Sugalvoti idėjas, sukurti pirminius veikiančius žaidimo prototipus ir jo panaudojimo galimybes numatančius marketingo planus studentai turėjo vos per vieną savaitę. Intensyvų visų komandų darbą vainikavo KTU EVF įvykęs idėjų pristatymas, kur simpatijas susižėrė praturtintos realybės programėlių „Living walls“ ir „Kaunaris“ idėjas sukūrusios komandos.

Pirmoji „Living walls“ programėlė leistų jos naudotojams piešti virtualius 3D piešinius bet kur Kaune, o kiti miesto svečiai naudodamiesi programėle galėtų piešinius matyti. Programėlė „Kaunaris“ skirta miesto gyventojams ir svečiams, kurie norėtų susidaryti asmeniškai jiems pritaikytą miesto žemėlapį/gidą, vedantį prie pasirinktų lankytinų objektų (nuo maitinimo įstaigų iki muziejų ir teatrų).

„Šis projektas ir jo dalyviai pateikia begalę naujų idėjų. Jas pasiūlo tie, kurie galbūt gyvai nėra matę Kauno ar matė jį tik, pavyzdžiui, „Google“ žemėlapiuose. Žvelgdami iš savo perpektyvos jie kitaip nei vietiniai mato miesto privalumus, trūkumus. Todėl mus priverčia išeiti iš savo komforto zonos ir sukurti ką nors tikrai naudingo“, – sako „Mitinis Kauno žvėris“ koordinatorė Indrė Aleksandravičiūtė.

Pasak Kremso taikomųjų mokslų universiteto prof. mag. Michaelo Reinerio, šis projektas studentams yra labai gera karjeros treniruotė. Mat pagrindinis tikslas – į vieną komandą bendram projektui suburti skirtingų disciplinų studentus.

„Tokia patirtis studentams labai naudinga, nes pradėję savo karjerą jie neišvengiamai dirbs skirtingų sričių (IT, architektūros, rinkodaros ar kt.) specialistus vienijančiose komandose. Juk, pavyzdžiui, IT inžinieriui svarbu suprasti verslo srities specialistą, ir atvirkščiai“, – sako M. Reineris.

Iš viso penkias savaites trunkančiame „Virtual Reality Marketing“ projekte šiemet dalyvauja 47 įvairioms studijų disciplinoms atstovaujantys studentai iš KTU „GIFTed“ talentų ugdymo programos, KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto, Dortmundo taikomųjų mokslų universiteto (Vokietija) ir Kremso taikomųjų mokslų universiteto (Austrija).

Patirtį ir įgūdžius, kuriuos įgijo ar patobulino šio projekto metu, studentai įvardija labai įvairius – nuo naujų technologinių įgūdžių iki scenos baimės atsikratymo.

„Projekto metu įgijau patirties su virtualios realybės technologijomis, pavyzdžiui, išmokau kurti 360֯ nuotraukas. Teko padirbėti ir su filmavimo kamera, dronu“, – įspūdžiais dalijosi Dortmundo  taikomųjų mokslų universiteto studentas Janas Wennrichas.

„Didžiausią įspūdį man paliko idėjų pristatymai. Ankščiau kalbėjimas prieš auditoriją man keldavo baimę, tačiau pristatinėdamas šio projekto idėjas jaučiausi puikiai, savo kailyje. Matyt pavyko atsikratyti auditorijos baimės“, – po pristatymų kalbėjo KTU GIFTed akademijos studentas  Julius Uogelė.

„Labai daug ko išmokau apie komandinį darbą, nes visi turėjome veikti kaip vienas organizmas, nes jeigu generuotume skirtingas idėjas, visas mūsų darbas būtų subyrėjęs. Tai buvo puiki patirtis, darbas su skirtingas patirtis ir kompetencijas turinčiais žmonėmis kūrybinį procesą pavertė dar įdomesniu“, – patirtimi dalijosi KTU GIFTed akademijos studentė Saulė Gudžiūtė.

„Kasmet kartu su prof. mag. M. Reineriu ir prof. dr. C. Reimannu stengiamės ieškoti sprendimų, kurie padėtų studentams pasiekti kuo geresnių rezultatų. Šiemet džiaugiamės sprendimu pradėti programą nuo neformalaus komandų susipažinimo vakaro, kurio metu atsitiktiniu būdu suskirstėme studentus į komandas stengdamiesi, kad visose būtų visų trijų universitetų atstovų ir panašus skaičius informacinių technologijų sričių studentų. Todėl bendro projekto darbus jie pradėjo jausdami komandinę dvasią. Tikimės, kad per intensyvaus darbo savaitę užmegztas ryšys padės studentams ir toliau sklandžiai bendradarbiauti nuotoliniu būdu“, – pasakoja KTU EVF lektorė Elena Vitkauskaitė.

Komandos likusias keturias „Virtual reality marketing“ projekto savaites toliau tobulins savo sukurtų žaidimų programėlių prototipus ir marketingo planus.

Video reportažas: https://youtu.be/VMUGW63qWIM