Tai ką reikia žinoti ir kaip užsiregistruoti? Reikia nueiti į oficialią LAMABPO puslapį ir pagrindiniame puslapyje rasite nuorodą. Užsiregistruokite. Registracijos patvirtinimas ir vartotojo numeris bus išsiųstas el. paštu, kurį nurodysite. Kartais pasitaiko situacijų, kai ne taip įvedamas el. pašto adresas, galbūt sukeičiamos raidės vietomis, o laiškas taip ir nepasiekia jūsų. Nebandykite iš naujo registruotis, nes jums tiesiog to neleis padaryti. Sprendimo būdas – susisiekite nurodytais kontaktais, kuriuose rasite LAMABPO informacinėje sistemoje.

Toliau reikia prisijungti prie informacinės sistemos su vartotojo numeriu ir sugalvotu slaptažodžiu. Teks užpildyti reikiamą informaciją, kurios esate prašomi. Kai kurie jau iš jūsų atliko namų darbus ir žino, kur tiksliai nori studijuoti. Yra tokių, kurie vis dar galvoja, svarsto, nėra apsisprendę. Dar treti – laukia, kokie bus egzaminų rezultatai arba iš viso yra pasimetę bei nežino, kas jiems yra prie širdies. Jei esate iš tų, kurie plius minus žinote, kokios studijų programos jus domina bei kokiuose universitetuose, tuomet surašykite tai prašyme. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad rašyti turite prioriteto tvarka – tai, ko norite labiausiai, rašote viršuje, o tada einate papunkčiui žemyn. Iš viso galima pateikti devynis pageidavimus ir tą reikia padaryti iki liepos 22 d. 15:00 val., kuomet vysta pagrindinis priėmimas.

Tie, kurie nuspręs, kad ateitį norėtų sieti su menais ar pedagogika, tuomet reikia išlaikyti stojamuosius egzaminus arba motyvacinė vertinimą. Tvarkaraštį galite rasti LAMABPO svetainėje arba aukštojoje mokykloje, kurioje yra jūsų norima studijų programa. Jei išsilavinimą įgijote 2010-2019 metais, tai brandos atestato duomenys į sistemą yra įkeliami automatiškai. Būtina pasitikrinti, ar duomenys yra teisingi ir atitinka tai, kas yra parašyta brandos atestate. Jei vis dėl to vidurinis išsilavinimas buvo įgytas anksčiau, tai brandos atestato ir jo priedo kopijas teks prisegti pačiam. Viskas yra parašyta informacinėje sistemoje, pildant prašymą.

Kol laukiate egzaminų rezultatų, pasitikrinkite savo galimybes konkursinės skaičiuoklės pagalba. Galbūt pradėjus aiškėti pirmiesiems egzamino įverčiams jūsų galimybės pagerės, o gal, atvirkščiai, gali sumažėti ir iš vis subliukšti. Realiai įsivertinkite savo galimybes, nes devyni pasirinkimai – nedaug. Tada tenka laukti, kol yra paskelbiami visi brandos egzaminų rezultatai. Taip, laukimas žudo, tačiau nenuleiskite rankų. Kvietimo studijuoti vartotojai sulaukia nurodytu el. paštu. Taip pat kvietimą galima rasti informacinėje sistemoje, jei dėl vienos ar kitokios priežasties galbūt pražiūrėjote.

Paskutinis žingsnis – sudaryti sutartį su aukštąją mokykla ir toliau sekti nurodymus, kad pradžia rugsėjį neapkarstų. Primename, kad laiko tarpas, kuomet reikia sudaryti sutartis nėra ilgas. Jei negalite atvykti sudaryti sutarties, tuomet reikės įgalioti asmenį, kuris tai padarytų už jus. Vienas svarbus momentas: kai kurios aukštosios mokyklos siūlo sutartį sudaryti internetu, tad vykti į aukštąją mokyklą nereikia. Sekite informaciją aukštosios mokyklos puslapyje nepraleiskite nustatytų terminų, nes paskui – šaukštai po pietų.

Primename, kad prekyboje yra pasirodęs naujausias žurnalo „Kur stoti“ numeris, kuriame rasite visą aktualią informaciją, susijusią su stojimu. Taip pat, kad laukimas neprailgtų, pasinaudokite ir pamatuokite vieną ar kitą profesiją mūsų konkursinio balo skaičiuoklėje.