Žygį Ugniagesių gelbėtojų mokykla surengė savo praktinio mokymo bazėje, įsikūrusioje Valčiūnų kaime. Be šeimininkų, šiame renginyje dalyvavo Pasieniečių ir Policijos mokyklų komandos. Tarpusavyje jos nesivaržė – tikslas buvo sėkmingai įveikti visą žygio trasą, nesusižeisti joje.

Pasieniečių mokyklos komandą sudarė kursantai Lukas Duchnevičius, Mykolas Jociunskas, Ernestas Saukevičius, Kęstutis Šiaučiūnas ir Zigmantas Šliogeris.

Pasak Luko, žygis buvo neprognozuotai sunkus, nors komandos nariai – fiziškai stiprūs, aktyviai sportuojantys. Kliūčių ruožai kursantams – ne naujiena, tačiau apsirengus ugniagesio kostiumu su šalmu, pasiėmus dujokaukę ir kvėpavimo aparatą, o dar nešiojant „nukentėjusįjį“ (apie 60–70 kg manekeną) bei ritę su gesinimo žarna, užduotis gerokai pasunkėjo.

Garaže užsitempę ugniagesių kostiumus, kursantai stojo į maždaug 10 km ilgio žygio trasą, kurioje visos trys komandos užtruko daugiau kaip penkias valandas. Pirmieji 3 km – trys ratai bėgte stadione ir dešimt kartų į pastato ketvirtąjį aukštą ir žemyn. Tuomet keturiese stvėrė neštuvus su manekenu, penktasis – gesinimo žarną ir leidosi sudėtingo kroso maršrutu (apie 6 km). Ėjo, kopė, brido, klampojo... Miško keliais ir bekele, brido upeliu pasroviui ir prieš srovę, lindo per gelžbetonio vamzdžius...

„Nukentėjusysis“ kaip reikiant ištampė mums rankas, – pasakoja Lukas. – Bet Kęstas pasiūlė puikią idėją: pritvirtinome karabinais neštuvų rankenas prie savo diržų ir šitaip atlaisvinome rankas“.

Kilometrą įveikė „pasipuošę“ dujokaukėmis – trūko oro, rasojo stiklai. Paskui ėjo užsidėję kvėpavimo aparatus. Vėliau teko įveikti kliūčių ruožą – landžioti siaurais padangų „tuneliais“, lipti per tvoras, daryti atsispaudimus ir prisitraukimus, kilnoti masyvų akmenį. Kursantų komandas žygyje lydėjo sudėtingos trasos ir kliūčių ruožo autorius – Ugniagesių gelbėtojų mokyklos fizinio parengimo mokytojas.

Šlapi, purvini, kaip reikiant nuvargę, bet – švytintys, nes žygio trasą sėkmingai įveikė. Žygeivius nuplovė vandens švirkštu, tada – dušas, žygio dalyvio diplomai ir vaišės.

„Taip, ištvermė – vienas iš pasieniečių šūkių, tačiau įsitikinome, kiek daug jos reikia ir mūsų kolegoms ugniagesiams gelbėtojams, – sakė Lukas. – Tokie žygiai tikrai grūdina, nes ištvermės prireikia kasdienėje tarnyboje“.

„Ugniagesio gelbėtojo“ žygis – gražus Pasieniečių, Policijos ir Ugniagesių gelbėtojų mokyklų tarpinstitucinio bendradarbiavimo pavyzdys.

 

UGM nuotraukos