Egzaminas pasirodė sunkus

Vilniaus Minties gimnazijoje egzaminą laikę abiturientai neskubėjo palikti klasių, kuriuose laikė egzaminą. Vos keli laikiusieji išėjo anksčiau. Viena tokių – Viktorija. „Nors išėjau anksčiau, tačiau negaliu pasakyti, kad egzaminas buvo lengvas. Lyginant su praėjusiais metais, tai šių metų man tikrai nepasirodė lengvesnis. Bet ir vėl, čia yra mano asmeninė nuomonė“, – portalui kurstoti.lt sakė mergina.

Anot merginos, testo dalis nebuvo sunki, tačiau visas „smagumas“ prasidėjo pabaigoje – trečioje ir ketvirtoje dalyje, kur buvo galima surinkti daugiausiai balų. Joje šiais metais abiturientams buvo pateikta užduotis, kurioje DNR tema. „Man buvo itin sunku, nes lietuvių – ne mano gimtoji, o rusiškai rašyti negalima. Tiesiog man buvo sudėtingiau dar labiau, nes reikėjo viską parašyti lietuvių kalba“, – pasakojo abiturientė, kuri tikisi bent jau išlaikyti egzaminą. Viktorija mokykloje turėjo septynetą ir svajoja apie medicinos studijas.

Jau po dvyliktos valandos kalbinta abiturientė pasakojo, kad egzaminas – sunkokas. „Trečia dalis man pasirodė sunkiausia: apie virškinimą ir evoliuciją. Lyginant su praėjusių metų egzaminu, tai šių metų man pasirodė sunkesnis. Dariau praeitų metų ir kitų metų, tai jie kažkaip atrodė lengvesni“, – pasakojo šešetą metiniame turėjusi mergina. Ji tikisi bent jau išlaikyti egzaminą, gauti teigiamą įvertinimą, nes jo jai reikia, norint stoti į kolegiją studijuoti mediciną.

Jei mokeisi, tai išmokai

Eksternu biologijos egzaminui ruošusi Aida pasakojo, kad jei mokinaisi, tai egzaminas neturėjo būti sunkus. „Visas egzaminas man pasirodė normalus, nebuvo, kad labai sunkus, bet ir nebuvo lengvas. Pavyzdžiui, vienas man klausimas gal pasirodė toks nesuprantamas, nes nelabai supratau, ko norima“, – portalui kurstoti.lt pasakojo Aida. Mergina įsitikinusi, kad jei lyginsi šių metų egzaminą su praėjusiu ar bandomuoju, tai kažkokio didelio skirtumo nemato. Viskas priklausė nuo įdirbio: jei mokeisi visus metus, žiūrėjai, ką mokytoja sakė, ką mokė, tai viskas turėjo būti gan paprasta. Merginai biologijos reikės, nes ketina studijuoti gamtos mokslus. Tiksi, kad gauto įverčio jai užteks, kad tai išsipildytų.

Pirmą dalį sudaro klausimai su pasirenkamaisiais variantas – vienas iš keturių yra teisingas. Abiturientams yra pateikiama šioje dalyje 20 klausimų. Antra dalis – trumpojo atsakymo klausimai, kai atsakymą sudaro žodis, žodžių junginys ar skaičius bei raidė. Čia kandidatai gauna savo įgytas žinias pademonstruoti ir atsakyti į 10 klausimų. Trečia dalis – struktūriniai klausimai, kai klausimą sudaro keli smulkesni klausimai: tiek trumpi, tiek išplėstiniai. Dažniausiai egzamine būna 6-7klausimai. Ketvirta dalis – struktūriniai klausimai: vieni yra skirti interpretuoti duomenims, o kiti – tiriamojo darbo.

Pernai biologijos valstybinį brandos egzaminą laikė 6355 kandidatai. Egzaminą išlaikė 98,73 proc. kandidatų. 100 balų įvertinimą gavo 2 proc. kandidatų.

Jau prasidėjo prašymų pildymas

Primename, kad nuo šiandien abiturientai gali pradėti pildyti prašymus studijuoti šalies aukštojoje mokykloje. Visi žingsniai, ką reikia daryti, yra aprašyti čia. Taip pat tiems, kas dar dvejoja, nežino, kaip skaičiuojamas konkursinis balas, kokių dalykų įverčių jiems reikia, siūlome atsiversti naujausią žurnalo „Kur stoti“ numerį. Žurnalą galite įsigyti visuose spaudos kioskuose ar prekybos vietose.