Liepos 26 dieną paskelbti bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas I etapo pabaigos rezultatai. Paaiškėjo, kad per pirmąjį bendrojo priėmimo etapą  į KTU buvo pakviesta studijuoti  1212 stojančiųjų, kurie kviečiami į valstybės finansuojamas pirmosios pakopos studijų vietas, į valstybės nefinansuojamas vietas – dar 174.

Tarp gavusiųjų kvietimus studijuoti bene penktadalį  sudaro abiturientai, kurių brandos atestatuose – aukščiausi egzaminų įvertinimai. Pagrindiniame bendrojo priėmimo etape studijuoti KTU pakviesti 238 šimtukininkai. Itin aukštais mokymosi rezultatų vertinimais pasižymėję stojantieji dažniausiai rinkosi studijas Informatikos fakultete – į čia pakviesti studijuoti 139 asmenys.

Kvietimus studijuoti KTU gavo ir abiturientai surinkę po 5 šimtukus. Įspūdingais įvertinimais pasižymėję pretendentai prašymuose pasirinko Programų sistemų, Taikomosios matematikos studijų programas.

KTU studijų prorektorius Jonas Čeponis pažymi, kad į KTU studijuoti ateina motyvuoti, žingeidūs studentai, kuriems svarbiausia – žinios, patirtis, universiteto ryšys su realia darbo rinka ir socialiniais partneriais.

Daugiausia kvietimų – IT ir inžinerijos programose

Daugiausia kvietimų studijuoti KTU valstybės finansuojamose vietose pakviesta į Programų sistemas, Statybų inžineriją, Informatikos inžineriją, Aviacijos inžineriją, Informatiką, Mechanikos inžineriją.

Šiemet ženkliai daugiau pakviestųjų studijuoti fiksuojama Muzikos technologijų, Komunikacijos ir informacijos valdymo technologijų ir studijų programose. Tarp programų, į kurias pakviesta daugiau stojančiųjų negu pernai, rikiuojasi ir Finansai, Cheminė technologija ir inžinerija, Elektronikos inžinerija.

Sutartys su pakviestaisiais studijuoti universitetuose bus sudaromos nuo liepos 29 d. 8 val. iki liepos 31 d. 17 val., pakviestieji studijuoti gali pasirašyti elektroniniu būdu arba atvykę į KTU. Antrasis LAMA BPO priėmimo etapas prasidės rugpjūčio 1–3 dienomis. Norintieji studijuoti kviečiami aktyviai dalyvauti priėmime, nes dar bus likusių ir valstybės finansuojamų studijų vietų.

Kokybės kartelė – nenuleidžiama

„Nuosekliai laikomės kokybinių reikalavimų – kaip ir susitarta su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Šiemet minimalus konkursinis balas į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas vietas Kauno technologijos universitete yra 5,4“, – teigia KTU studijų prorektorius Jonas Čeponis. Jis primena universiteto  nuostatą netaikyti praktikos, kai reikalavimų kartelė nuleidžiama ir žemesnis konkursinis balas taikomas tiems, kas pretenduoja į studijas savo lėšomis.

„Gera žinia, jog KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete sėkmės sulaukė nauja, 3 metų trukmės bakalauro Vadybos programa“, – pastebi prorektorius, komentuodamas situaciją apie studijas regione. Pasak J. Čeponio, tai rodo, kad sprendimas vykdyti tokias studijas Panevėžio regione pasiteisino.

Ateinančiais metais stojantiems į Panevėžyje realizuojamas KTU programas atsiras dar naujų pasirinkimų – šiuo metu vyksta naujos studijų programos akreditavimo procesas.

Dar viena gera žinia – šiemet augo ir susidomėjimas KTU tarptautinėmis studijomis. Nors priėmimo procedūros į šias studijas dar nesibaigusios, studijuoti KTU tarptautinių studentų paraiškų skaičius jau dabar yra didesnis nei praėjusiais metais.