Sudėtinga nebuvo

Kai kurie Vilniaus Antano Vienuolio progimnazijoje egzaminą laikę abiturientai išėjo anksčiau nei kiti. Grupelė lūkuriuojančių teigė, kad egzaminas nebuvo sunkus, todėl baigė beveik per pusantros valandos. „Tikrai nesunkus. Aišku, kai ko nežinojau, bet dėl to nesuku galvos. Kiek gausiu, tiek gausiu“, - teigė vienas vaikinas.

Istorijos egzamino užduotis galite rasti čia.

Egzaminą laikiusi Inesa pasakojo, kad egzaminas jai nepasirodė sunkus. Mergina lygino jį su bandomuoju. „Viskas jame buvo gerai. Galvojau, kad bus sunkiau, bet nebuvo. Nustebino. Testinė dalis man pasirodė sunkiausia, bet kitos temos man pasirodė gerai žinomos ir išmoktos“, – portalui kurstoti.lt pasakojo mergina. Ji teigė, kad jai istorijos egzamino rezultato nereikia, todėl nelabai suka galvą, kiek gaus. Svarbu, kad išlaikytų.

„Emocijos geros. Sekėsi gerai. Užduotys buvo adekvačios: viską, ką mokėmės mokykloje, buvo egzamine. Man galbūt sunkiau pasirodė užduotis su religiją. Ten galbūt sunkiau, bet šiaip viskas lengvai, aiškiai išsisprendė“, – apie šimtuką svajojo Edgaras, turintis iš istorijos aštuonetą. Vaikinas tikino, kad jei lyginsime su praėjusiais metais, tai egzaminas tikrai buvo lengvesnis. Jaunuolis ketina studijuoti Karo akademijoje, todėl istorijos egzamino rezultatas – jam svarbus, jis yra vienas iš sudedamųjų konkursinio balo dalių.

Mokytojo kirtis

„Istorijos egzamine pritrūko istorijos. Eilinį kartą nueita į smulkmenas, kas yra ist

mechanistinį žinojimą, pavyzdžiui, kad ir pirmi trys klausimai apie šalies Konstituciją“, – po egzamino kalbėjo Vilniaus Užupio gimnazijos istorijos mokytojas, Robertas Ramanauskas.

„Mokiniai buvo nusivylę, kad buvo nueita į smulkmenas. Pavyzdžiui, 51, 52 ir 54 klausimai – trys iš esmės tie patys klausimai, kurie klausią tą patį per tą patį. Tai kokia to vertybė? Eilinį kartą egzaminas parodė, kiek stipriai reikia kalti istoriją. Tikslas yra maksimaliai pasistengti atsakyti taip, kaip nori išgirsti ar perskaityti vertintojai. Net kalbant apie patį „Solidarumą“ egzaminas nelabai išryškina, kad tai buvo pirmasis Europos komunistinių valstybių judėjimas, kuris veikė prieš totalitarizmą, kuris iš esmės pradėjo griauti socialistinę sistemą. Aš jau metus iš metų nusiviliu pačia užduotimi. Jei žiūrėti į mokinių pasiekimų lygmenį, tai yra tiesiog patenkinami ir pagrindiniai pasiekimai patikrinami. Iš esmės aukštesniųjų gebėjimų užduoties aš nematau. Nėra užduočių, kurios kompleksiškai tikrintų“, –  teigė mokytojas.

Praėjusiais metais istorijos valstybinį brandos egzaminą laikė 9279 kandidatai t.y. beveik tūkstančiu mažiau. Egzaminą išlaikė 95,27 proc. kandidatų. 100 balų įvertinimą gavo 0,75 proc. kandidatų. Jų įvertinimai mokykloje pirmajame pusmetyje buvo 8–10 balų.

Šiemet prašymus laikyti brandos egzaminus iš viso yra pateikę 30 tūkst. kandidatų. Pagrindinė brandos egzaminų sesija vyks iki birželio 20 dienos. Geografijos egzaminas – paskutinis, laukiantis abiturientų šią savaitę. Po to jaunuoliai galės atsikvėpti, pildyti prašymus stoti į aukštąsias šalies mokyklas bei laukti egzaminų įverčių.

Primename, kad abiturientai gali pradėti pildyti prašymus studijuoti šalies aukštojoje mokykloje. Visi žingsniai, ką reikia daryti, yra aprašyti čia. Taip pat tiems, kas dar dvejoja, nežino, kaip skaičiuojamas konkursinis balas, kokių dalykų įverčių jiems reikia, siūlome atsiversti naujausią žurnalo „Kur stoti“ numerį. Žurnalą galite įsigyti visuose spaudos kioskuose ar prekybos vietose.