Kauno kolegijos užsibrėžtis – užsienio kalbų plėtra

Kalbų centras įsteigtas 2018 m. rugsėjį kaip padalinys, atsakingas ne tik už dviejų studijų programų – Verslo anglų kalba ir Anglų kalba ryšiams su visuomene – realizavimą, bet ir daugiakalbystės kolegijoje plėtojimą. „Mokydamiesi užsienio kalbų mes laviname savo kognityvinius gebėjimus, plečiame žodyną ir savo kultūrinę kompetenciją, taip pat atsiveria didesnės galimybės užsitikrinti perspektyvią poziciją darbo rinkoje“, – akcentuoja Kalbų cento vadovė Renata Sedliorienė.

Anglų kalba – tarptautinė komunikacijos kalba. Dažnai darbo skelbimuose ji pateikiama kaip savaime suprantama sąlyga, prie jos prirašius privalumą – kitos užsienio kalbos žinias. Europos komisijos siekis, kad be savo gimtosios kalbos, pilnavertis darbo rinkos dalyvis mokėtų dar bent dvi Europos kalbas.

„Kauno kolegija sėkmingai įgyvendina savo užsibrėžtą tikslą – daugiakalbystės ir daugiakultūriškumo plėtojimą, grindžiamą kūrybiškais, technologiškai pažangiais metodais, dėstytojų kompetencija“, – pabrėžia Kauno kolegijos direktorius Paulius Baltrušaitis ir džiaugiasi aktyviu studentų domėjimusi bei noru  įsitraukti į kalbų mokymosi procesus.

Nuo Skandinavijos iki arabų pasaulio

Studentams kaip laisvai pasirenkamus dalykus siūloma rinktis lietuviui vis dar egzotiškas norvegų, nyderlandų, italų, suomių ir arabų kalbas. Šįmet sudaryta galimybė mokytis pradinį lygį, ateityje planuojami ir aukštesni lygiai. „Italų kalba šiais metais tikra karalienė: studentai akimirksniu užsiregistravo į šios kalbos kursą“, – džiaugiasi studentų aktyvumu Kalbų centro vadovė.