Šiuo atsakingu ir svarbiu momentu nemažą kursantų dalį gali sutikti visai kitur. Žaidžiančius futbolą, įveikiančius estafetę ir šaudančius iš tarnybinio pistoleto Latvijoje. Klaidžiojančius po Raigardo mišką, randančius ten ir žyminčius kontrolinius punktus. Palangoje efektingai mėtančius ir guldančius savo priešininkus ant... Nei ant kilimo, nei ant tatamio – ant pajūrio smėlio.

Nuolat matant vis tuos pačius veidus, peršasi viena išvada. Tie, kurie pelno medalius turnyruose, čempionatuose ar žaidynėse, nepasiklysta ir mokslo labirintuose. Aišku, kiekvienam – savo. Juk ne sportuoti čia jaunuoliai su brandos atestatais susirinko, bet...

Gegužės pabaigoje – medalių lietus. Tarptautinėse paplūdimio sambo varžybose Auksei Kaušiūtei užkabintas aukso, Sandrai Bacevičiūtei ir Kęstučiui Šiaučiūnui – bronzos medaliai.

VSAT orientavimosi sporto čempionate – trečia komandinė vieta kursantams Ignui Navickui, Mykolui Jociunskui, Rasai Kliokytei ir Sonatai Stašauskaitei, asmeninėje įskaitoje Sonata ir mokytojas Pavelas Leonovas – antri.

Pirmi Rezeknėje, Latvijos pasienio koledže, Baltijos šalių pasieniečių rengimo įstaigų žaidynėse. 14 kursantų ir mokytojas Tadas Borisevičius. Salės futbole galėjo sektis geriau, estafetėje – pakilo, iš tarnybinio ginklo šaudė taikliausiai. Taip, kaip Tadas juos išmokė. Šaunuoliai!

Dabar – praktika, darbas tikroje, ne mokomojoje, pasienio užkardoje. Tegul lydi sėkmė jus ir ten. Visus 70 dabartinės, 34-osios, laidos kursantus. Būsimuosius pasienio pareigūnus.