Kursantai, Lukas Duchnevičius, Mykolas Jociunskas ir Auksė Kaušiūtė su savo kuratore Ramune Kazliene, ginklininkas Gintaras Vasiliūnas, rikiuotės žinovas Tarasas Davidovskis ir tas, kuris visuomet už kadro...

Už keliasdešimt metrų, pievelėje – pasieniečių kinologai Daina, Dainius, Gerardas, Ingrida ir Nerijus. Ir keturkojai jų partneriai, vokiečių aviganiai. Jų pasirodymas sutraukė gausią minią – vaikų, jų pedagogų, kariškių.

Hipnotizuojantys Garbės sargybos kuopos vyrų judesiai ir žongliravimas karabinais. Įspūdinga teroristų sulaikymo operacija.

Mūsų kolegų ugniagesių gelbėtojų ir Karo policijos technika. Šaudykla po atviru dangum ir laužo įžiebimo pamokėlė.

Kariška ginkluotė ir grikių košė su mėsa. Karo akademijos stendas. Ar suminėsi viską?

Vaikai, moksleiviai, jų tėveliai ir pedagogai stengėsi pamatyti viską, pačiupinėti, nusifotografuoti. Tiesiog vasariška saulė, gaivus vėjas ir daug muzikos.

Buvom viso to dalis. Pro šalį nepraėjo niekas, sustodavo prie Pasieniečių mokyklos palapinės, stalų su ginklais ir lankstinukais. Ar kas susidomėjo rimtai – paaiškės vėliau.

Kad ir kaip būtų gaila, bet šio pavasario jau kaip nebėr. Pralėkė akimirksniu. Baigiasi mokslo metai. Jaunesniems – anksčiau, vyresniems – kiek vėliau. Neramios dienos abiturientams. Ypač tiems, kurie neapsisprendė, blaškosi, suka galvą. Kur toliau? Ką rinktis?

Vienas iš variantų neapsisprendusiems – pasieniečio profesija. Įsigyti ją galima vienintelėje tokioje šalies mokymo įstaigoje – Pasieniečių mokykloje. Negirdėjai tokios? Įsikūrusi ji istorinėje vietoje, tarp Medininkų pilies ir rytinės valstybės sienos.

Jei pasiryžai, egzaminams ruoštis neteks, nes jų nėra. Bet šį tą nuveikti vis dėlto teks.

Reikės dalyvauti atrankoje. Siuntimą joje dalyvauti išduos Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Kaip jį gauti? Prašymą jam ir reikalingus dokumentus elektroniniu paštu stok@vsat.vrm.lt pateik iki liepos 12 d. Laiko daugiau nei pakankamai, bet verčiau susitvarkyk viską dabar. Šiandien, rytoj, šią savaitę.

Kokius dokumentų prireiks? Užpildytą sutikimą būti tikrinamam valstybės informacinėse sistemose ir registruose, taip pat kopijas – asmens tapatybės kortelės ar paso, brandos atestato ir jo priedų, užpildytos anketos (gyvenimo aprašymo), vairuotojo pažymėjimo (jei turi), privalomąją karo tarnybą (jei atlikai) ar bazinius karinius mokymus (jei baigei) patvirtinančių dokumentų.

O jei brandos atestatą gausi tik liepą? Tuomet jo kopiją anuo nurodytu el. p. adresu gali siųsti ne vėliau kaip iki rugpjūčio 12 d.

Jei renkiesi pasieniečio profesiją, įsidėmėk dar kelias svarbias datas. Pretendentų bendrojo fizinio pasirengimo įskaita – rugpjūčio 20 ir 21 d., bendrųjų žinių testas ir konkursinio balo nustatymas – rugpjūčio 22 d.

Jeigu sėkmingai pereisi atranką ir būsi priimtas mokytis, savo pavardę rasi sąraše, rugpjūčio 23 d. iškabintame Pasieniečių mokyklos informaciniame stende, taip pat interneto svetainėse www.pasienis.lt,www.pasienietis.lt.

Mokslo metai Pasieniečių mokykloje šiemet prasidės kiek ankstėliau – rugpjūčio 29 d. O apie viską smulkiau gali sužinoti čia.