Veidotyra. Kas tai?

Jei toliau rutuliosime temą, tai kai kurie žmonės net lankosi pas būrėjus, ekstrasensus, kad tik pastarieji atsakytų į jų klausimus: ką jiems gyvenime veikti, kas jiems turi teikti laimę. Galima kažkiek informacijos išskaityti iš delno, galima iš gimimo datos, tačiau veidas yra unikalus tuo, kad tu jį matai ir nieko nepaslėpsi. Viskas yra užkoduota, tik reikia žinoti kodus ir kaip matomą informaciją išskaityti.

Veidotyra – tai veido bruožų tyrinėjimas. Tai buvo itin populiari Rytų kultūrose, todėl šiuo metu net yra skirstoma į dvi dalis – Rytų ir Vakarų. Įdomu tai, kad Vakarų kultūroje mes akcentuojame, kad turime išraiškingas akis, galbūt jų spalva ir forma yra ypatinga, galbūt lūpos yra putlios, tačiau Rytuose į viską žiūrima kaip į visumą. Būtent išryškintos tam tikros detalės griauna visumą ir harmoniją, todėl labai tikėtina, kad žmogus nebus iki galo susibalansavęs, jam kažko trūks, jis blaškysis.

Kur galima panaudoti?

Veidotyra gali būti raktas žmogui, kuris yra pasimetęs dėl savo gyvenimo, bet ir raktas tiems, kurie dirba su žmonėmis, pavyzdžiui, klientų aptarnavimo sritis, policija, tardymo pareigūnai. Nustebsite, kad didžiosios užsienio kapitalo įmonės, kurios Lietuvoje ieško talentų, turi savo veidotyros specialistus, kurie dalyvauja atrankose. Jie puikiai nuskaito kandidatą, žino jo silpnąsias ir stipriąsias puses, nes atsakymus galima pasiruošti, tačiau veidas išduoda viską.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad kiekvieno žmogaus veidas formuojasi iki keturiolikos metų. Būtent sulaukus penkiolikos galima šiek tiek pasinagrinėti, kodėl jūsų akys vienokios ar kitokios, ką jos sako apie jus, ką sako jūsų kumpa nosis ir panašiai. Štai keletas įžvalgų, kuriomis pasidalino veidotyros specialistė. Tikimės, kad tai padės kai kuriems jums galbūt suprasti, kodėl galvojate apie vienas ar kitas studijų programas, kaip atpažinti kitus žmones, su kuriais jums teks dalintis universiteto suolu, o vėliau ir darbo vieta.

Antakiai

Moterimis ir merginoms antakiai – vizitinė kortelė. Seniau buvo „ant bangos“ itin ploni ir piešti, tačiau dabar į „madą“ sugrįžta natūralumas. Jei antakiai yra trikampio formos, tai tie žmonės vadovaujasi jausmais. Jei antakių forma yra gan tiesi, tai žmogus vadovaujasi logika, pas jį emocijų labai mažai. Jei antakiai yra labai ploni ir reti iš prigimties, tai tam žmogui yra gan sunku užbaigti pradėtus darbus. Jam nuolatos šalia reikės padrąsinimo, spyrio judėti į priekį.

Akys

Turbūt daugelis yra girdėjęs, kad akys – mūsų sielos veidrodis. Jei akys spindi, tai žmogus yra savo vietoje. Jei moters akys nespindi, tai labai tikėtina, kad problemos bus susijusios su santykiais, o vyrų – su pinigais. Taip pat drumzlinos, paraudusios ir neįprastos išvaizdos akys indikuoja, kad žmogus nėra ten, kur jam vieta, galbūt daro ne tai, kas yra jo pašaukimas.

Kuo didesnės akys, tuo yra geriau. Jei akys yra gilios, o viršutinė antakių dalis yra užkritusi, tai žmogus yra analitikas. Negana to, tai taip pat išduoda aukšta kakta. Gilios akys rodo intuiciją, kurią mes turime visi, tačiau vieni ją lavina labiau, kiti – mažiau arba iš viso apie ją pamiršta.

Veido forma

Kvadratai – žemiški, putlūs kvadratai – tarpininkai, stačiakampiai – profesionalai, dažniausiai dešiniosios rankos, trikampiai – intelektualai: mokslininkai, dvasininkai, turintys košės galvoje. Jei žiūrėsime giliau, tai putlūs kvadratai su trumpu kaklu yra sėslūs žmonės, kuriems priimtinas darbas nuo aštuntos iki penkių, jiems itin svarbu yra socialinės garantijos. Jie yra puikūs tarpininkai ir žino visus, suveda tuos, kam reikia kontakto, kas kažko ieško. Jų darbas – suvesti žmones. Kai kurie dažniausiai būna su mažomis nosimis, kurios indikuoja, kad jiems yra svarbu prisitaikyti prie kitų. Didesnė nosis išduoda, kad moka pastovėti už save.

Pailgas kvadratas galėtų būti apibudinamas kaip geras profesionalas, kuris yra labai techniškas, nestresuoja, susikaupia, kai reikia, nieko nematydamas aplink, o tik užduotį. Jei yra darbas, tai tokio tipo žmonės imsis ir padarys jį be vardo. Įdomu tai, kad jie dirba tik tiems, kurie turi pinigų, nes materialūs dalykai – itin svarbūs.

Jei kalbėsime apie kvadratą, kuris nėra putlus, tai tie žmonės yra darbininkai: dirba ir uždirba, vertina materialius dalykus ir neskrajoja padebesiais. Šiuose žmonėse išryškėja kiti bruožai, pavyzdžiui, kūrybiškumas, prisitaikymas ir lyderystė. Įdomus faktas, kad jiems itin svarbu yra pavalgyti skaniai, todėl visos derybos vyksta prie stalo ar ten, kur bus maisto. Trikampiai – tie žmonės, kurie turi košės galvoje, tačiau jiems itin svarbu atrasti, kur save realizuoti.

Jei kalbėsime apie apatinę veido dalį, tai jei ji yra stipri, kaip, pavyzdžiui, Rūtos Meilutytės, tai tokie žmonės tinka į sportą. Jie yra pilni energijos, kurią reikia išeikvoti, o sportas – puikus būdas.

Akių atstumas

Pastebėsite tarp draugų ar aplinkinių, kad kai kurių akys yra labai šalia viena kitos, o kitų – gali dar ir trečią įdėti į tarpą. Jei gali įdėti dar vieną akį tarp jų, tai yra plačiai mąstantis žmogus, jie nemato to, kas yra po nosimi, jie mato plačiau ir toliau. Šie žmonės nėra techniški. Nesimetriškos akys – vyriškas ir moteriškas pradas. Dešinė – vyriška, kairė – moteriška, kuri labiau eina į viršų, ta ir yra labiau išreikšta. Viskas priklauso, koks gyvenimo būdas buvo, ar reikėjo už save pakovoti, ar kažkas už jus pastovėdavo, ar viskas ant lėkštutės buvo paduota. Jei pavyksta įdėti vieną papildomą akį tarp akių, tai tie žmonės yra labai techniški, susikaupę, lengvai gali išanalizuoti gautą informaciją, sudėlioti schemas. Šie žmonės vadovaujasi tuo, kad kažkur kažkas pasakė, buvo parašyta.

Nosis

Nosys su kuprele – šaltai viskas vyksta ar santykiuose, ar kitur, viską nukerta ir eina į priekį. Moterys, kurios yra su kuprele, jos nenusileidžia, būna geros teisininkės. Pastebėkite, kad tarpininkai niekada neturės tokios nosies. Štai, o mažų nosių savininkams yra svarbu prisitaikyti.