Šiuolaikiniame greitai besikeičiančiame pasaulyje biochemijos srities mokslininkai ir tyrėjai kuria naujus ligų diagnostikos ir gydymo būdus, apie kuriuos anksčiau nebuvo žinoma. Tyrėjų ir specialistų, gebančių tikslingai taikyti molekulinius diagnostikos ir gydymo strategijų įrankius, poreikis Lietuvoje sparčiai didėja.

Medicininė ir veterinarinė biochemija – vienintelė Lietuvoje universitetinė programa, rengianti biochemikus dirbti klinikinėse, biotechnologijų ir kito profilio įmonių laboratorijose.  

Medicininės ir veterinarinės biochemijos programos studentė Gerda Baranovaitė pasakojo, kad dar būdama abituriente savo ateitį siejo su sveikatos arba gamtos mokslais, tačiau tiesiogiai su pacientais bendrauti nenorėjo, tad medicininės ir veterinarinės biochemijos studijos tapo optimaliu pasirinkimu.

„Džiugi žinia – baigę bakalauro studijas jau galime įsidarbinti ligoninėse: tai ne tik atveria naujų galimybių, bet ir skatina siekti daugiau.

Įstojusi supratau, kad teks išmokti dirbti tiek komandoje, tiek individualiai, planuoti savo laiką“, – pasakojo studentė, nuo pirmųjų studijų metų aktyviai dalyvaujanti ir  LSMU visuomeninėje veikloje.

„LSMU Karjeros centras paskatino dalyvauti įvairiuose renginiuose, kuriuose susipažinau su žinomų įmonių atstovais – galbūt ateityje tose įmonėse teks atlikti praktiką ar dirbti. Žinoma, viską suderinti nelengva, tačiau išbandyti save tikrai verta“, – pasakojo studentė.

Medicininės ir veterinarinės biochemijos programos studentė Laura Slendzokaitė prisimena, jog sužinojusi, apie medicininės ir veterinarinės biochemijos programą suprato, kad tai būtent jai skirtos studijos.

„Studijuojami dalykai susiję su žmogumi, jo mini „laboratorija“. Reikia tinkamo pasirengimo. Didžiausią dalį stojamojo balo sudaro biologija, tada lietuvių, anglų ir pasirenkamasis egzaminas. Nelaikiau chemijos egzamino, bet mokiausi A lygiu, susikoncentravau į laikomus 4 egzaminus ir skyriau daug dėmesio geriausiems rezultatams pasiekti.

Universitete, kitaip nei mokykloje, mūsų programoje daugiau praktinių-laboratorinių darbų, dirbame laboratorijose, atliekame užduotis, įtvirtiname žinias iš paskaitų. Nors medžiagos tenka skaityti daug, galiu tik pasidžiaugti, kad jaučiuosi tvirčiau ir geriau, nei mokykloje“, – pasakojo studentė.

LSMU tinklalapyje aptikusi straipsnį apie UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ rengiamą konkursą, L. Slendzokaitė susidomėjo: „Nusprendžiau mesti sau iššūkį, o neseniai sulaukiau patvirtinančio skambučio: bakalaurinį darbą rengsiu šioje įmonėje! Labai džiaugiuosi, būtinai pabandysiu žingsnis po žingsnio pasinaudoti visomis šios studijų programos suteikiamomis galimybėmis – o jos plačios!“,  – į ateitį žvelgė studentė.

„Tą dieną, kai įstojau į medicininės ir veterinarinės biochemijos studijų programą, mano mokslo kelias buvo pakylėtas į kitą lygį“, – prisimena medicininės ir veterinarinės biochemijos absolventė Inga Andriulė. – Jau studijų metu mes, būsimi biochemijos bakalaurai, žinojome, kad būsime itin plataus profilio specialistai ir turėsime iš ko rinktis ateities perspektyvas. Šios kvalifikuotos studijos padėjo suprasti, kad noriu sieti ateitį su biomedicinos mokslais – savo mokslo kelią tęsiu doktorantūros studijose“.

LSMU biochemikė profesorė Vilmantė Borutaitė, ilgą laiką dirbusi ir iki šiol bendradarbiaujanti su vienu žymiausių pasaulyje Kembridžo universitetu, pasidžiaugė, jog LSMU medicininės ir veterinarinės biochemijos bakalaurų yra ir šio universiteto laboratorijose.

„Kai neseniai trumpam buvau ten (į Kembridžo Universitetą) nuvykusi, sutikau mūsų laboratorijoje baigiamąjį bakalauro darbą parengusį LSMU bakalaurą, ir apsidžiaugiau sužinojusi, kad Kembridže šis darbas buvo puikiai įvertintas“, – šypsojosi profesorė.

Medicininės ir veterinarinės biochemijos programa yra plačias galimybes suteikianti studijų programa, orientuota į praktinį darbą ir tolimesnes studijas magistrantūroje: didžioji absolventų dalis tęsia mokslus sveikatos ir gyvybės mokslų srityje. Įsigaliojus naujai Biomedicinos technologo normai, patvirtintai sveikatos apsaugos ministro, medicininės ir veterinarinės biochemijos absolventai šiandien jau gali įsidarbinti sveikatos priežiūros institucijų laboratorijose, kuriose tokių specialistų poreikis yra itin didelis.