Kauno kolegijos Turizmo ir viešbučių vadybos katedros lektorė Aušra Liorančaitė-Šukienė neslepia, kad Sveikatingumo ir SPA paslaugų vadybos studijų programa nebuvo sugalvota paskubomis – tai ilgas, nuoseklus procesas: „Šios studijų programos užuomazgos radosi dar 2011-aisiais, tad nebandėme įšokti į greitųjų tendencijų ir vienadienių aktualijų traukinį. Glaudžiai bendradarbiavome ir sėmėmės patirties iš socialinių partnerių Suomijoje, Danijoje, Švedijoje – ten gerokai anksčiau pradėta kalbėti apie sveikatingumo paslaugų svarbą ir jau esama didelės patirties“, – detalizuoja dėstytoja.

Pirmąjį Sveikatingumo ir SPA paslaugų vadybos studijų programos kursą užbaigęs Gražvydas Stankevičius pastebi, kad į studijų procesą integruoti dalykai pravers profesiniame kelyje: „Studijų programos stiprybė yra dėstomi dalykai – visos įgytos žinios yra svarbios, norint dirbti šioje srityje. Štai, pavyzdžiui, mes gilinamės į marketingo subtilybes, užsienio kalbas, sveikatingumo paslaugų technologijas ir net apskaitą.“ Šiandien Gražvydas nedvejoja pasirinkęs teisingai: „Po pirmųjų metų galiu drąsiai teigti, kad nesuklydau čia įstojęs. Labiausiai nustebino dėstytojų ir studentų atviras bei nuoširdus bendradarbiavimas.“

Studentė Guoda Sungailaitė antrina kurso draugui pridėdama, kad studijų programa yra ir įdomi, ir vertinga: „Sveikatingumo ir SPA paslaugų vadybos studijų programą pasirinkau, nes visada domėjausi sveika gyvensena, sportu ir sveikata. Visa tai atradau integruotose studijose, todėl džiaugiuosi čia įstojusi“, – teigia ji. G. Sungalaitė taip pat nedvejoja praktikos verte rengiamiems specialistams: „Praktikos studijose turime išties daug. Iš pradžių su dėstytojais gilinamės į tam tikras teorines gaires, kurias vėliau įtvirtiname ir pritaikome praktikoje“, – pasakoja Guoda.

Programos absolventai nuo kitų sričių vadybininkų skirsis tuo, kad gebės kvalifikuotai parengti paslaugų klientui rinkinį: „Šių specialistų misija – sutrumpinti procesą tarp paslaugos tiekėjo ir gavėjo. Absolventai patys neatliks konkrečių sveikatingumo paslaugų, tačiau pagal tam tikras kiekvieno žmogaus individualias indikacijas generuos konkretų paslaugų paketą“, – pasakoja dėstytoja A. Liorančaitė-Šukienė pridėdama, kad šalies aukštosiose mokyklose rengiami sveikatingumo paslaugų specialistai įneš ženklų indėlį į visuomenės sveikatą.

Daugiau apie Sveikatingumo ir SPA paslaugų vadybos studijų programą skaitykite Kauno kolegijos interneto svetainėje.