Dešimtmetį veikianti Klaipėdos valstybinė kolegija savo studijų programas grindžia aukštosiomis technologijomis ir praktine veikla. Penkiasdešimt kolegijoje įrengtų laboratorijų studentams leidžia įgyti praktinių įgūdžių dirbant su moderniausia įranga, o naujai įsigyti prietaisai geoinformacinių sistemų centre traukia ne tik svečius iš kitų mokslo įstaigų, tačiau ir verslo atstovus.

Klaipėdos valstybinės kolegijos atstovai įsitikinę, jog inovacijos itin svarbios studijų kokybei. Kolegijos laboratorijose ir simuliacijos centruose atliekami tyrimai jau domina ir stambius aplinkinius verslus.

Technologijos gali padėti apsaugoti Lietuvos brangakmenį – Kuršių neriją 

Technologijų fakulteto dekanė Jūratė Vaitekonienė teigia, jog naujai įsigyta geodezinių matavimų įranga leidžia stebėti įvairius gamtos ekosistemų pokyčius. Aplinka fiksuojama dronais, prie kurių pritvirtinta fotokamera užfiksuotą vaizdą verčia į 3D vaizdus kompiuterio ekrane. Modernūs dronai gali padėti apsaugoti ne tik gamtą, tačiau ir nekilnojamąjį turtą. Juose įmontuotos kameros turi termovizorius, todėl žiemos metu galima tirti, kur išeina šiluma.

„Fotografijos perkeliamos ir sujungiamos į tipografinius ir kitokio tipo žemėlapius. Jos atskleidžia tam tikrų objektų kaitą. Pavyzdžiui, smėlio judėjimą, tam tikrų augalų plėtrą, turistinių takų išsidėstymą Neringos savivaldybės teritorijoje. Ši teritorija – labai jautri aplinkosauginiu požiūriu, todėl moderni įranga ir tyrimai leidžia priimti sprendimus, padėti ją apsaugoti nuo vykstančių erozinių procesų“, – akcentavo J. Vaitekonienė.

Geoinformacinių sistemų centre šiuo metu vykdomas Kuršių Nerijos nacionalinio parko teritorijos vertinimas, Baltijos jūros kranto kaitos tyrimai, Minijos krantų erozijos stebėsena ir tyrimas.

Modernūs dronai gali padėti apsaugoti ne tik gamtą, tačiau ir nekilnojamąjį turtą. Juose įmontuotos kameros turi termovizorius, todėl žiemos metu galima tirti pastatus, ieškant kampų ar sienų, pro kuriuos išeina šiluma. Dronais taip pat galima stebėti ir užfiksuoti kultūros paveldo nekilnojamojo turto objektų deformacijas, kitaip tariant, įtrūkimus, įskilimus.

Didžiausio ne tik studentų, bet ir specialistų dėmesio sulaukia milžiniškas bepilotis orlaivis bei lazerinio skenavimo sistema LIDAR, kuriuo galima nuskenuoti ir skaitmenizuoti dideles teritorijas.

Studentai praktikuojasi rasti automobilių gedimus ir tvirtinti krovinius

Transporto inžinerijos katedros vedėja Jūratė Liebuvienė pasakoja apie Transporto inžinerijos bei Elektronikos ir mechanikos inžinerijos laboratorijas.

„Turime modernų centrą, laboratoriją, skirtą automobilių priežiūrai ir remontui, jis analogiškas autoservisui. Ten Elektros ir automatikos inžinerijos, Mechanikos inžinerijos, Automobilių transporto inžinerijos studijų programų studentai atlieka praktinius laboratorinius darbus“, – sakė J.Liebuvienė.

Studentai praktikuojasi su realiais automobiliais, mokosi nustatyti jų gedimus, atlikti transporto priemonių techninę priežiūrą. Naujoji krovinių dinamikos ir tvirtinimo laboratorija tampa vis aktualesnė, ypač Lietuvai patvirtinus naujas krovinių tvirtinimo autotransporte, laivuose ir traukiniuose taisykles.

„Tai vieta, kur studentai gali matuoti, tirti, analizuoti. Mes rengiame transporto logistikos specialistus – darbui tiek su laivais, tiek su traukiniais, tiek kitomis transporto priemonėmis. Lietuvai 2018–aisiais perėmus naujas Europos Sąjungos direktyvas dėl krovinių tvirtinimo ir patikros, šie mokymai tapo labai naudingi. Šiuo metu policijos pareigūnai, transporto saugos administracija turi teisę patikrinti ir kaip krovinys yra pritvirtintas – ar teisingai, ar saugiai“, – perspėjo J. Liebuvienė.

Maisto technologijų laboratorijoje, pasak dekanės Jūratės Vaitekonienės, tiriami maisto produktai, jų energetinė vertė, sudėtis, netgi kuriami visiškai nauji maisto produktai, palankesni sveikatai, nei egzistavę iki šiol. Klaipėdos kolegijos maisto technologijų studentė Lolita Kundrotienė, Tarptautinėje žemės ūkio ir maisto pramonės parodoje „AgroBalt 2018“ už keksiukus be pridėtinio cukraus „Rudenėlis“ yra laimėjusi aukso medalį. Dar anksčiau – 2016–ais metais kolegijos studentai ir dėstytojai apdovanoti už liofilizuotą gaminį Lašišos trapučiai.

Visą straipsnį skaitykite: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/svietimas/pasiruose-darbui-klaipedos-kolegijos-studentai-praktikuojasi-moderniausiose-laboratorijose-233-1148478