Šiais mokslo metais Kauno TPMC glaudžiai bendradarbiavo su Estijos, Latvijos, Vokietijos, Čekijos, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės ir kitų šalių partneriais. „Erasmus+“ programa suteikia galimybę mokiniams ir mokytojams išvykti į stažuotes užsienyje. Šia programa siekiama įgyti naujų įgūdžių, kurių reikia darbo rinkoje, taip pat spręsti klausimus, susijusius su jaunimo nedarbo mažinimu. Todėl mokslo metų pabaigoje norisi apibendrinti Kauno technikos profesinio mokymo centro mokinių tarptautinių stažuočių patirtį bei įspūdžius.

Keturias savaites praktiką Latvijoje atlikę logisto ekspeditoriaus specialybės mokiniai liko patenkinti, kad įgijo saugaus darbo, darbo su skaneriais, su autokrautuvais, krovinių priėmimo ir išdavimo, rūšiavimo, paruošimo pervežimui praktinės patirties, pagerino socialinius bei užsienio kalbos įgūdžius. Mokiniai džiaugėsi sandėlio vadovo pagyromis už greitai ir tinkamai atliktus darbus.

Darbo stebėjimo vizito Estijoje, Rakverės mieste išvykusi logistikos profesijos mokytoja ir 6 mokinių komanda (2 logistai ekspeditoriai bei 4 automobilių elektromechanikai) susipažino su mokykla, specialybėmis, praktinio mokymo dirbtuvėmis, lankėsi ekonomikos ir verslo pamokose, stebėjo teorinio mokymo(si) užsiėmimus, aplankė logistikos įmonę, kurioje mokiniai atliko praktiką. Keturias savaites būsimieji logistai atliko praktiką logistikos įmonėje „OG Elektra“, kur susipažino su darbdavio reikalavimais bei darbo pobūdžiu. Automobilių elektromechanikai mokėsi elektronikos inžinerijos ir, gavę užduotį suremontuoti automobilio generatorių, ją atliko sėkmingai, o vėliau praktinius įgūdžius gilino įmonėse.

Ne mažiau gerų įspūdžių ir patirties įgiję grįžo automobilių mechaniko specialybės mokiniai, kurie atliko praktiką Latvijos Aizkrauklės profesinėje mokykloje. Vizito metu mūsų mokiniai dalyvavo Aizkrauklės profesinėje mokykloje organizuotoje akcijoje, kurioje visiems senjorams padangų montavimas, balansavimas bei šviesų reguliavimas buvo nemokamas, tad darbo, o kartu ir neįkainojamos patirties išties netrūko.

Medienos apdirbimo skyriaus staliaus ir baldžiaus specialybės mokiniai atliko keturių savaičių praktiką Latvijoje Cesu Tehnologiju un Dizaina vidusskola. Tris savaites mokiniai dirbo firmoje, kurioje restauravo duris, langus, atliko sienų apdailą, o paskutinę vizito savaitę jau dirbo mokykloje: faneravo lentas, drožinėjo iš medžio nedidelius darbelius. Apibendrinami kelionę, mokiniai teigė, kad verta rašyti motyvacinius laiškus ir eiti į atrankas, nes išvykę daug ko išmoko, susirado naujų draugų. Priežiūros vizitui vykę Medienos apdirbimo skyriaus profesijos mokytojai džiaugėsi girdėdami, jog įmonės gamybos vadovas buvo labai patenkintas mūsų mokiniais, kurie kantriai dirbo ir stropiai mokėsi.

Pagal programą „Erasmus+“ Medienos apdirbimo skyriaus profesijos mokytojai ir šeši mokiniai (3 baldžiai ir 3 santechnikai) lankėsi Čekijos Hranice mieste. Vizito metu susipažinta su mokyklos valdymo struktūra, mokyklos skyriais, mokymo baze bei Čekijos švietimo sistema. Mokytojai ir mokiniai dalyvavo praktiniuose bei teoriniuose mokymo(si) užsiėmimuose.  

 

Statybos skyriaus apdailininko (statybininko) specialybės mokiniai atliko praktiką Jungtinės Karalystės Bridgwater and Taunton koledže, kur įgijo ne tik profesinės praktikos, bet ir teorijos žinių. Visose dirbtuvėse ar klasėse esanti nauja įranga padėjo mokiniams atlikti darbą profesionaliai.

Neišdildomą įspūdį mokiniams paliko nuostabi Anglijos gamta ir ekskursijos po aplinkines vietoves.

 

Logisto ekspeditoriaus specialybės mokiniai buvo išvykę į stažuotę Suomijoje pagal projektą „Transmobility 2020“ programą Nordplus Junior“. Vienoje geriausių Suomijos profesinių mokyklų mūsų centro mokiniai ne tik susipažino su programos dalyviais iš Estijos, Švedijos, Norvegijos, Danijos ir Kroatijos, bet taip pat kartu su suomių mokiniais vykdė įvairiausias užduotis mokykloje bei atliko praktiką įmonėje „Posti“. Šios įmonės pagrindinė veikla – ne tik vežti siuntinius į įmones ar privatiems asmenims, bet ir pristatyti pietus į mokyklas. Ši veikla finansuojama iš Nordplus Junior programos, kurią administruoja Švedijos nacionalinė agentūra, Lietuvoje – Švietimo mainų paramos fondas.

Projekto veiklos stiprina tarptautinį Kauno technikos profesinio mokymo centro ir įmonių bendradarbiavimą, o mokiniams - tai puiki proga pasitikrinti savo teorines žinias bei praktinius įgūdžius.

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.