Egzamino užduotis galite rasti čia, o netrukus tikimės pasidalinti ir preliminariais atsakymais.

Praėjusiais metais fizikos valstybinį brandos egzaminą laikė 2506 kandidatai iš 2697 užsiregistravusiųjų. Egzaminą išlaikė 97,81 proc. kandidatų. 100 balų įvertinimą gavo 16 kandidatų (0,64 proc. iš dalyvavusiųjų egzamine).

Nuotaikos tarp Šiaulių Ragainės progimnazijoje laikiusių abiturientų buvo įvairios: vieni buvo ne itin kalbūs po egzamino, o kiti džiaugėsi, kad nebuvo nieko neišsprendžiamo. Vos keli abiturientai egzamino laikymo klases paliko anksčiau laiko, diduma išėjo po trijų valandų: būtent tiek skiriama laiko įveikti fizikos egzaminą.

„Nesu įsitikinęs, ką noriu daryti gyvenime, todėl į egzaminą ėjau visai nepasiruošęs. Galbūt motyvacijos pasiruošimui nebuvo“, – kalbėjo Tomas. Jaunuolis įsitikinęs, kad šis egzaminas nei kiek nėra kitoks nei, pavyzdžiui, parėjusių ar dar už praėjusių metų. Vienos užduotys buvo lengvesnės, kitos – šiek tiek labiau sudėtingesnės, tačiau viskas išsprendžiama. Nors daugelis sako, kad pirmos dvi užduotys dažniausiai būna lengvesnės, o trečioji – tikras riešutėlis, tačiau kalbintas abiturientas manė kitaip: „Man septinta užduotis pasirodė lengva, nes tą temą gerai moku ir išmanau.“ Tomas tikisi iš šio egzamino gauti bent daugiau nei pusę galimų taškų – bent penkiasdešimt.

„Buvo labai mažai iš tų temų, kurių tikėjomės. Molekulinės fizikos beveik nebuvo, nors pagal programą ji sudaro nemažą dalį kurso. Daugiau net nežinau, dar neatsigaunu“, – sunkiai po egzamino žodžius rinko devynetą turinti Ieva. Mergina prisipažino, kad testas jai pasirodė sunkesnis lyginant su praėjusiais metais, o kompleksinės užduotys įveikiamos. Abiturientė, kuri studijas pratęs užsienyje, juokėsi, kad tikrai minimalų balą surinko, tačiau kiek gali gauti, nesiryžo spėlioti.

„Sekėsi pakankamai neblogai. Tikėjausi, kad užduotys bus šiek tiek sudėtingesnės, tai visai viskas yra neblogai. Testinėje dalyje nežinojau dviejų atsakymų, tai teko spėlioti, nors visada tokių būna daugiau nei šį kartą. Antroje dalyje – taip pat pakankamai lengvi uždaviniai, o trečioje buvo gal šiek tiek keblumų, bet kažkaip išsisukau“, – entuziazmo po egzamino neprarado Deividas. Jaunuolis prisipažino, kad sprendžiant kai kuriuos uždavinius užplūdo „dejavu“ jausmas: formuluotės panašios, galbūt kažkas labai minimaliai skiriasi nuo to, kas buvo praėjusiais metais, bet ar sunkesnis, ar lengvesnis – sunku pasakyti.

Devynetą mokykloje iš fizikos turintis Deividas iš egzamino tikisi gauti virš 86 balų. Šiauliečiui fizikos egzamino reikia, nes svajoja apie orlaivių pilotavimo studijų programą VGTU.

Elementarios taisyklės

Kandidatai atsakymus į užduoties klausimus pirmiausia rašo užduoties sąsiuvinyje, kuriame yra palikta vietos juodraščiui. Jei neabejojame dėl atsakymo, iš karto galima rašyti atsakymų lape. Vertintojams pateikiamas tik atsakymų lapas. Per egzaminą galima rašyti juodai rašančiu tušinuku, pieštuku, naudotis trintuku, liniuote, matlankiu ir skaičiuotuvu be tekstinės atminties. Atsakymų lape kandidatai privalo rašyti ir braižyti tik juodai rašančiu tušinuku tvarkingai ir įskaitomai. Sugadintuose lapuose įrašyti atsakymai nebūna vertinami.

Egzamino dalys ir įverčiai

Egzaminą sudaro trys dalys. Pirmoje dalyje laikantysis gali surinkti 30 taškų: yra pateikiami 30 klausimų su pasirenkamaisiais atsakymais – vienas iš keturių yra teisingas. Antroje dalyje kandidatai gali surinkti 10 taškų. Tai yra trumpojo atsakymo klausimai, iš kurių net 5 klausimai (už juos atitinkamai ir galima gauti 5 taškus) tikrina fizikinių dydžių matavimo vienetų žinojimą. Trečioje dalyje galima surinkti didžiausią kiekį taškų – net 60.  Čia kandidatų laukia 7-8 struktūriniai klausimai. Svarbu pažymėti, kad šiam egzaminui taip pat yra duodamas papildomas lapas, kuriame yra pagrindinės formulės.

Egzamino tvarka ir vertinimas

Kalbant apie egzamino tvarką, tai pasirinktus atsakymus į I dalies klausimus atsakymų lape kandidatai  pažymėti turi kryželiu (žymėti reikia tik vieną atsakymo variantą). Jei pažymėjimas bus padarytas neaiškiai arba daugiau kaip vieną atsakymo variantą, tas klausimas bus vertinamas 0 taškų. Suklydę kandidatai atsakymą gali taisyti atsakymų lape nurodytoje vietoje. II dalies klausimų atsakymus kandidatų prašoma įrašykit tam skirtoje atsakymų lapo vietoje, į vieną langelį įrašant tik po vieną skaitmenį. III dalies klausimų sprendimus ir atsakymus laikantieji turi įrašyti tam skirtoje atsakymų lapo vietoje. Atsakydami į klausimus, kuriuose reikia rasti skaitines vertes, kandidatai turi užrašyti galutinę formulę ir tik po to atlikti skaičiavimus. Už ribų parašyti sprendimai ir atsakymai nebūna vertinami.

Pirmi brandos egzaminų rezultatai bus paskelbti liepos pradžioje, o paskutinius numatoma skelbti liepos 12 d.

Jau prasidėjo prašymų pildymas

Primename, kad nuo šiandien abiturientai gali pradėti pildyti prašymus studijuoti šalies aukštojoje mokykloje. Visi žingsniai, ką reikia daryti, yra aprašyti čia. Taip pat tiems, kas dar dvejoja, nežino, kaip skaičiuojamas konkursinis balas, kokių dalykų įverčių jiems reikia, siūlome atsiversti naujausią žurnalo „Kur stoti“ numerį. Žurnalą galite įsigyti visuose spaudos kioskuose ar prekybos vietose.