III pakopos įvadinė stovykla. Šaulių sąjungos etikos kodeksas, topografija, nebylūs valdymo ženklai, laiko planavimas, sužeistųjų gabenimas... KASP instruktoriams ir Karaliaus Mindaugo šaulių rinktinės vado pavaduotojai Renatai Šmailienei padedant krimto kariškus mokslus. Būsimieji būrių vadai. Dar po metų, baigę IV pakopą, bus pasirengę stoti į Karo akademiją. Arba į Pasieniečių mokyklą – tokių, pasak R. Šmailienės, jiems rašančios rekomendacijas, kasmet pasitaiko.

Uteniškis Gytis sako, kad jam patikę viskas – gyvenimo sąlygos, maistas, užsiėmimai, oras, bendraamžiai... Vyktų į tokią stovyklą ir kitąkart. Tai kas, kas neišsimiegodavo, kad skaitydavo, prožektoriais pasišviesdami... Sklaidome paskutinę stovyklos dieną jaunųjų šaulių užpildytus klausimynus. Pora jų prisipažino atsivežę draudžiamą daiktą – lenktinį peilį. Santykiais buvo patenkinti: „Dauguma šaulių draugiški, nors kartais buvo nesutarimų, bet iki konflikto jie neišsiplėsdavo“. Džiaugėsi sporto varžybomis ir protmušiu, raukėsi, kad per anksti tekdavo keltis. „Gyvenimo sąlygos puikios, neturiu prie ko prisikabinti (nors viena spintelė labai girgžda“, – rašė vienas stovyklautojas. „Gyvenimo sąlygos buvo karališkos“, – gyrė kitas.

Tų keliolikos vaikų ir kelių jų instruktorių buvimas Pasieniečių mokykloje buvo beveik nepastebimas. Jokių pastabų jiems neturėjo kaimynės bendrabučio komendantė Galina Bogdanovič ir kursantų kuratorė Ramunė Kazlienė.

Atostogos jau baigiasi. Pirmadienį jaunieji šauliai grįš į savo mokyklas. Būsimieji kursantai ar kariūnai. Jaunieji Tėvynės gynėjai.