pagilina ir įtvirtina jau turimas žinias bei įgūdžius“, – sako docentė.

„Tai buvo vienas iš naudingiausių renginių, kuriame galėjau sudalyvauti kaip apskaitos studijų krypties studentas. Profesionalios dėstytojų paskaitos ir užduotys leido pagilinti jau turimas žinias, taip pat gavau labai naudingos patirties dirbant tarptautinėse grupėse. Renginio metu supratau, kokią neįkainojamą naudą man, kaip asmenybei, suteikia ryšių su studentais iš visos Europos užmezgimas, pažintis su jų kultūra“,  – įspūdžiais dalijasi Aivaras Jonelis.

„Turėjau galimybę įgyti naujų žinių, paremtų tarptautiniais apskaitos standartais bei profesine anglų kalba. Dirbant komandose dėl kultūrinių skirtumų teko susidurti su įvairiais iššūkiais, tačiau tai praplėtė mano pasaulėžiūrą. Atliekant užduotis praktiniuose užsiėmimuose buvo svarbi tarpusavio tolerancija, gebėjimas įsiklausyti, padėti ir paaiškinti – tai užtikrino sėkmę siekiant bendro tikslo. Džiaugiuosi universiteto suteikta galimybe sudalyvauti šiame renginyje“, – pasakoja Rugilė Ramanauskaitė.

„Šis projektas suteikė vertingų apskaitos ir finansų žinių, sustiprino profesinės anglų kalbos įgūdžius. Darbas komandose su skirtingų šalių studentais išmokė komunikuoti ir siekti užsibrėžto tikslo, pažinti kitas kultūras“, – kolegoms antrina Adriana Matulewicz.

KTU Apskaitos studijų krypties studentai Europos apskaitos savaitėje dalyvauja ir už savo žinias bei stiprius įgūdžius yra puikiai įvertinami jau ne pirmus metus.