Sunkesnės temos

Kauno Antano Smetonos gimnazijos abiturientė Mileta Jaskutytė atviravo, kad kalbėjimo dalis tikrai nesukėlė streso ir ji jaučiasi pakankamai gerai, tačiau kaip ir visi vis pagalvoja, kad galėjo geriau. „Galbūt šiek tiek save nuvyliau, nes tikrai nebuvo labai sunku. Lyginant su praėjusiais metais, šių metų temos man pasirodė sunkesnės. Man teko tema apie elektroninių prietaisų atliekas. Prisipažinsiu, kad nelabai daug žinau šia tema, todėl negalėjau pasitelkti savo patirties ir duoti gyvenimiškų pavyzdžių“, – portalui kustoti.lt pasakojo abiturientė.

Mergina sutiko, kad prie temos duotas grafikas, kuriame buvo pavaizduota, kiek žmonių rūšiuoja ir kiek nerūšiuoja, jai buvo naudingas. Ji taip pat pastebi, kad klausimai apie monologo temos taip pat buvo puikiai parinkti, nes buvo lyg gelbėjimo ratas, padėjęs sugalvoti, ką tiksliai reikėtų pasakyti. M.Jakutytė jau aptarė šių metų temas su kolegomis ir abiturientai liko šiek tiek nusivylę. „Temos buvo visiškai neartimos abiturientams. Kai kurios buvo tokios, kad nelabai ką žinome, neturime informacijos ar kažkokių žinių“, – teigė abiturientė, kurios metinis pažymys – devynetas.

Pastaba dėl skirtingų anglų kalbos lygių

Pašnekovė, kuri iš anglų kalbos egzamino norėtų surinkti bent 90 proc. įvertinimą, prisipažino, kad dialogo dalis kalbėjimo dalyje jai pakišo koją, nes reikėjo vienai pačiai gelbėti situaciją. „Mano partneris į klausimus atsakydavo trumpu sakinius, todėl dialogas nebuvo plėtojamas. Jis buvo antroje grupėje, todėl turėjo pagal taisykles užbaigti dialogo ir labai laukiau, kada jis tai padarys. Deja. Man teko imtis iniciatyvos, o pabaigoje dar buvome nutraukti, nes baigėsi laikas“, - pasakojo kaunietė. Prieš tai portalo kalbinta mokytoja minėjo, kad šiais metais ketinama imtis naujovių – suskirstyti kalbėtojus ne pagal lygius, o pagal lytis. Anot pašnekovės, to tikrai nebuvo.

Jai teko kalbėti su vaikinuku, kuris mokosi profesinėje mokykloje. Mergina, kuri ketina studijuoti biochemiją Jungtinėje Karalystėje – atvira: „Pati mokausi gimnazijoje, o partneris, kuris buvo parinktas – profesinėje mokykloje. Manau, kad mūsų anglų kalbos lygiai skyrėsi, todėl manau, kad galėjo kažkaip kitaip parinkti porininkus.“

Teko kalbėti su mokytoja

Portalo kurstoti.lt šiais metais apie savo pomėgį kalbintas abiturientas Leonidas Krivenko po kalbėjimo dalies neslėpė džiaugsmo: „Jaučiuosi labai laimingas, nes nuėjau ir pakalbėjau. Sunku tikrai nebuvo, nes anglų kalba – man nėra trukdis ar sunkus dalykas.“

Vaikinas, kurio metinis įvertis svyruoja tarp 6 ir 7, kalbėjo gimtadienio tema (What do you choose for the best birthday party?). Anot jo, grafikas prie temos buvo itin naudingas, užvedantis ant kelio. Leonida, kuris svajoja apie grafikos dizainostudijas VDA,  vienas iš tų moksleivių, kurio porininkas anglų kalbos kalbėjimo dalies vertinime nepasirodė, tad abiturientui teko kalbėti su mokytoja.