Per trejus metus - du aukštojo mokslo diplomai

Vis labiau atsiveriant Europos ir pasaulio aukštojo mokslo erdvei ir darbo rinkai, jaunam žmogui kyla nemažai klausimų: Ar verta studijuoti Lietuvoje, ar rinktis studijas užsienyje? Koks diplomas būtų patrauklesnis Lietuvos ir užsienio šalies darbdaviams ir leistų įsidarbinti pagal specialybę?

Viena iš tokių galimybių suderinti studijas ir praktiką gimtojoje šalyje ir užsienyje bei  įgyti tarptautinės patirties yra jungtinės studijų programos su užsienio valstybių aukštosiomis mokyklomis.

Tokią tarptautinę jungtinę Svetingumo vadybos studijų programą įgyvendina Utenos kolegija kartu su Rėzeknės technologijų akademija (Latvija). Dalis studijų vyksta Utenos kolegijoje, dalis – partnerinėje institucijoje. Praktikos įgūdžių studentai semiasi užsienio šalyse.

Pagrindinis šios studijų programos išskirtinumas – galimybė vienu šūviu nušauti  kelis zuikius: paragauti studijų ir praktikos skonio Lietuvoje, Latvijoje ir kitose užsienio šalyse, klausytis kompetentingų svetingumo srities dėstytojų ir specialistų – praktikų iš įvairių Europos aukštojo mokslo institucijų, puikiai išmokti anglų kalbą ir po trejų metų studijų  įgyti du diplomus.  

Ko mokosi būsimasis svetingumo vadybos specialistas?

Norint įgyti svetingumo srities specialisto diplomą ir tarptautinių kompetencijų šiandien jau nebereikia vykti studijuoti į Jungtinę Karalystę, Šveicariją ar kitą užsienio valstybę. Tarptautinė jungtinė Svetingumo studijų programa atveria duris į Europą bei pasaulį studijuojantiems ir Utenos kolegijoje.

Ši programa parengta atsižvelgiant į pasaulines svetingumo verslo tendencijas ir šios srities ekspertų rekomendacijas. Ji orientuota ne tik į paprasčiausio materialaus klientų aprūpinimo ir aptarnavimo mokymą, bet ir į gebėjimų, padėsiančių suvokti, kokio svetingumo tikisi įvairių ir labai skirtingų kultūrų žmonės, ugdymą. Studentai mokosi su klientais rasti kontaktą, gauna žinių ir praktinių įgūdžių, kaip sukurti svetingą aplinką.

Ypač daug dėmesio skiriama tarpkultūrinės komunikacijos įgūdžiams – užsienio kalbų mokymui, supažindinimui su skirtingų kultūrų tradicijomis, tarpkultūrinio bendravimo principais.  Pagal Svetingumo vadybos studijų programą studijuoja ne tik Lietuvos ir Latvijos studentai, bet ir svečiai iš kitų šalių, todėl studijos vyksta anglų kalba. Paskaitų skaityti atvyksta dėstytojų iš Latvijos, Jungtinės Karalystės, Vengrijos, Vokietijos ir kitų šalių.

Kur studentai atlieka praktiką?

Didelis dėmesys skiriamas praktinių įgūdžių formavimui. Studentai praktikas atlieka Bulgarijos, Graikijos ir Turkijos svetingumo verslo (apgyvendinimo, maitinimo, poilsio organizavimo) įmonėse, kurios atitinka svetingumo vadybos specialistų rengimui keliamus pasaulinio lygio reikalavimus ir turi gilias tradicijas.

Štai studentės Dana Lachnoviča ir Inesė Rogozina (nuotraukoje), praktiką atliekančios Dessole Blue Star Resort, Ierapetra, Graikija, džiaugiasi, kad sulaukia viso personalo palaikymo ir pagalbos, gauna daug profesinių žinių. ,,Be to, esame nuostabiame gamtos kampelyje - jūra, saulė, paplūdimiai, egzotiška augmenija..." - sako merginos.

Sąlygos semtis praktinių įgūdžių sudarytos ir pačioje Utenos kolegijoje. Čia veikia modernus Svetingumo centras, kuriame įrengtas mokomasis viešbutis, šiuolaikiška virtuvė ir baras. Svetingumo centro bazėje vyksta ne tik studijų procesas ir praktikos, bet ir  organizuojami laisvalaikio renginiai.

Kokios įsidarbinimo perspektyvos laukia absolventų?

Svetingumo studijų programos absolventai gali dirbti Lietuvos ir užsienio svetingumo įmonių (apgyvendinimo, maitinimo, laisvalaikio organizavimo ir kt. svetingumo paslaugas teikiančių) vadybininkais, administratoriais ar padalinio vadovais. Įgytos  žinios padeda absolventams ir patiems organizuoti svetingumo paslaugų verslą ir vadovauti jam.

Plačiau apie Svetingumo vadybos studijų programą čia.

Tapk Svetingumo vadybos ir Utenos kolegijos Tacebook draugu.

www.utenos-kolegija.lt