„Tai labai džiugios, tačiau nestebinančios naujienos. Esame universitetas, gebantis reaguoti į besikeičiančius visuomenės, valstybės, verslo ir pramonės poreikius, daugelį kurių diktuoja ketvirtoji pramonės revoliucija. Nuolatinės investicijos į studijų kokybės gerinimą – studijų modelio ir programų atnaujinimas bei šiuolaikinių didaktikos metodų taikymas, mokslinius tyrimus, rinkos poreikių atliepimas, duoda vaisių – mūsų pozicijos tvirtos“, – sako KTU rektorius prof. Eugenijus Valatka.

Sudarant reitingą buvo atsižvelgta į alumnų kuriama pridėtinę vertę ir darbdavių vertinimus, mokslo, meno / sporto veiklą ir personalo pasiekimus, studentus ir studijas, konkuravimą tarptautinėje studijų erdvėje, esamą ir ateities akademinį personalą, studentų nuomonę. Atsirado ir naujas kriterijus – studentų nubyrėjimas. Iš viso universitetai vertinti pagal 48 skirtingus parametrus.

Remiantis naujausiais duomenimis, KTU absolventai yra labiausiai darbdavių vertinamų absolventų gretose, universitetas išsiskiria stipriu akademiniu personalu, patys studentai palankiai vertina savo universitetą.

KTU pagerino rezultatus net keturiuose iš šešių vertinimo kriterijų ir, vertinant atskiras kriterijaus dedamąsias, pakėlė savo poziciją dviejuose iš jų. Didžiausias pozicijos pokytis įvyko „Esamo ir ateities akademinio personalo“ kriterijuje, kuriame KTU įvertis padidėjo nuo 3,63 iki 8,07 balų (4,44 balo šuolis). Vertinant šiuos rezultatus, universiteto užimama pozicija pagal šį kriterijų pakilo net per penkias vietas. Šiuo kriterijumi vertinamas akademinio personalo kiekis tenkantis vienam studentui, akademinio personalo išsilavinimas bei naujos akademikų kartos auginimas.

Taip pat Universitete šiais metais pagerėjo tarptautiškumo aspektus atspindinčio „Konkuravimo tarptautinėje studijų erdvėje“ vertinimo kriterijaus rezultatai – KTU pagal šį kriterijų užima pirmą vietą Lietuvoje.

„Tarptautiškumo didinimo kontekste KTU tampa vis ryžtingesnis. Suprantame, kad šis aspektas tampa ypač svarbiu siekiant sėkmingai konkuruoti tarptautinėje rinkoje su kitomis aukštojo mokslo institucijomis bei užtikrinti kokybišką įsitraukimą į pasaulyje pagreitį jau įgavusį specialistų, žinių ir kuriamos vertės mainų procesą“, – sako KTU Veiklos valdymo departamento direktorė Lolita Jurkšienė.

Tuo tarpu geriausius mokinius atsirenkančių mokyklų reitinge į antrąją vietą iš trečiosios pakilo KTU gimnazija, šiuo metu nusileidžianti tik Vilniaus licėjui.

Geriausių valstybinių universitetų penketukas, pagal gautus taškus:

  1. Vilniaus universitetas, surinkęs 61,7 taško
  2. Kauno technologijos universitetas, surinkęs 61,1 taško
  3. Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, surinkęs 58,8 taško
  4. Vilniaus Gedimino technikos universitetu, surinkęs 55,4 taško
  5. Vytauto Didžiojo universitetas, surinkęs 54,9 taško