Interviu cikle „Panevėžio kolegijos veidai“ kalbiname kolegijos studentus, dėstytojus, absolventus, socialinius partnerius. Tikimės, kad bus įdomu iš arčiau susipažinti su Panevėžio kolegijos bendruomenės nariais. Juk ne kas kita, o žmonės ir nuoširdus bendravimas – yra didžiausias turtas.

Kalbiname Grožio terapijos studentę Redą Grigenę.

Kodėl pasirinkai studijas Panevėžio kolegijoje?

Studijas Panevėžio kolegijoje pasirinkau atsitiktinai. Kadangi lankiausi mugėse, domėjausi įvairiomis specialybėmis, visose aukštosiose mokyklose iš visos Lietuvos. Atėjus laikui pildyti prašymą dėl stojimo, vadovavausi nuojauta ir egzaminų rezultatais. O kai sužinojau, kad įstojau į Panevėžio kolegijos studijų programą Grožio terapiją,  labai apsidžiaugiau.

Kokios buvo/yra studijos kolegijoje? Kas studijų metu labiausiai įsiminė ar patiko?

Studijos Panevėžio kolegijoje yra įdomios, įvairios ir aktyvios. Kadangi esu iš Kalvarijos (miestelis esantis Lenkijos pasienyje) visų pirma, susipažinau su Panevėžio miestu. Tai įgyvendinti man padėjo internetas, kolegijos organizuota eskursija po miestą ir studentai, su kuriais susipažinau bendrabutyje, teatro studijoje. Iš pradžių Panevėžio miestas man pasirodė svetimas, šaltas, o panevėžiečių kalba grubi. Dabar miestas jau tapo artimu, širdžiai mielu, o prie kalbos - pripratau. Juk dauguma studentų ir dėstytojų kalba panevėžietiškai! Tačiau tai nesutrukdė, man mokytis iš daug patirties ir žinių turinčių dėstytojų, kurie geranoriškai atsakydavo į visus užduodamus klausimus. Dėl to ir paskaitos buvo labai įdomios ir informatyvios. Studijuoti yra lengviau, kai esu grupėje, kuri buvo vieninga. Ypač dalinantis paskaitų medžiaga, perduodant dėstytojų svarbią informaciją. Būnant seniūne tai tikrai yra svarbu.

Kadangi mokykloje lankiau daug būrelių, nenorėjau ir čia to pamesti. Taip atradau teatro studiją. Jau vaidinau dviejuose spektakliuose, tekstų skaitymuose. Čia susipažinau su nuostabiais žmonėmis, kuriuos galiu vadinti savo draugais. Iš teatro papuoliau ir į PankoSA. Čia veiklos niekada nebus mažai: filmų vakarai, įvairios akcijos, pirmakursių krikštynos, studentų interesų atstovavimas Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungoje „Apskritasis stalas“. Bet man labiausiai patinkantis PankoSA organizuojamas kasmetinis renginys „Bravo“ apdovanojimai, nes į jį susirenka visa kolegijos bendruomenė ir buvę studentai. Mano nuomone, šis renginys yra labiausiai vienijantis Panevėžio kolegijos bendruomenę.

Kokie studijų metu įgyti įgūdžiai praverčia darbe, kurį šiuo metu dirbi/ kurį planuoji dirbti?

Iš profesinės pusės, atpažinti odos problemas ir jas spręsti (kosmetinėmis priemonėmis ar aparatais), išmoktas klasikinis veido ir kūno masažai (jo elementus, esant reikalui, pritaikau kosmetinių procedūrų metu), manikiūro atlikimas, pasirinkti mano darbui tinkančias kosmetines priemones. Išmokau bendrauti su klientu, jį priimti, o po procedūros išleisti. Taip pat labai daug žinių gavau, kaip įsirengti savo patalpas, kokius reikalavimus turi atitikti, kas turi būti dezinfekuojama, o kas sterilizuojama, kaip tvarkyti dokumentus, įsirengiant savo grožio saloną. Iš veiklų, kuriose dalyvavau, įgavau organizacinės patirties, tapau drąsesne, labiau bendraujančia.

Ko palinkėtum studijas Panevėžio kolegijoje pasirinkusiam jaunimui?

Norėčiau palinkėti, kad kuo daugiau jaunimo įsitrauktų į Panevėžio kolegijos gyvenimą ir neribotų savęs vien studijomis. PankoSA, SMD, teatras - laukia Jūsų! Arba atraskite savo kelią, nes Panevėžio kolegijoje yra ką veikti.