Įdomios studijos įkvepia tobulėti

Valstybinis matematikos brandos egzaminas yra svarbiausias ketinantiems studijuoti technologinės pakraipos programas. KTU Cheminės technologijos fakulteto studentė Justina Laurinavičiūtė prisimena, kad būtent dėl to nesurinko pakankamai balų įstoti į valstybės finansuojamą vietą.

„Tačiau savo svajonės mokytis Maisto mokslo ir technologijų programoje neatsisakiau. Paėmiau studijų paskolą ir įstojau į mokamą vietą. Tikriausia dėl to, kad studijavau savo mėgstamą dalyką, man universitete puikiai sekėsi mokytis matematiką ir kitus dalykus. Pamenu, po pirmos sesijos prieš pat gimtadienį gavau pranešimą, kad mane perkelia į valstybės finansuojamą vietą. Buvo dviguba šventė“, – šypsojosi pirmą kursą jau baigusi mergina.

Informatikos fakultete Programų sistemas studijuojantis Mantas Puida po brandos egzaminų taip pat nesurinko pakankamai balų patekti į valstybės finansuojamą vietą ir netgi svarstė galimybę po metų perlaikyti brandos egzaminus.

„Mažiau balų surinkau tikriausiai dėl nuovargio ir įvairių tuo metu supuolusių rūpesčių, nes apskritai mokykloje mokiausi gana gerai“, – pasakojo jaunuolis. Pasvarstęs, jis visgi ryžosi įstoti į norimą specialybę ir už studijas mokėti savo lėšomis. Po pirmos sesijos atsidūręs tarp pažangių studentų, antrą semestrą baigė už mokslą jau nebemokėdamas.

KTU tokių sėkmės istorijų yra ne viena. Studentai, pasiekę gerų akademinių rezultatų, sulaukia ir Valstybinio studijų fondo kompensacijos už sumokėtą semestro mokestį. Vienas jų, Elektros ir elektronikos fakultete Robotiką studijuojantis Vaičiulis Martynas, prisipažino, kad universitete pasiekti geresnių rezultatų nei mokykloje jį paskatino įdomios studijos.