Egzamino užduotis galite rasti paspaudę čia.

Vilniaus Gabijos gimnazijoje egzaminą laikę abiturientai nebuvo itin kalbūs. Pirmieji išėję nelabai net norėjo kalbėti: „Net kalbėti nesinori po tokio egzamino“.

Po egzamino kalbintas Vytaras pasakojo, kad teorinė dalis, taip pat „Word‘o“ ir „Excel“ dalys buvo gan lengvos, todėl jas vaikinas sugebėjo be vargo įveikti per 45 minutes. Visai ką kitą jaunuolis gali pasakyti apie paskutinę egzamino dalį – programavimą. „Pirma užduotis dar buvo visai pakenčiama, o antra – tragiška. Nežinau. Visiškai nieko nepadariau. Visi, su kuriais kalbėjau, sakė, kad antra kišo koją“, - pasakojo abiturientas, kuris iš IT turi aštuonetą. Nors emocijos ne pačios geriausias, bet Vytaras – optimistiškai žiūri ir tikisi gauti bent šiek tiek daugiau nei 70.

Vaikinas juokėsi, kad nežino, kur dar stos, todėl IT rinkosi pagal tai, jog šis dalykas jam prie širdies. „Spėju, kad gal kažką su IT bandysiu studijuoti“, – sakė jaunuolis. Beje, pabaigai jis pažymėjo, kad jei lyginsime praėjusių metų ir šių metų egzaminus – praėjusių vis dėl to buvo žymiai sunkesnis. „Aš net pirmos dalies praėjusių metų programavimo nesugebėjau išspręsti, tai šių metų – tikrai yra lengvesnis“, – įsitikinęs abiturientas.

Panašios nuomonės apie egzaminą laikėsi ir po egzamino kalbintas Tomas. Jaunuolis sakė, kad sekėsi gan neblogai: ką mokėsi, tą ir parašė. „Na, ko nesimokiau, to ir neparašiau. Tas ir neišėjo. Pavyzdžiui, šiais metais programavimo antra užduotis buvo ganėtinai sudėtinga. Būtent jos ir nepavyko padaryti. Visa kita – paprasta ir padaryta“, – teigė Tomas. Lyginant su praėjusiais metais, ta vaikinas įsitikinęs, kad jie – vienodi. „Kaip pasiruoši, taip ir parašai. Nebent esi talentas, tai gali nesiruošti ir viską supranti“, – juokėsi Tomas, kuris mokykloje iš IT turėjo šešetą.

Jaunuolis tikisi, kad surinks bent pusę galimų balų. „Studijų programos nesu dar tiksliai išsirinkęs, tačiau žinau, kad tai bus IT sferoje, todėl man šis egzaminas yra reikalingas“, – teigė abiturientas.

Praėjusiais metais IT egzaminą laikė 2420 kandidatų ir metai pasižymėjo tuo, kad ryškiau išaugo informacinių laikiusiųjų rezultatai: vidutiniškai iki 61 procentinių taškų. Net 13,6 proc. visų laikiusiųjų gavo 100 balų įvertinimą. Egzaminą išlaikė 97 proc. kandidatų.

Egzaminą sudaro keturios pagrindinės dalys. Iš viso galima surinkti 100 taškų, tačiau jie nėra išsidėstę tolygiai už kiekvieną dalį.  Maksimalų 10 taškų įvertinimą galima gauti, jei teisingai bus atsakyti testo klausimai, susiję su saugiu ir teisėtu informacijos ir interneto naudojimu. 20 taškų galima gauti iš tekstinių dokumentų maketavimo (Microsoft Word). Trečia dalis – skaitinės informacijos apdorojimas skaičiuokle (Microsoft Excel). Čia taip pat galimas maksimalus įvertinimas – 20 taškų. Pusę egzamino įverčio galima gauti iš paskutinės dalies – programavimo (Pascal arba C++).

Primename, kad prekybos vietose jau galima rasti naujausią žurnalo „Kur stoti“ numerį, kuriame apstu informacijos apie stojimą, konkursinį balą ir panašios informacijos, aktualios abiturientams.

Jei norite „pasimatuoti‘“ vieną ar kitą studijų programą, kviečiame išbandyti mūsų konkursinio balo skaičiuoklę, kuri preliminariai padės jums įsivertinti: ar galėtumėte svajoti apie būsimas studijas norimoje aukštojoje mokykloje.