Netempiame gumos ir netampome jums nervų. Dalinamės preliminariais biologijos egzamino rezultatais. Norime pabrėžti, kad tai nėra oficialūs ir NEC patvirtinti atsakymai. Jūsų vertinimas gali kisti, tačiau pasitikrinę bent jau turėsite preliminarų vaizdą, kiek galite gauti iš egzamino.

Primename, kad egzamino užduotis galite rasti čia. O tiems, kam įdomu, paskaitykite, ką apie egzamino užduotis mano mokytoja Asta Navickaitė. Anot jos, egzamino klausimai – tikrų tikriausias viražas.

Pateikiame Papildomo ugdymo akademijos „Alfa klasė“ biologijos mokytojo-korepetitoriaus Igno Badaro atsakymus I ir II dalies.

Anot I.Badaro, antra dalis – gana standartinė: nebuvo joje netikėtų klausimų. „8 ir 9 klausimai testinėje dalyje yra gan painūs. Atsakymai nėra akivaizdūs ir juos yra gana sunku išmąstyti. Manau, kad devintas klausimas yra neteisingas, nes galima C ir D variante rinktis joną J, kas iš esmės neegzistuoja. Galvojama gal apie jodą, kuris yra žymimas I raide. Devintajame tikėtina, kad moksleiviai gali klysti, todėl ir aš nesu tikras dėl pasirinkimo. Aštuntas klausimas – susijęs su šių dienų aktualijomis. Kaip reikėjo jį spėti? Buvo norima, kad būtų žiūrima į sergamumus. Labai tikėtina, kad pasiskaitę sąlygą moksleiviai norės rinktis grafiką, kur nekyla sergamumas, kaip neteisingą ir jį atmesti. Bet jis yra teisingas atsakymas. Kodėl? Jei populiacijos yra paskiepyta iki 95 proc., reikia vadovautis bandos imunitetu. Manau, kad daug kas bus neteisingai pasirinkę šio klausimo atsakymą“, – teigė I.Badaras.

Kalbėdamas apie antrą dalį I.Badaras buvo įsitikinęs, kad ji gan lengva. „Vienas klausimas, kuris galbūt galėtų būti, aštuntas, kur prašoma konkretaus proceso, todėl reikia rašyti reabsorbcija“, – kalbėjo biologijos mokytojas.

 1. A
 2. C
 3. B
 4. D
 5. B
 6. C
 7. A
 8. C
 9. B
 10. D
 11. A
 12. B
 13. D
 14. C
 15. D
 16. A
 17. C
 18. B
 19. C
 20. C
 21. Egzocitozė
 22. Nosis, plaučiai, nosiaryklė, bronchai
 23. Kairįjį
 24. Venas
 25. Leukocitų
 26. Eritrocitai
 27. Kepenys
 28. Reabsorbacija
 29. Neuromediatoriai/transmiteriai
 30. Trečiajam

 Užduotis, kuri lems, ar bus šimtukas?

Trečios dalies 1 klausimas – apie virškinimą, pavaizduotas plonosios žarnos fragmentas. „Tai yra klasika. Mokiniai turėjo išeiti pakelta galva ir besididžiuodami, nes kaip ir nieko naujo, kaip ir nieko sudėtingo. Tai yra medžiaga, kurią prašoma turėti, einant į egzaminą“, – pasakojo mokytoja Asta Navickaitė. Antras klausimas – iki pusės yra džiuginantis, o nuo pusės – su klaustuku. Daugiau apie egzamino apžvalgą galite paskaityti čia.

Jau prasidėjo prašymų pildymas

Primename, kad nuo šiandien abiturientai gali pradėti pildyti prašymus studijuoti šalies aukštojoje mokykloje. Visi žingsniai, ką reikia daryti, yra aprašyti čia. Taip pat tiems, kas dar dvejoja, nežino, kaip skaičiuojamas konkursinis balas, kokių dalykų įverčių jiems reikia, siūlome atsiversti naujausią žurnalo „Kur stoti“ numerį. Žurnalą galite įsigyti visuose spaudos kioskuose ar prekybos vietose.