Nacionalinėje bibliotekoje festivalio dalyviai dalyvaus seminare „Sukūriau filmą. O kaip jam patekti į kino festivalį?“. Jį ves pirmą kartą Lietuvoje viešintis režisierius, scenaristas ir prodiuseris Markas Pressdee. Režisierius turi daugiau nei 15 metų patirtį televizijoje ir kine. 1999 m. M. Pressdee Birmingamo mieste įkūrė įmonę „Macoy Media“ tam, kad galėtų dirbti kaip nepriklausomas, laisvai samdomas kūrėjas transliacijų, menų ir švietimo srityse. Jo darbai buvo rodomi BBC, ITV, CH5 ir MTV kanaluose. M. Pressdee trumpametražiai filmai buvo apdovanoti ir rodomi istorijų kūrimo praktinėse dirbtuvėse, Kanų ir Edinburgo filmų festivaliuose. Daugiausia apdovanojimų pelnė jo kurta romantinė komedija „Titanic Love“, apkeliavusi daugiau nei 60 festivalių visame pasaulyje. Šį filmą turės galimybę pamatyti ir seminaro dalyviai.

M. Pressdee dalysis savo filmų patekimo į kino festivalius strategijomis, papasakos, kokias taisykles reikėjo sulaužyti, kad jo trumpametražis filmas sulauktų tarptautinės šlovės, kritikų įvertinimų ir festivalių filmų programų sudarytojų dėmesio. Paskaita bus skaitoma anglų kalba. Dalyvių skaičius ribotas, prašome registruotis

72 val. filmų iššūkis prasidės gegužės 31 d. 9 val. VGTU „LinkMenų fabrike“. Prieš pradedant filmų kūrimo odisėją, kiekviena dalyvaujanti komanda atsitiktiniu būdu išsitrauks užduotį, kurioje nurodomi trys elementai, turintys atsirasti iššūkio filme bei filmo žanras, kurį galima pasirinkti vieną iš dviejų. 2019 metų iššūkio elementai: veikėjo tipažas, filme matomas veiksmas ir filme atsirandantis rekvizitas. Pavyzdžiui: Veikėjo tipažas — romantikas, rekvizitas — vyšnių pyragas, veiksmas — atsigulimas ant žemės, žanras — komedija arba film noir. Renkant ODISĖJA72 iššūkio nugalėtojus vienas iš vertinimo kriterijų bus tikslus, motyvuotas ir originalus užduoties elementų panaudojimas filme ir atitikimas pasirinktam žanrui.

Kiekviena iššūkyje dalyvaujanti komanda turi išskirtinę galimybę konsultuotis su patyrusiais audiovizualinių kūrinių autoriais, kurie dalins patarimus scenarijaus rašymo, kūrybinių sprendimų vystymo, režisavimo, filmavimo bei montažo klausimais. Individualūs komandų susitikimai su iššūkio mentoriais vyks pagal sudarytą grafiką, pirmos iššūkio dienos 19 val. VGTU „LinkMenų Fabrike“. Dalyvavimas mentorių sesijose nėra būtinas, tačiau labai rekomenduojamas.
Sukurtų filmų peržiūra ir apdovanojimai vyks birželio 13 d. 19 val. „Forum Cinemas Vingis“ S01 salėje.

Daugiau informacijos – renginio internetinėje svetainėje