Gegužės 31 dieną, Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Girdvainė, pasirašė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ Klaipėdos valstybinės kolegijos direktore Gražina Markvaldiene. Trečios pagal dydį kolegijos Lietuvoje ir savivaldybės planuose – bendradarbiavimas rengiant bendrus nacionalinius ir tarptautinius projektus, vykdant taikomuosius mokslinius tyrimus, stiprinant specialistų kvalifikaciją ir profesinius ryšius, atliepiant rajono ir regiono poreikius bei plėtros galimybes.

Susitikime savivaldybėje kolegijos direktorė G. Markvaldienė pristatė sėkmingos partnerystės patirtį, prisidedant prie darnaus vystymo idėjų diegimo: optimizuojant viešąjį transportą, plėtojant turizmo ir rekreacijos, įvairios gamtinės aplinkos sistemas, įgyvendinant skaitmeninės geodezijos, visuomenės sveikatinimo ir kitus projektus.

Pasidžiaugta, kad su Kretinga taip pat nemažai kontaktų: inžinerijos ir technologijų srityje sėkmingai bendradarbiaujama su inovacijomis garsėjančia ir pasaulio rinkose konkurencinga Kretingos bendrove „Terekas“, švietime – su VšĮ Pranciškonų gimnazija, įvairios bendros veiklos organizuojamos su Kretingos trečiojo amžiaus universitetu, maisto technologijų srityje dirbama su VšĮ Kretingos technologijos ir verslo mokykla.

Pasak Savivaldybės administracijos direktorės, kolegijos bendruomenės parodyta iniciatyva bendradarbiauti su savivalda išties džiugina. „Esate praktikai, kurie dirbate šalia ir reikalingi tiek savivaldai, tiek mūsų verslui atveriant rajonui platesnes perspektyvas. Savivaldybei itin svarbios kolegijos mokslininkų ir studentų įžvalgos, pasiūlymai išgryninant rajono išskirtinumą bei sritis, siekiant didinti jo patrauklumą investuotojams ir turistams viso Klaipėdos regiono kontekste“, – teigė J. Girdvainė.

Daugiausiai studentų Vakarų Lietuvoje pritraukianti kolegija jaunuoliams siūlo visų pagrindinių studijų sričių programas Verslo, Technologijų ir Sveikatos mokslų fakultetuose, yra orientuota į praktinę veiklą. Šiuo metu joje studijuoja apie 2,5 tūkst. studentų. Siekti žinių jiems padeda maždaug 250 dėstytojų. Bendradarbiaudama su daugeliu įstaigų, organizacijų ir verslo įmonių ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse ši kolegija aktyviai dalyvauja tarptautinių projektų veiklose („Nordplus“, „Erasmus+“, „EEA grants“, „Interreg“ ir kt.).