Egzamino užduotyje buvo klausimų apie geografinę informaciją, klausimų iš gamtinės, visuomeninės, regioninės geografijos. Užduotyje buvo po 40 proc. užduočių, kurios tikrina mokinių žinias, supratimą ir žinių taikymą, 20 proc. užduočių tikrino aukštesnius mąstymo gebėjimus.

Po egzamino kalbinta Vilmantė teigė, kad nuotaikos geros, nes pagaliau baigėsi egzaminų sesija. „Viskas puiku, pagaliau pasibaigė egzaminai. Galima bus atsipūsti. Geografijos egzaminas man pasirodė nei per sunkus, nei per lengvas. Jei mokeisi, tai viskas gerai, jei ne – tai galbūt kažkur ir buvo galima kliūti. Man mokykloje patiko geografija, jos man niekur nereikės, todėl ėmiausi dėl smagumo. Nesijaudinu, ar išlaikiau, ar ne, nes man niekur to egzamino nereikės. Laikiau dėl savęs. Aišku, kad norisi aukščiausio balo, bet kaip bus, taip bus“, – portalui kurstoti.lt sakė abiturientė.

Panašios nuomonės laikėsi ir kita kalbinta mergina. Lina teigė, kad egzaminas lyginant su praėjusiais metais nebuvo kažkuo ypatingas. Taip, buvo keletas klausimų, prie kurių teko ilgiau pasėdėti, pasukti galvą, bet, anot merginos, tai natūralu: negali juk visi klausimai būti lengvi. „Manau, kad gausiu apie 80, nes nesu tikra dėl kitų atsakymų. Šiaip nuotaikos geros, mokykloje geografija sekėsi neblogai, turėjau devynetą, todėl kažkokio šoko man nebuvo, kai atsiverčiau klausimus“, – pozityviai kalbėjo abiturientė, kuri studijuoti ketina ne Lietuvoje.

Dalinamės geografijos testinės dalies preliminariais atsakymais. Atsakymus pateikė Žygimantas Stankevičius, tinklaraštininkas, nemokamai konsultuojantis mokinius, besimokančius geografijos ar istorijos. Dar kartą pabrėžiame, kad atsakymai yra preliminarūs ir gali skirtis nuo NEC oficialių atsakymų.

1.A 2.B 3.C 4.B 5.A 6.C 7.D 8.D 9.B 10.C 11.A 12.D 13.B 14.C 15.D 16.A 17.B 18.C 19.C 20.D 21.B 22.A 23.D 24.A 25.D

„Iš esmės testiniai klau

Apie praėjusių metų egzaminą

Praėjusiais metais geografijos valstybinį brandos egzaminą laikė 3263 kandidatai. Egzaminą išlaikė 96,20 proc. kandidatų. 100 balų įvertinimą gavo 0,61 proc. kandidatų, o jų įvertinimai mokykloje pirmajame pusmetyje buvo 9–10 balų.

Jau nuo birželio 1-osios galima pildyti prašymus studijuoti LAMABPO informacinėje sistemoje. Daugiau apie žingsnius, ką privalu žinoti ir į ką atkreipti dėmesį galite rasti čia. Taip pat informacijos, susijusios su stojimo klausimais galite rasti naujausiame žurnalo „Kur stoti“ numeryje. Jį galite įsigyti visuose prekybos vietose ar spaudos kioskuose, taip pat ir internetu.

Kas dar nebandė, tai primename, portalas KURSTOTI atnaujino konkursinio balo skaičiuoklę. Jei norite „pasimatuoti‘“ vieną ar kitą studijų programą, kviečiame išbandyti mūsų konkursinio balo skaičiuoklę, kuri preliminariai padės jums įsivertinti: ar galėtumėte svajoti apie būsimas studijas norimoje aukštojoje mokykloje.